Andys62

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Andys62
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 9 gru 2022, 10:10

Post autor: Andys62 »

Witam wszystkich pasjonatów, jestem nowym użytkownikiem tego portalu. Jestem emerytem, choć nadal pracuję zawodowo. Mam trochę więcej czasu dlatego chciałbym rozpocząć przygodę z wytwarzaniem szlachetnych trunków, poprzez czerpanie wiedzy od doświadczonych pasjonatów. Robię na własne potrzeby wino,
z owoców które zbieram z własnego ogródka. Zbudowałem wędzarnię do wędzenia wędlin, kiełbas czy serów, bo chciałbym wiedzieć co spożywam . Robię też nalewki, ale do tych trunków potrzebny jest wysokoprocentowy alkohol, dlatego też postanowiłem zakupić sprzęt i rozpocząć wytwarzanie alkoholu, mam nadzieję że przerodzi się to w hobby i wciągnie, podobnie jak proces wytwarzania wina czy wędzenia. Pozdrawiam i proszę o pomoc czy wyrozumiałość podczas zadawania pytań.

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Andys62

Post autor: HeniekStarr »

Witaj w klubie!
Może to dla większości z nas oczywiste, ale jak już sobie upatrzysz sprzęt, to zapytaj, zanim kupisz. Ułatwisz i sobie, bo będziesz miał bezkłopotliwą i przyjemną obsługę, i nam - nie będziemy musieli się zmagać z zalewaniem/brakiem zalewania/ prychającą chłodnicą/zbyt wolnym odbiorem/palącym destylatem*(niepotrzebne skreślić).
Skoro robisz wino, to wiesz, jak ważna jest i jak zachodzi fermentacja, w celu uzyskania satysfakcjonującego produktu.
I jak masz jakieś rysunki czy zdjęcia tej wędzarni, wrzuć do odpowiedniego działu. Zawsze się przyda komuś.

Autor tematu
Andys62
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 9 gru 2022, 10:10
Re: Andys62

Post autor: Andys62 »

Dziękuję, właśnie dlatego zarejestrowałem się na tym portalu, by otrzymać profesjonalne porady. Oczywiście pierwszym tematem, będzie wybór sprzętu, widziałem tu sporo opinii dotyczących wyboru destylatora, a także o sklepach czy osobach produkujących tego typu sprzęt. Chętnie podzielę się informacjami o budowie wędzarni, choć przy jej budowie wspierałem się wskazówkami z portali wędzarniczych, ale udało się i najważniejsze że działa.
Pozdrawiam,
Andys62
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”