Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: Lord Pagon »

Przepraszam że wtrące ale mam cały czas problem z publikacją postów raz , że czekam około godziny na ta cenzurę to publikowany jest co 5 mój post . Może mam limit dzienny na 2 posty tylko ale jak to ma tak być to mi życia braknie na dojście do tej magicznej cyferki 30. Nie wiem, jednego dnia pisze post i nic następnego wstawiam ponownie ten sam i jest opublikowany . Dostaje tylko potwierdzenia o publikacji a może powinienem dostawać też wiadomości o odrzuceniu posta wtedy można by coś poprawić zmienić i wysłać ponownie . Jestem załamany tą procedurą, choć staram się jak mogę to i tak nic z tego . Napiszcie choć tylko to , że posty zamieszczane przezemnie się nie nadają dla tego forum i są odrzucane z automatu bez powiadomienia o odrzuceniu.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: wawaldek11 »

Nie panikuj ;)
Posty sa zatwierdzane (lub nie) przez moderatorów, którzy nie mają całodobowych dyżurów na forum i może się zdarzyć, że post długo czeka na akceptację, a ty w tym czasie piszesz dubla - jednego się kasuje. Jeśli piszesz po polsku i z sensem, to raczej nie odrzucamy. Ten limit jest potrzebny po to, żeby ewentualnie wskazać piszącemu błędy i trochę zdyscyplinować. Chyba sam przyznasz, że przyjemnie się czyta teksty pisane w miarę poprawną polszczyzną.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Lordzie Gonie, przywitaj cieplutko kilku/nastu nowych członków ;) w dziale "przedstaw się" i życie stanie się łatwiejsze :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Posty w tym dziale nie są liczone do tej 30stki;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Lord Pagon »

Kilka spraw już wiem, moje posty potrafią zalegać kilkanaście godzin w oczekiwaniu na cenzurę, tylko czy dostane wiadomość o każdym odrzuconym poście?
Ja stwierdziłem, że moje posty nie docierają na to forum, bo nigdzie nie było napisane, że procedura może się wydłużyć do 12h. Wydaję mi się, że jeszcze przed rokiem kiedy kompletowałem części do budowy psotnicy tego problemu nie było i na forum panowało większe zainteresowanie niż teraz. Takie moje odczucia :/
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Jako, że temat ściśle związany z Modami, mam do w/w pytanie odnośnie żywotności nowego posta w "nowych postach". Konkretnie chodzi o to, że post pisany przykładowo o godz 6-tej rano w nowych postach potrafi być zaledwie kilkanaście minut, i wędruje do działu "aktywne tematy". Domyślam się jak się to odbywa (rano któryś z Was siada do kompa, robi klik i wszystko co było napisane do chwili tego klik trafia do aktywnych tematów), ale czy nie byłoby lepiej, gdyby nowe posty miały określoną żywotność w swoim dziale np. 24h, i po tym czasie (jeśli temat nie jest oczywiście kontynuowany)z automatu trafiały dalej?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Zygmunt »

Nowe posty to posty, które pojawiły się od Twojej ostatniej wizyty na forum, nikt ich nigdzie ręcznie nie przenosi, nie maja też związku z godziną powstania.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

Dzięki Zygmuncie za wyjaśnienie, po prostu nie znałem mechanizmu który tym zarządza :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: yacequ »

Najpierw w sposób bezmyślny i bezkrytyczny piętnuje się post napisany poprawną polszczyzną, pozbawiony błędów, tak go opisując i kasując:
"Powód: Tragiczna ortografia i styl - Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi."
Po czym, na moją krytykę moderowania, uzyskują odpowiedź:
"Powód: Powtórzenie lub Dubel - Post lub temat zawiera pytanie lub treści które już znajdują się na forum. Nie możemy zaakceptować twojego postu lub tematu gdyż chcemy uniknąć zdublowania tematów i zagadnień. Skorzystaj z wyszukiwarki aby odnaleźć poszukiwane zagadnienie.", co jest kolejną bzdurą, bo taki fakt NIE miał miejsca.
A nadto sam nie stosuje się do własnych rad - "Jeśli masz uwagi proszę pisz w tym temacie."
Nie kwestionuję zasad moderowania, bo są one potrzebne, kwestionuję natomiast poziom umiejętności moderowania i etykę niektórych. Nie podam do publicznej wiadomości autora moich "moderacji", bo nie jest to moim zamiarem - na szczęście nie był to radius, którego cenię za wiedzę, życzliwość i dowcip. Nie zamierzam dalej polemizować w tym temacie, bowiem już doświadczony wiem, że jest to bezcelowe, szczególnie gdy ktoś używa argumentów siły, a nie odwrotnie.
I to by było na tyle (JTS)
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: manowar »

Nie wiem, kto odrzucił pierwsze, ale drugie odrzuciłem ja i już ci tłumaczę o co chodzi. Założyłeś nowy temat z uwagami dotyczącymi sposobu moderowania - taki temat już istnieje - dostałeś link do niego z prośbą żebyś uwagi pisał w tym temacie - co uczyniłeś i jest ok.
Naprawdę nie bardzo rozumiem, gdzie tkwi twój problem? W tym, że system generuje tak odpowiedź a nie inaczej - racja mało składnie, ale nic na to nie mogę poradzić.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: yacequ »

PT manowar - dzięki za poświecenie mi czasu, Twoje wytłumaczenie przemawia do mnie i niweluje mój "problem" - rozumiem, iż łatwiej posługiwać się systemem przy moderacji, niż tworzyć własne epistoły. Popełniłem błąd, Mod wykasował, system opisał - Roma locuta, causa finita.
Pozdrawiam z wyrazami szacunku,
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Doody »

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur :-)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: masterpaw2 »

@Doody, i zabrzmiało, jak powinno :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: JISKRA59 »

A nie lepiej zastosować się do cytatu z Reja" A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Brzmi bardziej swojsko i jest zrozumiałe dla wszystkich bez pomocy ciotki Wiki i wujka Googla :D .
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

bgdancu
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2015, 16:34
Podziękował: 35 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: bgdancu »

„Chłodnica do Miedzianego Thor’a 54mm”

Powód: Tragiczna ortografia i styl - Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi. Zdania zaczynamy wielką literą, nie stosujemy podwójnych spacji ani zbyt wielu "ozdobników". Po poprawieniu post zostanie zaakceptowany..
Wow nikt mnie tak nie zjechał od podstawówki !
Szacun dla wszystkich tych którzy opanowali ortografię języka polskiego

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

W obecnych czasach żeby napisać jako tako poprawnie ortograficznie... nie trzeba być polonistą - wystarczy obserwować czy pole odpowiedzi nie nabiera za dużo czerwonych podkreśleń... no i warto przeczytać czy to co jest napisane ma sens ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bgdancu
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2015, 16:34
Podziękował: 35 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: bgdancu »

Mój myślę wypasiony tel uzupełnia moje braki! Co do reszty ok. Nie jestem poetą ani pisarzem.Ale przerwa przed kropką czy po to przesada! Szkoda że go nie zapisałem, wkleił bym do oceny
Czytałem dużo gorsze!
Może umknęły uwadze cenzora

KRWI
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 4 lip 2020, 10:24
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: KRWI »

Jestem na forum już ponad rok, staram się wypowiadać merytorycznie i rzeczowo, mam ponad 30 postów a mimo to ciągle jestem na cenzurowanym...
Oczekuję zmiany w podejściu moderatorów do mojej skromnej osoby, ponieważ czuję że jestem co najmniej dyskryminowany
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: seneka »

Każdy z nas to przechodził. To taki chrzest :D . A tak poważnie już z górki.Jescze parę wpisów.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rastro »

Czyżby coś się zmieniło i teraz trzeba mieć 40 a nie 30 jak dawniej?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: rozrywek »

Szczerze, to ja bym ograniczył możliwość zakładania nowych tematów.
Zauważcie jaki jest wysyp młodzieży, ile osob przybywa, a nikomu praktycznie nie przyjdzie do głowy zajrzeć do głównego wątku PIERWSZE KROKI.

Po co? Jeb nowy temat : Balon 35L ile dać cukru:?
Jak tak dalej pójdzie to forum AD będzie potrzebny format C.

Aż tyle tego śmiecia jest.

A nowi cóż, w oczekiwaniu na akceptację posta mają czas poczytać forum, i niejednokrotnie się okazuje że znalazł delikwent odpowiedź.

Tak to jest.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?

Post autor: Izzo »

Ludziom się nie chce szukać odpowiedzi. Łatwiej napisać pytanie, niż czytać godzinami.
I teraz następuje konflikt praktycznych, z tymi stanowczymi konserwatystami. :D
Ale podpowiem, że wszędzie tak się dzieje.
Z jednej strony rozumiem pytających.
Z drugiej też tych, co to poświęcili godziny na debaty i analizowanie tematów, a teraz muszą 50ty raz odpowiadać o proporcjach cukru pod drożdże...
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”