wódka sklepowa +zlewki

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
Wędrowycz
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:53
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków

Post autor: Wędrowycz »

Witam, mam pytanko do forumowiczów - otóż pracuje w knajpie w której dość często mamy imprezy mocno zakrapiane alkoholem, wiadomo że cały alk. nie zostaje wypity więc szkoda..... taki alkohol zlewam z różnymi rodzajami soków od pomarańczowego, jabłkowego do porzeczkowego itp. powstaje swoisty kolorowy drink wysokoprocentowy mam tego już ok 10 litrów. Pomysł polega na tym że mam teraz zamiar to przepędzić i ciekaw jestem czy ktoś z was już traktował tego typu zlewki? i co z tego może mi wyjść... Jak dobrze myślę to powinno wyjść coś w stylu sprytu czystego tj. jak sklepowy :geek:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: wódka sklepowa +zlewki

Post autor: Zygmunt »

Jeżeli masz kolumnę- odzyskasz z tego spiryt. Jeżeli aparat typu pot-still, to bimber o posmaku zależnym od dodatków. Jeżeli była to mieszanka soków, to może wyjść albo bardzo dobre, albo niepijalne;p
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Wędrowycz
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:53
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: wódka sklepowa +zlewki

Post autor: Wędrowycz »

Hmm, no mam zwykłą kolumnę, chłodnicę sklepową + szybkowar niestety, ale i tak jestem bardzo zadowolony z moich psot. 8-)
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sty 2011, 18:19 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja

Darek1
10
Posty: 10
Rejestracja: środa, 15 gru 2010, 09:55
Re: wódka sklepowa +zlewki

Post autor: Darek1 »

Co by nie wyszło to i tak będzie to alkohol, który potem można spożytkować na nalewki :lol:
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: wódka sklepowa +zlewki

Post autor: JanOkowita »

Chwała, że nie podajecie tego kolejnym Gościom knajpy, bo różnie to bywa... :respect:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

MaszynaDoPiwa
20
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 24 mar 2011, 10:40
Re: wódka sklepowa +zlewki

Post autor: MaszynaDoPiwa »

Ja nigdy nie wziąłbym zlewek, to co raz zostało napoczęte musi zostać dopite i nie ma sensu niczego mieszać ani odsączać. Takie jest moje zdanie w tej sprawie. Wolę wszystko zrobić sam od podstaw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”