Cydr gruszkowy NFC - Zw

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
marcin1mn
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2021, 21:11

Post autor: marcin1mn »

Witam,

22.02.2022 nastawiłem 25l cydru z soków NFC. Początkowo było 13 BLG
Użyłem dobrą połowę saszetki(6-7g) drożdży "SPIRIT FERM - BAYANUS G995 10g na 25-50L". Plus odrobione pożywki activit.
Dzisiaj chciałem wystawić nastaw w celu butelkowania ale po spróbowaniu, cydr okazał się jeszcze słodki. Cukromierz pokazał 2BLG.
Fermentacja ustała koło 4 dni temu i zebrało się już ze 2-3 cm osadu, chociaż jeszcze widać lekkie unoszenie się bąbelków.
Nie wiem co teraz zrobić, zastanawiam się czy to jest w stanie zejść do 0 BLG czy jednak dodać trochę drożdży?

Do mojego pierwszego nastawu na 25L soku ale już z moich jabłek dodałem całe opakowanie tych samych drożdży i wyrobiło w kilka dni do 0 BLG. Po spróbowaniu bardzo było czuć drożdże dlatego zdecydowałem się na zmniejszenie ilość w aktualnym nastawie. Nie wiem czy to było dobre posunięcie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 mar 2023, 09:36 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

rxtx
10
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 9 wrz 2016, 18:53
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cydr gruszkowy NFC - Zw

Post autor: rxtx »

Dodaj 2g cukru do 200ml tegoż cydru w osobnym naczyniu. Zobacz blg po 12 i 24h/
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sie 2023, 11:16 przez rxtx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Cydr gruszkowy NFC - Zw

Post autor: jakis1234 »

Drożdże sobie poradzą, a ten sok może mieć więcej niecukrów i nie zejdzie do zera.
A próbę i tak warto zrobić.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”