Bufor wzmacniająco-stabilizujący w zakupionym destylatorze - czy jest ok?

Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy

Post autor: zask »

Miałem pierwszej generacji bufor od Franza dla kega 100l. Sprawiał problemy dlatego konieczna była jego modernizacja. Po zdjęciu widzę że masz na kegu 50l więc mniejszy bufor objętościowo. Nie ma wystrzałów z bufora pod koniec procesu to nie przerabiaj. Napisałeś że stabilnie do końca to aby poprawić jakość to jak np @plrolog1975 napisał potraktuj pierwszy raz jako surówkę i puść to kolejny raz lub lepiej metodą 2.5
"Będzie pan zadowolony" :)

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Bufor wzmacniająco-stabilizujący w zakupionym destylatorze - czy jest ok?

Post autor: Pako23 »

Marian_jl pisze:kat? Pytanie było całkowicie na miejscu bo sprzęt wygląda jak od franza a ten wypuścił na rynek bufory, które się przegrzewają....
No byłem akurat ciekawy opinii . Mam Bufor od Franza kupiony w 2016 roku wtedy jeszcze nie było wymogu połączenia z kegiem i u mnie się on sprawdza.
.[/quote]

Też nabyłem mniej więcej w tym czasie kolumnę od franza i miałem problemy z tym buforem , po rozmowie z Akasem nastala jasność dlaczego tak się dzieje, po prostu zła konstrukcja tego bufora, dlatego teraz już konstruktorzy odchodzą od takiego bufora . Oczywiście nie tylko franz robił takie bufory.
Kolega jeśli ma możliwość to niech dołoży wąsy przynajmniej będzie cyrkulacja dobra bo w takim buforze tej cyrkulacji prawie nie ma.

Autor tematu
grzechum79
30
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2018, 16:05
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Bufor wzmacniająco-stabilizujący w zakupionym destylatorze - czy jest ok?

Post autor: grzechum79 »

Co oznacza to że zmieniłeś surowiec? Bo nie bardzo wiem, i gdzie mogę zbadać destylat pod kątem pogonów?

Autor tematu
grzechum79
30
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 mar 2018, 16:05
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Bufor wzmacniająco-stabilizujący w zakupionym destylatorze - czy jest ok?

Post autor: grzechum79 »

I jeszcze jedno pytanie, jeśli bym się zdecydował na dołożenie wąsów to do kogo się uśmiechnąć by mi to przerobił.

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Bufor wzmacniająco-stabilizujący w zakupionym destylatorze - czy jest ok?

Post autor: Pako23 »

Najlepiej do polecanych tutaj producentów . Np Akas, aakk, wolan, kula, Tomek . Ale jak nie masz problemów z buforem to możesz nie robić tego . V
Zmiana surowca znaczy zmień cukier na ; skrobię , zboże , owoce ,glukozę itp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”