Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
mikolaj1234
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 8 gru 2010, 10:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: tequila, sake, żołądkowa
Podziękował: 3 razy

Post autor: mikolaj1234 »

Witam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Mam pytanie, spotkałem sie z wieloma opiniami iż pieluszkę tetrową najczęściej używa sie do filtrowania winka podczas odciągu. Moje pytanie to w czym prać taką pieluszkę? Większość proszków ma doadatki zapachow itd. a szkoda jakby winko po odfiltrowaniu miało posmak proszku z reklamy. Może szare mydło? w pralce czy ręcznie? pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: Zygmunt »

Kaaaman, pielucha to nie worek filtracyjny, nowa kosztuje aż złotówkę... Ile robisz tego wina rocznie, żeby nie opłacało się kupić nowej?
Swoją drogą swoje worki filtracyjne zawsze prałem normalnie ze wszystkim (tj, program + proszek, bez wirowania i brudnych gaci) i nie wyczułem żadnych skutków :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Markizpucek
50
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 12:57
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: Markizpucek »

Ja swoje filtry piorę w pralce automatycznej do której wkładam tabletkę do mycia naczyń w zmywarkach. Dla pewności po takim praniu puszczam pralkę pustą ze zwykłym proszkiem i dbam o to by następne pranie było ciemnych rzeczy. Tuż przed ponownym zastosowaniem filtra gotuję go w czystej wodzie przez 10 - 15 minut.
Powodzenia

Koledzy winiarze jeżeli ktoś poważnie potraktuje wpisy mówiące o tym, że można wyprać filtry po filtrowaniu wina razem z białą pościelą otrzymaną od naszej kochanej Mamusi (przez złośliwych nazywaną teściową) to gwarantuję, ze będą to wasze ostatnie szczęśliwe chwile w małżeńskim pożyciu. Filtry po użyciu nie nadają się do prania razem z żadnym praniem ani jasnym ani ciemnym.
Kolega Panadol pisze o swoich marzeniach sennych lub ma Mamusię niewidomą.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 sty 2011, 09:59 przez Markizpucek, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
mikolaj1234
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 8 gru 2010, 10:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: tequila, sake, żołądkowa
Podziękował: 3 razy
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: mikolaj1234 »

Fakt. Nie wiedziałem ze one takie tanie są. He He. Ale prałeś w pralce z proszkiem czy ręcznie?

panadol
20
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 27 kwie 2010, 20:51
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: panadol »

Pieluchy których ja używam to teściowa pierze w pralce przy okazji innego białego prania napewno proszek niewiem jaki ale nic nie smierdzi

Że co...? Kuc zapytał.

panadol
20
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 27 kwie 2010, 20:51
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: panadol »

To fakt kolega Markizpucek może i ma racje ze razem nie można. Ja tam nie zaglądam Mamusi do pralki i nie wiem dokładnie jak i z czym to robi


Bez wycieczek osobistych proszę. Mod.
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: szwistaq »

Witam, ja używam takich filtrów

http://cgi.ebay.co.uk/SOCK-FILTER-4-SOU ... 4cf304941e

i płucze je w ciepłej wodzie, potem wyparzam. A przed każdym użyciem dezynfekuje w pirosiarczanie.

znalazłem takie coś na allegro http://allegro.pl/worek-filtracyjny-win ... 12008.html

A tu fotka jakby link wygasł Obrazek trochę inny ale też działa. Co do pieluchy tetrowej, to sposób dobry, z powodzeniem stosowany do dziś. Z tym, że z czasem materiał się osłabia i trzeba pieluchę zmienić :). Co do czyszczenia to ja prałem w pralce, jednak dodatkowo płukałem ręcznie na sam koniec, bo nie chciałem proszku w winie.
Obrazek
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pieluszka tetrowa do flitrownia wina

Post autor: macius »

Mi w domu po odkurzaczu wodniku zostały takie worki:
Obrazek
Na moje potrzeby wystarczają, jak coś jest drobniejsze to wsadzam jeden w drugi :)
Wygodniejsze niż pielucha, a cena zbliżona ztcp :)
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”