Beczka na gotowy destylat

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
wowa50
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 20:44
Podziękował: 5 razy

Post autor: wowa50 »

Witam
Trochę temat poboczny -bo szukam beczki 10-20l na gotowy destylat, który już sobie ułożyłem i zadebilem szczapkami w szklanym dymionie -konkretnie to paroletni calvados, który chciałbym przekazać w formie prezentu.
Myślałem o używanej beczce, żeby już dodatkowo nie dodawać tanin dębu ale nie mogę takowej znaleźć w koniecznie dobrym stanie - wiec myśle o zakupie nowej. I tutaj mam dylemat- jakiego polecacie wytwórcę i w jaka to ma byc beczka-raczej nie wypalana?…
Myśle, ze trunek będzie w niej spoczywał góra kilka dni…impreza dosyć duża więc myśle nie nabierze w tym czasie niepożądanych aromatów ?….
W przypadku jednak gdyby jakaś jego cześć miała pozostać w tej beczce dłużej to celowe byłoby zalać wpierw jakimś winem „z lidla”?…
Czasu niestety mało -bo tylko 2 miesiace….
alembiki

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: wawaldek11 »

Tak na szybko, to zalałbym czymś mocniejszym - nalewką czy nawet cukrówką. A przed imprezą destylat. Nalewka jest lepsza, ale trzeba jej mieć choć na pół beczki i odwracać.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Twonk_2
30
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2022, 19:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: Twonk_2 »

Moim zdaniem 2 miesiące to za mało na wyługowanie beczki, tak by nadawała się do dobrze już ułożonego calvadosu. Ja bym nie ryzykował przedębienia.
Moja rada: szukaj beczki z wkładem np. stalowym. Są takie na 100%.

Autor tematu
wowa50
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 20:44
Podziękował: 5 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: wowa50 »

Dzięki panowie za podpowiedzi…
Hmmmm nieciekawie to wyglada rzeczywiście…
Cukrówke posiadam ale rozumiem, że po takim ługowaniu nadawała by się tylko ew. na wódkę smakową a nie na nalewki owocowe?…to trochę szkoda bo to zbyt dobry czysty 96% destylat z Aabratka -a jeszcze w sumie efekt nie do końca pewny ze względu na krótki czas…
Pozostaje rzeczywiście beczka z wkładem stalowym lub używana z odzysku….

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: HeniekStarr »

Albo szklana, z Huty Krosno, z personalizowanym grawerem
Ostatnio zmieniony piątek, 17 mar 2023, 06:57 przez HeniekStarr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: .Gacek »

Napisz do kolegi @Skir. Chciał ostatnio sprzedać bardzo ładną beczkę, chyba 10 litrów, dwa lata zalana była jakimś destylatem.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
wowa50
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 20:44
Podziękował: 5 razy
Re: Beczka na gotowy destylat

Post autor: wowa50 »

Oki dzięki -pisze…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”