Minimalna temperatura nastawu

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

@kumpocik
Alkohol który pijasz, ma o wiele gorszy wpływ na zdrowie niż butelka pet w nastawie. W beczkach do spożywki, niejednokrotnie stoi i pracuje ten nastaw po kilka tygodni i nie się nie zmienia.
Także ten.... Pozdrawiam :ok:
promocja
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: wolan »

Ja używałem grzałek starego typu bez termostatu, termostat miałem zewnętrzny. Nastaw to niskoprocentowy alkohol także użycie PETA jest ok.
Ostatnio nie używam grzałek a w zależności od temperatury stosuje zmienną ilość drożdży :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lut 2022, 17:25 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: kiwitom23 »

Ja grzałkę używam tylko przy koji, bo te są wyjątkowo ciepłolubne, reszta tak jak @wolan.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: AAmatorek »

A stosuje ktoś bez butelki grzałki akwariowe? Np do cukrówki? No bo owocówki czy zaciery to rozumiem ze sie moga przypalić, ale cukier z woda tak samo?

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: rastro »

Ja wrzucałem grzałkę do zacieru, ale ja mam takie małej mocy z elektronicznymi termostatami - one nigdy ne powinny grzać do temperatur znacząco wyższych niż nastawa.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: AAmatorek »

rastro pisze:Ja wrzucałem grzałkę do zacieru, ale ja mam takie małej mocy z elektronicznymi termostatami - one nigdy ne powinny grzać do temperatur znacząco wyższych niż nastawa.
No a taka grzałka 25w albo 50w akwariowa (tam wyżej masz nawet foto takiej w butelce) myślisz ze może przypalić wodę z cukrem? Wydaje mi się ze nie będzie się grzała do takiego stopnia aby przypalić co innego jak by ten wolfram miał kontakt z cieczą ale tutaj jednak jest to szkło
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: Doody »

Nawet 150 watowa grzałka z termostatem spokojnie da radę w cukrówce. Nic się nie przypali o ile termostat działa prawidłowo. W gęstych zacierach może być problem z dystrybucją ciepła.
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Minimalna temperatura nastawu

Post autor: rastro »

Cukrówka nie będzie problemem, konwekcja wokół grzałki zrobi swoje, do tego w okolicy grzałki pracują znacznie intensywniej... w związku z czym w tym miejscu uwalniający się CO2 powoduje dodatkowe mieszanie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”