Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
fala_beemka
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 12:23

Post autor: fala_beemka »

Drodzy bimbrownicy pieszę do Was prośbę o wyrażenie Waszych opinii na temat kolumny z znanego portalu.
Zacznijmy od początku.
Moja przygoda bimbrownicza to pot still przekazany od ojca kilka lat temu (wtedy dołączyłem do Waszego grona). W większości hobbystycznie ale sukcesywnie zajmowałem się produkcją whisky z przepisu "wujka jessiego" z kukurydzy. W natłoku życia codziennego, ostatnie kilka lat sprzęt przeleżał na strychu. Na dzień dzisiejszy mam już spokojniejszą sytuację i chciałbym wrócić do tego co sprawiało mi przyjemność, lecz jestem sporo zacofany w temacie. Kega mam, więc szukam kolumny. Kolumny do spirytusu i owocówek, brandy, whisky itp. PROSZĘ Was o zdanie na temat kolumny nad którą się zastanawiam oraz na Wasze propozycje. Fundusz jakim dysponuje to max 1000pln. Link:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... vUvlqxd5UM

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: rastro »

Ja prdl... to jakaś akcja marketingowa na bank... co drugi dzień pytanie o tę rakietę... przez użytkownika z jednym postem...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: mateusz85 »

I tak będzie cały czas
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: Kòpôcz »

Dwa dni temu podobne podejrzenie wysnułem. Zaproponowałbym metodę zgłaszania do usunięcia postów z tym sztruclem, czy innym e-kałem, ale jednak jest ryzyko, że admin będzie musiał tłumaczyć usunięcie. Z drugiej admini akceptują te posty, czyli najpierw (chyba) czytają. Nic z tego nie rozumiem...
Przyjmę w swej łaskawości, że użytkownik prawdziwy, więc... Drogi potstillowcu - ten sprzęt to emanacja g$#@a, która była tu komentowana (także przez nieszczęśliwych kupujących próbujących to uruchomić) tak wiele razy, że wielu z nas już nerwy puszczają i podejrzewamy to, co wyżej napisano. Nie pytaj więcej o ten wystrój loftowego wnętrza, ani o żadne e-destylatory (możesz tu wiele o tym znaleźć). Daj sobie czas, w którym czytaj i dozbieraj trochę pieniędzy, bo jeśli jakaś okazja na targowisku się nie pojawi, to z tysiącem niewiele zdziałasz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

Autor tematu
fala_beemka
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 sty 2013, 12:23
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: fala_beemka »

Panowie. Ja serio pytam czy warto to kupić czy możecie polecić coś lepszego.
Awatar użytkownika

Mrooq
250
Posty: 278
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: Mrooq »

To może tak...
Poszukaj na forum tematu o wytwórcach, tam znajdziesz kontakt albo linki prowadzące do sklepów.
I przestaw że masz zbiornik i z jakim mocowaniem pod kolumnę i grzaniem, napisz że szukasz samej kolumny i za ile ktoś byłby w stanie coś zaproponować.
A jak masz wpadać na takie pomysły jak link w pierwszym poście... To zostań przy potstilu, efekt pewnie lepszy bedzie i kasa w kieszeni.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: kiwitom23 »

fala_beemka pisze:Ja serio pytam
Tu masz całą plejadę sprawdzonych:

https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ci#p246242

razem z linkami, ludzie spoko, można z nimi pogadać i ustalić co się chce. Trzeba jednak poczekać, bo mają roboty full, a dlaczego nikt z nich przeważnie nie wystawia nic na aukcjach na sprzedaż i dlaczego trzeba długo czekać? Na to odpowiedz sobie sam. :D
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: jakis1234 »

fala_beemka pisze:Panowie. Ja serio pytam czy warto to kupić czy możecie polecić coś lepszego.
Kolego, jeżeli serio pytasz, to poszukaj opinii o tym sprzęcie, który znalazłeś, a jak Ci się nie chce szukać, to uwierz, że ten sprzęt do niczego się nie nadaje. Kiwitom23 podał Ci link do sprawdzonych producentów, gwarantujących prawidłowe wykonanie.
I nie dziw się reakcji, ostatnio praktycznie codziennie ktoś wyskakuje z tym badziewiem i dlatego pojawia się podejrzenie, że to jakaś zorganizowana akcja reklamowa e-byleczego.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: seneka »

Wiesz co kup tą rurę. Serio 96 wykapie.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: AAmatorek »

Dno, nie opanujesz tego badziewia. Ludzie mają problem że im kolumn nie zalewa, a ci inżynierowie z zalewaniem problemu nie mają... bo czy byś miał 1 ml na min czy 50 ml na min to przez te pseudo shotguny i sitka w tym zniczu na górze zalewa nontoper po za tym wyłazi rdza wszędzie.


Proponuję dokładnie opisać to ustrojstwo w jednym temacie z jednym postem i ze zdjęciami korozji itd i odsyłać każdego do stworzonego specjalnie tematu. Albo nie udostępniać posta nowego tylko w przyczynie usunięcia wysyłać takowy link
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 lut 2022, 08:01 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny. Prośba o wyrażenie Waszego zdania.

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Panowie, nie dziwcie się koledze. Nie czytał forum i nie chodzi o leniwość - po prostu nie dotarł tutaj do nas.
Ja się cieszę, że zapytał PRZED zakupem, bo przynajmniej jest duża szansa, że będzie o jednego dobrego bimbrownika więcej.

Natomiast kolego fala_beemka uwierz nam na słowo, że ilość błędów w tej pseudokolumnie jest tak duża, że aż szkoda się o nich rozpisywać. Zacznij czytać forum, to sam się o nich dowiesz.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”