Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Malo82
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 12 wrz 2022, 09:51

Post autor: Malo82 »

Witam. Sprawa wygląda tak, że po 2 latach pędzenia jakiś tam cukrówek z dodatkami jabłek czy wiśni na bardzo prostej aparaturze sklejonej kiedyś tam z wujkiem postanowiłem zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt. Chcę coś w miarę uniwersalnego dlatego zdecydowałem się na kolumnę rektyfikacyjną żeby móc robić spirturts a także jakieś tam smakówki w trybie potstilla. Mam na oku dwie oferty i prośbę do Was o doradzenie w wyborze. Pozdrawiam
Tutaj linki:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... OgEALw_wcB


https://dobrydestylator.pl/kolumna-klasyczna-fi-76
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 wrz 2022, 11:33 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Tomik 2006 »

Na początek pomyśl o kociołku z płaszczem jak chcesz robić smaki tanio nie jest ale to inwestycja na lata.
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: łoles »

https://ak-spaw.pl/produkty/ to kolega forumowy mam od niego sprzęt polecam zadzwoń pogadaj będziesz zadowolony i tak jak kolega wcześniej radzi jeśli chcesz gotować owoce i zboża zastanów się nad kociołkiem z płaszczem wydasz raz kasę a nie dwa razy pozdro
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 wrz 2022, 12:46 przez łoles, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Tomik 2006 »

Od Adama AK mam większość zabawek tu niema co komentować perfekcja.Ale widzę,że kolega celuje w czerwony metal i ja bym skłaniał się do sprzętu z drugiego linku słuszny kaliber lub aabratek od tego producenta zaoszczędzisz na wysokości kocioł max wielkość w cenie ale polecam kocioł z płaszczem.
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: zielonka »

Oba wybory do dupy - właśnie przez czerwony metal. Na cholerę komu rura rektyfikacyjna z miedzi ? Żeby napedzać biznes producentom kwasku cytrynowego a sobie robotę ?
Kup pan kolumnę z KO i po zabawie . Zrobisz na tym co zechcesz bez niepotrzebnych stresów. Jak koniecznie ma być zmiedzi to najpierw doczytaj na forum jak i dlaczego nalezy się nia posługiwać. Jest tu co najmniej kilka tematów o wyższości KO nad tfu-metalem.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: jpiwek »

@zielonka skończ juz sie błaźnić. Wszyscy wiedza, że nic nie wiesz i takie pisanie nie jest juz potrzebne. Wszyscy na całym swiecie robią alkohol prawie tylko na miedzi, ale Ty i tak wiesz lepiej. Dopóki nie było internetu to tylko żona wiedziała, żeś...
@Malo82 sprzęt od Zygmunta ((destylatorymiedziane) jest dobry na pewno. Sprzęt od dobrydestylator to loteria, masz o nich topic na sąsiednim forum- kolega odsylał. Sami piszą, że kolumnę 76 grzeją na 3,5kW, co świadczy o tym, że cos jest nie halo z wypełnieniem albo skraplaczem, prawdopodobnie puszcza przy większych mocach. Ja 76mm grzeję na 5,5kW.

kooalla
100
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2010, 20:55
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: kooalla »

Malo82 pisze:Witam. Sprawa wygląda tak, że po 2 latach pędzenia jakiś tam cukrówek z dodatkami jabłek czy wiśni na bardzo prostej aparaturze sklejonej kiedyś tam z wujkiem postanowiłem zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt. Chcę coś w miarę uniwersalnego dlatego zdecydowałem się na kolumnę rektyfikacyjną żeby móc robić spirturts a także jakieś tam smakówki w trybie potstilla. Mam na oku dwie oferty i prośbę do Was o doradzenie w wyborze. Pozdrawiam
Tutaj linki:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... OgEALw_wcB


https://dobrydestylator.pl/kolumna-klasyczna-fi-76
Również polecam sprzęt z stali nierdzewnej, miedź fajna ale jako alembik i niestety upierdliwa w czyszczeniu.
20 - 30 cm sprężynek miedzianych w kolumnie stalowej i jest ok, przy drugim procesie zmieniasz na miedź na sprężynki z S304 i masz dodatkowe wypełnienie.

Przy owocach zakładasz tylko katalizator z miedzią i głowicę..
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: łoles »

Ja się w wojnę ko z cu nie będę bawił użytkowałem jedna jak i drugą i do cu nie wrócę szkoda mi czasu i energii na czyszczenie ruły, choć na jakość finalnego urobku nie mogę narzekać to jest kwestia świadomego wyboru, decydując się na cu trzeba się liczyć z tym że będzie się spędzać czas przy czyszczeniu rury zwłaszcza przy zbożach
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

Zwróciliście koledzy uwagę na średnicę kolumny z drugiego linku?

Pomimo opisu, który jest jasny konkretny, i widać że chłop wie co robi. Ale:
Fi 76 do proponowanego kotła 30L, nawet do 50L to przewymiarowane jest.
To se ne da.
Przy destylacji owszem, odzyska się wszystko, przy rektyfikacji, tyle zostanie urobku w kolumnie że spokojnie można flaszkę napełnić.
Ogromne straty.

Do takiej armaty to kocioł minimum 100L.

A co do odbioru owocówek, jak wspomina konstruktor, w granicach 3,5-4L na godzinę?

To przy kotle 30L proces by trwał 1,5 godz. Pół godziny rozgrzewania, godzinka odpędu.
Tylko co to będzie warte? Jak nie odbierzesz precyzyjnie ani przed, ani pogonów.

Ogólnie nie jest to jakiś chińczyk, jest potencjał, tylko kotły za małe do tej armatki.

Kol, co do pierwszego linku, destylatory miedziane, to to już jest klasa sama w sobie.

Zapytaj sprzedawcę o możliwość większego kotła, min 100L, jak się nie da to odpuść sobie i grzej prosto do Zygmunta, albo poszukaj zwykłego aabratka w najprostrzej konfiguracji.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Malo82
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 12 wrz 2022, 09:51
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Malo82 »

Dzięki panowie za szybkie odpowiedzi. Co do tej dyskusji miedź czy KO to długo się zastanawiałem i ostatecznie wybrałem miedź i już zdania nie zmienię a czyszczenie jakoś mnie nie przeraża, o wszystko trzeba dbać jeśli się chce żeby długo służyło. Wiem że kolumna z pierwszego linku jest dziełem kolegi Zygmunta i widziałem, że wielu użytkowników chwali. Za tą drugą przemawiała mi troszkę niższa cena no i większa średnica, ale z tego co tu piszecie to chyba jednak uderzam po tą kolumne elite, dokupię pewnie jeszcze papugę z chłodniczką i zacznę w końcu zabawę na porządnym sprzęcie.

użytkownik usunięty
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Na Zygmuntowskim sprzęcie, pracowałem ponad 5lat i niemialem żadnych problemów związanych z eksploatacja tego sprzętu. Dlatego też gratuluję decyzji @Malo82
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

Poczekaj!!!
Nie gorączkuj się.

Cena z drugiego linku jest spoko, widać że koleś zna się na tym odrobinę.

Zapytaj o większy zbiornik, czy jest możliwość taka.

Taka armatka fi76, w tej cenie fajna sprawa.

Dlaczego wspominam o zbiorniku?
Ponieważ 90% użytkowników, teraz, po czasie i wielu procesach, chciałoby większy kocioł, a ma 50L.

A cena może nie być aż tak wysoka.
Malo82 pisze: ostatecznie wybrałem miedź i już zdania nie zmienię a czyszczenie jakoś mnie nie przeraża, o wszystko trzeba dbać jeśli się chce żeby długo służyło.
:respect:
Bardzo mądre słowa. O sprzęt trzeba dbać.

Acha, jaką dysponujesz wysokością pomieszczenia? To ważne. Długość ma znaczenie. :D

A jeśli zdecydujesz się na Zygmuntowski sprzęt, to jakość i profesjonalizm wykonania, masz gwarantowane.

Witaj wśród miłośników Cu. :punk:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Szlumf »

jpiwek pisze:@zielonka skończ juz sie błaźnić. Wszyscy wiedza, że nic nie wiesz i takie pisanie nie jest juz potrzebne. Wszyscy na całym swiecie robią alkohol prawie tylko na miedzi, ale Ty i tak wiesz lepiej................................
Ja też w takim razie jestem błaznem bo zrezygnowałem z miedzi po paru przykrych doświadczeniach i poszerzeniu wiedzy teoretycznej. A co do całego świata to Cezary ze dwa lata temu pisał, że na zlecenia z USA robi sprzęt z nierdzewki i maskuje miedzią choć zleceniodawcy wychodzi dużo drożej. Na zdjęciach reklamowych miedź ładnie się prezentuje ale w produkcji wolą stal.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

Zielonka, przyjacielu, wyluzuj trochę.
Miedź nie jest tfu.

Nie forsuj na siłę stali. Ma sporo zalet ta stal, ale nie ma właściwości katalitycznych.

Ujmę to tak:
To co się na miedzi osiadło, na miedzi pozostało, a to co nie osiadło się na stali...przeszło do destylatu.

To chyba lepiej zawrócić sobie dupę czyszcząc sprężynki miedziane, czy cały sprzęt, niż mieć świadomość, że to te syfki poszły dalej, do butelki.

Ciekawe że praktycznie wszyscy producenci dzielą kolumnę na katalizator i kolumnę właściwą?
To nie jest tfu.

Kolega chce cu, to niech ma.
Każdy z tych metali ma wady i zalety.

Mi wady miedzi nie przeszkadzają, ponieważ skupiam się na zaletach.

Kol@ malo82. Napisz, co ci odpowiedział producent.
Widzę w nim potencjał, wyraża się konkretnie, z opisów wynika że wie co robi, może kiedyś dojdzie nam nowy fajny producent.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 wrz 2022, 23:26 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Szlumf »

rozrywek pisze:....................
To co się na miedzi osiadło, na miedzi pozostało, a to co nie osiadło się na stali...przeszło do destylatu.
.......................................................
A to co powstało w wyniku oddziaływania katalitycznego miedzi i nie osiadło na niej to gdzie poszło?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: radius »

Malo82 pisze:Co do tej dyskusji miedź czy KO to długo się zastanawiałem i ostatecznie wybrałem miedź i już zdania nie zmienię
Jeśli tak, to poczekaj a w przyszłym tygodniu zaprezentuję w dziale Targowisko, kolumnę miedzianą fi 67 z głowicą puszkową, na kegu 50 litrów. Może ci się spodoba :)
A co do czyszczenia miedzianych kolumn, to wszystkim ich przeciwnikom powiem, że użytkuję takie od 2010 roku i czyściłem je od wewnątrz... ani razu. Powtarzam, ani razu a destylaty z nich wychodzące, zdobyły kilka nagród na zlotach :D
Tak że nie demonizujcie i nie straszcie jaka to ta miedź jest be ;/
SPIRITUS FLAT UBI VULT

zwirek
50
Posty: 63
Rejestracja: środa, 27 lip 2022, 21:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: zwirek »

Radius czekam z zaciekawieniem.

sobek69
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 31 maja 2023, 20:40
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: sobek69 »

Witam ja mam pytanie iż gdyż ponieważ zamierzam kupić ten o to destylator https://dobrydestylator.pl/potstill-fi-54
I jestem ciekawy co możecie o nim powiedzieć (może ktoś taki dokładnie posiada) i czy się opłaca.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: jpiwek »

Potstill z 54 za prawie 2k? Troche dużo, zwłaszcza że kupujesz sprzęt bez wsparcia. Zadzwoń i pogadaj, można sie dowiedzieć o "spirytusiku" 90% do naleweczek i o tym, że whisky robi się na cukrze i wszyscy leją zaprawki. Ten "aromatyzator" też nie będzie działał tak, jak obiecują, czyli że z cukru zrobisz śliwowicę ładując tam... suszone śliwki.
Awatar użytkownika

kamilasta
450
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2021, 15:09
Krótko o sobie: Robię to, co sprawia mi radość, staram uczyć się na błędach i odpuszczać sprawy, na które nie mam wpływu, często się uśmiecham i śmieję do utraty tchu. Żyję.
Ulubiony Alkohol: wszystko co owocowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: kamilasta »

Jeśli chcesz robić smakówki: owoce i zboża - a do tego głównie służy PS - pomyśl nad kotłem z płaszczem. W przeciwnym razie pół życia spędzisz na czyszczeniu przypalonych grzałek, o "aromacie" spalenizny w wyrobie nie wspomnę. Ewentualnie, te pól życia wykorzystasz na filtrowanie zacierów czy nastawów owocowych ;)
I na pierwszy rzut oka - spust z kotła powinien mieć 2", w przeciwnym razie gęsty zacier będzie miał problemy w wydostaniem się z kotła.
Dodatkowy wlew w pokrywie, moim zdaniem, też powinien być większy niż 1".
Wbudowany refluks jest ok. Można podbić % do 90-92, czyli zrobić spirytus, np. do nalewek.
Aromatyzer nada trochę aromatów, ale tak, jak pisał kolega @jpiwek, z cukru nie zrobisz śliwowicy. To taki trochę zbędny gadżet.
Wszystko zależy na jaką "produkcję" się nastawiasz? Jeśli tylko na spirytus z cukru - kocioł ok, ale zamiast PS - kolumna. Jeśli smakówki - PS ok, ale kocioł do bani.
Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
online
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 168
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: aras.aras »

sobek69 pisze: środa, 31 maja 2023, 22:43 Witam ja mam pytanie iż gdyż ponieważ zamierzam kupić ten o to destylator https://dobrydestylator.pl/potstill-fi-54
I jestem ciekawy co możecie o nim powiedzieć (może ktoś taki dokładnie posiada) i czy się opłaca.
Jeżeli to ma być Twoja pierwsza poważna aparatura to polecam zbiornik z grzałkami ULWD + mieszadło od aakk z AK-SPAW. To dobra baza na grzanie smakówek a zarazem wykorzystanie zbiornika do ewentualnej rektyfikacji. Co do wyboru samej kolumny celował bym w rektyfikacyjną z głowicą, na której przy odpowiedniej modyfikacji możesz pocić metodą prostą na smakówki. Pozdrawiam 👊
online
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 168
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: aras.aras »

Jeżeli kupujesz coś nowego to nigdy się nie opłaca 😉 Podstawowe pytanie, jakie musisz sobie zadać to "do czego ta aparatura ma służyć?". Szukasz czegoś do rektyfikacji cukrówki, destylacji nastawów owocowych, czy coś pośredniego?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

aras.aras pisze: piątek, 2 cze 2023, 15:45
sobek69 pisze: środa, 31 maja 2023, 22:43 Witam ja mam pytanie iż gdyż ponieważ zamierzam kupić ten o to destylator https://dobrydestylator.pl/potstill-fi-54
I jestem ciekawy co możecie o nim powiedzieć (może ktoś taki dokładnie posiada) i czy się opłaca.
Jeżeli to ma być Twoja pierwsza poważna aparatura to polecam zbiornik z grzałkami ULWD + mieszadło od aakk z AK-SPAW. To dobra baza na grzanie smakówek a zarazem wykorzystanie zbiornika do ewentualnej rektyfikacji. Co do wyboru samej kolumny celował bym w rektyfikacyjną z głowicą, na której przy odpowiedniej modyfikacji możesz pocić metodą prostą na smakówki. Pozdrawiam 👊
Będę brutalnie szczery.
Przeczytaj sobie 2 razy opis tegoż, nikt tego nie posiada, ponieważ nikt nie kupi trabanta. Nie. Nie kupuj tego, nie będziesz pan zadowolony.
Amen, kropka i ch. ..j.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
online
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 168
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: aras.aras »

rozrywek pisze: niedziela, 4 cze 2023, 08:23
aras.aras pisze: piątek, 2 cze 2023, 15:45
sobek69 pisze: środa, 31 maja 2023, 22:43 Witam ja mam pytanie iż gdyż ponieważ zamierzam kupić ten o to destylator https://dobrydestylator.pl/potstill-fi-54
I jestem ciekawy co możecie o nim powiedzieć (może ktoś taki dokładnie posiada) i czy się opłaca.
Jeżeli to ma być Twoja pierwsza poważna aparatura to polecam zbiornik z grzałkami ULWD + mieszadło od aakk z AK-SPAW. To dobra baza na grzanie smakówek a zarazem wykorzystanie zbiornika do ewentualnej rektyfikacji. Co do wyboru samej kolumny celował bym w rektyfikacyjną z głowicą, na której przy odpowiedniej modyfikacji możesz pocić metodą prostą na smakówki. Pozdrawiam 👊
Będę brutalnie szczery.
Przeczytaj sobie 2 razy opis tegoż, nikt tego nie posiada, ponieważ nikt nie kupi trabanta. Nie. Nie kupuj tego, nie będziesz pan zadowolony.
Amen, kropka i ch. ..j.
Nie rozumiem :scratch: Odnosisz się do mojej propozycji zbiornika z ULWD, czy pot-still'a z linku kolegi?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

@aras.aras aras

Moja culpa.
Wkleiło mi się niechcący.
Moja wypowiedź dotyczyła się linka kolegi.
Absolutnie nie twojej odpowiedzi.
Sorki za zamieszanie.

Kol@sobek69
Najpierw przemyśl, zanim coś kupisz.

Jeszcze nie widziałem aby ktoś obok termometru pierdyknął rybkę destylacyjną.

Rybka nie kłamie, ale pod warunkiem że masz porządny termometr.

Normalnie Janusz, albo nie, raczej nie ajnstajn, tylko srajnsztain.

Moja recenzja:
Dobry destylator jest dobry, zgodnie z pierwszym zdaniem, opisu, do bimbru.

Mam nadzieję kolego że nie kupiłeś, a teraz zapytowywujesz czy warto???

Prostą odpowiedzią jest:
Twórca destylatorów miedzianych, wie co robi, sam na nich pracuje, i wie co sprzedaje.

A ten pożal się Boże refluks który ma dać 90%,
Pomysł dobry, tylko że wieszając mokre gacie na szczycie kolumny można spokojnie uzyskać 93%.

Moja konkluzja:
Użyje taki tego do smakówki, i spartoli wszystko.

Zawsze, przeczytaj opis, nawet laik głuchoniemy, niewidomy i cichociemny, się zorientuje, że ktoś nie ma pojęcia o destylacji.
Nie, nie kupuj tego.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: Góral bagienny »

:witam: Jak zawsze pierdzielisz 3 po 3 :D
Prawidłowo wykonany pot-still a Ty się czepiasz, tylko nie wiadomo czego :scratch:
Na pot-stillu nie uzyskasz dobrej jakości spraita i w opisie jest to zaznaczone że wyjdzie bimber ;)
Ech szkoda słów na te Twoje wypociny :angry:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

sobek69
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 31 maja 2023, 20:40
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: sobek69 »

Dzięki panowie za podpowiedzi PS nie kupiłem go więc spokojnie heh. Ogólnie zmieniałem zdanie i szukam teraz jakiejś kolumny w dobrych pieniądzach.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Prośba o dobór sprzętu - destylatorymiedziane czy dobrydestylator

Post autor: rozrywek »

No widzisz. Za coś niewiele ponad 2tyś, kupisz podstawowego Aabratka.
Najlepiej o któregoś z naszych producentów.
Będziesz pewny jakości.

Oczywiście zapytaj tutaj, w wypadku gdybyś chciał kupić samemu.

Wystrzegaj się głównie e- destylatory.
Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”