Podziękowania dla kolegów cumel i aakk

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy

Post autor: kiwitom23 »

Chciałem serdecznie podziękować koledze @cumel za zrobienie obiecanej na zlocie chłodniczki do destylatu. @cumel nie rzuca słów na wiatr. Teraz wreszcie obejdzie się bez tabel i przeliczników przy papudze. Chłodniczka jest super, w najbliższym czasie będę ją testował.

Adamowi (aakk) serdeczne dzięki za przesłanie przepięknej kolumny półkowej do testów. Mam akurat surówkę na rum, to będzie okazja ją dokładnie przetestować. Wykonanie kolumny jest perfekcyjne i wygląda ona jak milion dolców. Adam widzę, że próżnujesz, a wzbijasz się do ekstraklasy wykonawców. Będę zdawał relacje z testów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lip 2022, 18:51 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
alembiki
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Podziękowania dla kolegów cumel i aakk

Post autor: cumel »

Więcej z Wami nie piję :D
Moje kołpaki leżą z braku weny i czasu :D Z 15szt zaplanowanych 3 są w fazie testów :D
Mam nadzieję że jest szczelna bo szczerze mówiąc jej nie sprawdzałem.

Tomasz maliniak
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2020, 10:25
Re: Podziękowania dla kolegów cumel i aakk

Post autor: Tomasz maliniak »

A możecie napisać czy AKAS i herbata byli na zlocie
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Podziękowania dla kolegów cumel i aakk

Post autor: kiwitom23 »

cumel pisze:Mam nadzieję że jest szczelna bo szczerze mówiąc jej nie sprawdzałem.
Oj tam, oj tam jeszcze na pewno się napijemy ;)
Chłodnica jest szczelna, tylko warto na przyszłość robić przy wodzie gwinty zewnętrzne, bo te króćce plastikowe z gwintem zewnętrznym nie mają w odróżnieniu do tych z gwintem wewnętrznym uszczelek. Walczę trochę z taśmą teflonową, ale ciągle mi kapie, ale jakoś dam rady :D. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i dawaj to konto :bardzo_zly:
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lip 2022, 22:36 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Mrooq
250
Posty: 298
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Podziękowania dla kolegów cumel i aakk

Post autor: Mrooq »

Pierwszy lepszy sklep hydrauliczny i kup mosiężny Nypel redukcyjny z 1/2" na 3/4". A zamiast taśmy teflonowej polecam nić.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”