Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
fx69
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 lis 2017, 07:12
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)

Post autor: fx69 »

Ok witam wszystkich psotników i majsterkowiczów, którzy lubią coś w swoich zaciszu garażowym zrobić Samemu - wielki szacun tak trzymać :klaszcze: :klaszcze: 8-)
Chciałem prosić o pomoc wykonaniu aparatury z wyższej półki, mam już kilka na swoim koncie aparatur zrobionych ale teraz czas zrobić tak aby nie tylko trunkiem ale tez wyglądem się cieszyć :shock: :o !!! i nie pilnować tego bo czasu zawsze mało i ni ma :scratch:
A więc tak założenia są następujące :
-Zbiornik niski około +- 150 l wykonany z rury 650 mm wysokość 430 mm na dennicach, spust cieczy centralny 1" szeroki wlew 70 mm / wolałabym 100 mm ale muszę pokombinować z miejscem bo jaz zwykle brakuje :evil:
- bufor z kega - bo miałem na zbyciu na skręcanych kryzach, z podgrzewaczami ( rurki od dna )
- kolumna 88,9 na złączach skręcane DN nie SMS (wiem ze ti clamp są lepsze bo są modułowe i można je obracać ale mam złącza DN i w moim osobistym odczuciu łatwiej skręcać ( DN niż SMS czy Ti Clamp) wysokie ciężkie kolumny tak jak w moim przypadku gdzie nie ogranicza mnie wysokość, planuje okolicach 2,2m
- sterowanie full automat najlepiej wifi przez tel juz mam namierzonego kolegę z forum co robi takie cuda ale liczę na was ze może coś jeszcze podrzucicie jakiś fachurów i magików
- moc grzania ????? może 12-18 kw jeszcze nie myślałem nad wyborem grzałek ( napewno mam 3 mufy juz złapane wiec mogę grzałki mogę mieć 3 szt grzałek )
- głowica ufo ( jeszcze właśnie nie wiem dokładnie co i jak trochę mętlik jak możecie na jakiegoś konkretnego linka podesłać dziękuje góry)


Dodam ze jestem spawaczem więc nie ponoszę kosztów wykonania, a zbiornik juz mam rozpoczęty tak to wygląda myślę o kołeczkach skrętnych aby bym przestawny


Pytanie czy moja wiedza którą do tej pory przeczytane na forum pokrywa się z prawdą (juz chwilkę nic nie czytałem :cry: brak czasu i zapału do wykonania tej robótki :poklon; ) budowa i praca i tak koło macieju

- Czy wysokość kolumny 2,20m jest ok z tego co wiem przy tej średnicy 1,9-2,5m powinna mieć żeby uzyskać dobry produkt a mniejsza np 76 odpada zależy mi tez na czasie 2-3 razy do roku znajdę czas na zabawę miedzy czasie oczywiście przy robieniu w garażu lub ogrodzie ( jestem na wygnaniu jak większa cześć rodaków :angry: ) planuje dać katalizator około 250 mm - wiem ze jest nie konieczny przy cukrówkach ale niech będzie, reszta dzielona min 2 części, odbiór obniżony olm przyściankowi ( jakie średnicę rur wewnątrz 70mm?? jaką wielkość jeziorka zrobić ??
- Budowa samej głowicy jak wykonać raz a dobrze, żeby bez poprawek to śmigało jak powinno ( średnica rury karbowanej , jak mocować , ruchome jeziorko robić ??? wielkość dennic wysokość?? ) planuje cukrowe już zacier stoi z 1,5 albo więcej ale nie ukrywam ze chciałbym późniejszym czasie pobawić się i dorobić kolumne lub moduł półkowy szklany ale to przyszłość (jakie kilka lat świetlnych :D )
- Bufor (czy sondę termometru dawać w sondzie nurkowej pod dno ) czy jest sens czy nie lepiej i prościej z boku 1/4 od dołu
- Sterownika dużej mocy full automat co polecacie

Podpowiedzcie panowie co warto dołożyć i zrobić waszym zdaniem jeszcze albo co wy byście inaczej zrobili
dzięki bracia moi :kumple: :punk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 paź 2022, 07:50 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

kosarafal15
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 6 wrz 2023, 15:04
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: kosarafal15 »

Odświeże temat kolegi. Czy kolega szedł w dobrą stronę?

Autor tematu
fx69
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 lis 2017, 07:12
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: fx69 »

jak widać niestety brak zainteresowania takim tematem szkoda
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Doody »

Jesteśmy hobbystami a nie hurtownikami, stąd brak zainteresowania.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: rozrywek »

@fx69

Nie obraź się na posty kolegów.
Zwyczajnie jesteśmy tutaj przewrażliwieni pod względem bimbrowników pędzących na handel.
Stąd te podejrzenia.
Po cholerę Ci taka armata?.

@Doody świetnie to ujął.

150 litrów i 12 kw? Mocy? Przecież to bimbrownia. I z tego zajzajer wyjdzie.


Mam nadzieję że się mylę. I nie zobaczymy cię w wiadomościach.
Kamienicy w gruzach.

Ps: 80% moich wyrobów jest rozdawane przyjaciołom. Za darmo. Na chrzest. Komunię
Wesele. Święta. :ok:

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: boxer1981228 »

Ja tam nie uważam że to przesada. Jak bym miał tylko możliwość i moce to na bank bym postawił mauzera i kolumnę 100 . Raz do roku robię nastaw poświęcam weekend i mam zapas spirytusu na cały rok a nie pierdziele się co 2 tygodnie z beczkami nastawami itd i marnowaniem czasu. Akurat mnie, sam proces już absolutnie nie sprawia przyjemności. Może jeszcze na początku fajnie było ale teraz, sam proces jest tak monotony jak kluchy z serem. Nie widzę nic fascynującego w obserwowaniu procesu, Za to już robienie nalewek i innych zajzajerów jak najbardziej. Nie przejmuj się kolego ja tam kibicuję i chętnie zobaczę jak ten projekt wyjdzie.
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 301
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Mrooq »

Co jest najbardziej upierdliwe w naszym hobby? Pomijając wyciskanie owoców lub zacierów, jak się nie może grzać gęstego :D
Po mojemu sprzątanie, mycie i dezynfekcja zbiorników.
Robisz to samo mając 50l czy 200l a nastawiasz rzadziej, pomijam tu wersje hurtowe, gdzie ilość jest ważniejsza od jakości.
Czyli duży baniak i dobrana do niego kolumna nie jest zła, nie można demonizować wszystkich że od razu biznes otwierają.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Doody »

Mrooq, robiąc tylko cukrówki to jeszcze ok. Ale wtedy co to za hobby??? Raz na 2 lata zrobić 40l spirytu? A co ze smakówkami, owocówkami , zbożowkami? Osobny sprzęt? Moim zdaniem takie sprzęty robi się z myślą o handlu i nikt mi kitu nie wciśnie że robi na własne potrzeby raz na 2 lata.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 301
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Mrooq »

A co jeśli ktoś robi tylko cukier, z przeznaczeniem wyłącznie na nalewki?
To już nie hobby?
I nie żebym był za wspomaganiem przemysłu chalupniczego, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego kotła.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Doody »

Jak ktoś robi nalewki w mauzerach to czemu nie :mrgreen:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 301
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Mrooq »

Ze zbiornika 100l po dwukrotnym procesie będziesz miał około 10-12l spirytusu.
Czy to rzeczywiście dobra ilość do zalania mauzera? :scratch:
Cóż każdy ma swoje przepisy na nalewki :D
Można zbiornik 60l w pełnym automacie puścić do pracy ciągłej, codziennie rano start zbiornika i do pracy, i to już dobrze, pełno porad na forum co kupić i jak nastawić, bez oczywiście żadnego posadządzenia o ilości większe niż hobbystyczne.
Ale jak już ktoś zapyta o zbiornik 100l i więcej to na pewno na handel.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Projekt destylatora 150L rura 88,9 full automat

Post autor: Doody »

100l jest jeszcze ok. Zauważ że mowa o zbiorniku co najmniej 150l to po pierwsze po drugie średnica rury 88.9. Ja rozumiem, że 100l zbiornik przy rurze fi 76 jest jak najbardziej OK.
Zresztą róbta co chceta ja tylko wyraziłem swoją opinie i nie mam w tym temacie już nic do dodania.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”