Gabr

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Gabr
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 7 wrz 2021, 21:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 1 raz

Post autor: Gabr »

Witam wszystkich,

Założyłem konto już jakiś czas temu, bo co jakiś czas pojawiała się myśl o zakupie sprzętu. Brak wiedzy, trudność w wyborze i mnogość informacji (często sprzecznych lub dla mnie niezrozumiałych) sprawiały, że odkładałem zakup.

W końcu decyzja padła na destylator miedziany od kol. Zygmunta... czy to była słuszna decyzja czas pokaże. Tak czy inaczej, destylator czeka już w garażu, a pierwszy nastaw fermentuje.

Ze względu na niemal nieograniczony dostęp do jabłek będę chciał w przyszłym sezonie mocno skupić się na tym owocu, ale do tego czasu mam zamiar się uczyć maszyny i rzemiosła.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Gabr

Post autor: HeniekStarr »

Cześć Gabr!
Sprzęt kupiłeś dobry, do następnego sezonu podszilifujesz warsztat i brandy jabłkowe, przez wielu z uporem godnym lepszej sprawy, nazywane calvadosem, jest jak najbardziej w Twoim zasięgu. Co się naodciskasz i nafiltrujesz, to Twoje. No, chyba że czytanie forum nie poszło na marne, i kupiłeś kocioł z płaszczem.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Gabr

Post autor: JanOkowita »

:klaszcze: :poklon;
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

użytkownik usunięty
Re: Gabr

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć Wam.
Powodzenia @Gabr :ok:

Autor tematu
Gabr
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 7 wrz 2021, 21:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 1 raz
Re: Gabr

Post autor: Gabr »

W mojej ocenie sporo czytałem, również o wątek o calvadosie co jednak nie ustrzegło mnie od tego, żeby zamówić standardowy zbiornik. Boksowałem się z myślami :box: i wyszedłem z założenia, że nie jestem pewny czy wciągnie mnie ta zabawa, a to w sumie spora inwestycja, więc nie chcę wydawać jeszcze więcej...
Po złożeniu zamówienia następnego dnia zrobiłem pierwszy nastaw z 20 kg jabłek przy pomocy wyciskarki wolno obrotowej. Od razu zadzwoniłem do producenta zmieniając zamówienie. Tym samym mam w zbiornik z płaszczem olejowym :odlot:

Teraz za to nie mogę się doczekać, bo pierwszą chcę puścić cukrówkę. Niestety dość długo fermentuje, ale to pewnie wynika ze stosunkowo niskiej temperatury otoczenia 16-20°C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”