Zapachy nie tylko spod pachy

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

Autor tematu
B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii

Post autor: B14! »

Panowie, mam takie małe pytanie, natury rzekłbym zapachowej. Przeglądając galerię widać, że spore grono pędzibimbrów uskutecznia ten niecny proceder w kuchni. No i tu chciałem zapytać jak się to ma do zapachów tudzież smrodów.
W tej chwili gotuję w małym garnku i przy włączonym wentylatorze w okapie i otwartym oknie da się wytrzymać. Ciekawi mnie jednak czy da się bezwpadkowo stosować typowe pot stille w kuchni w bloku? Czy jednak lepiej szukać jakiegoś innego miejsca, z dala od nosów sąsiadów?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Dines
50
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 19:28
Ulubiony Alkohol: wszystko co ma promile a sam zrobiłem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: Dines »

Proste. W garnku NIE UZYSKASZ szczelności!!! Jak masz w domu taśmę szarą pakową oklej dokładnie rant i pokrywkę ( http://alkohole-domowe.com/forum/downlo ... &mode=view ). Powodzenia!!
Czas to pieniądz, pieniądz to piwo.
Więc pijmy to piwo puki czas.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: Zygmunt »

Z doświadczenia pot-stillowego podpowiem, że -według mnie- wpływ na śmierdzenie dookoła ma wpływ naczynie, w które odbieramy produkt. Z butelki śmierdzi mniej niż z garnka :D Też Wam się tak wydaje?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: B14! »

W moim garnku nie potrzebuję szczelności, bo to tak prymitywnie prosta konstrukcja, że muszę sam otwierać co jakiś czas i zlewać urobek :)

Zależy mi głównie na odpowiedziach zaangażowanych kegowco-kankowców :pije:

PS. Jak rozumiem, odpowiednio szczelne połączenia między kociołkiem, a szkłem załatwia sprawę :evil:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: Zygmunt »

Problem w tym, że mi nie załatwiało- zwykle odbierałem albo do butelki albo do garnka z podziałką- i zauważyłem, że przy butelce mniej "wali"... Uprzedzając pytania- destylat wlatywał do naczynia zimny (~25C).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Dines
50
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 19:28
Ulubiony Alkohol: wszystko co ma promile a sam zrobiłem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: Dines »

Grzejąc na moim sprzęcie (nie garnku tylko kanie ) ZACHOWUJĄC 100% SZCZELNOŚCI podejmowałem teściów w pokoju a w kuchni się grzało :hahaha: nic stary bimbrownik nie wyczuł, ale moje ciągłe znikanie skłoniło go do pójścia moim śladem i tu zonk. "A nic nie czuć". Tak jak mówiłem 100% szczelności schładzanie do 15-18*C i do litrowej szklanej butelki. Pierwsze grzanie trwało całą noc w 5l garnku i jedyne wyjście to schłodzenie garnka wraz z zawartością do ~20*C
Czas to pieniądz, pieniądz to piwo.
Więc pijmy to piwo puki czas.

Autor tematu
B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: B14! »

No i o to mi chodziło, dzięki za odpowiedzi 8-)

Bardziej też od samego zapachu alkoholu chodziło mi o drożdżowe śmierdziuchy z kotła, ale moje niepokoje zostały zażegnane :)
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zapachy nie tylko spod pachy

Post autor: lucas070707 »

Witam! W temacie: http://alkohole-domowe.com/forum/kwas-s ... l?uid=4647 opisałem już "zapach" mojego wyrobu z pierwszego tłoczenia, przy opróżnianiu kotła zaśmierdziałem całą kuchnię i łazienkę gdzie to myłem, do tego rurki silikonowe tak tym przeszły, że nie idzie się tego zapachu pozbyć :-(

Dines: dlaczego nie można uzyskać szczelności w garnku? Trochę ciasta, dobrze docisnąć pokrywkę i szczelność 100%. Sprawdzone osobiście :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”