Wpływ spalin na owoce

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kami
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2010, 20:10
Krótko o sobie: Jestem z charakteru melancholikiem i mam wyjątkowo słaby zmysł ekspresji. Mnie nie da się poznać ;]
Ulubiony Alkohol: Tanie winiacze z laurami konsumenta... joke jeszcze nie jestem smakoszem na tyle by coś wybrać
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii

Post autor: Kami »

Witam, zastanawiam się jaki negatywny wpływ mają spaliny na owoce rosnące przy drogach. Słyszałem plotki, że można się zatruć ołowiem po wypiciu takiego wina i nie wiem ile w tym prawdy. Ostatecznie czy to bezpieczne (np tylko gorszy smak, ale brak zatrucia)
Jestem wód(z/a) pędzący jeleń
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Wpływ spalin na owoce

Post autor: Zygmunt »

Ołów to akurat trochę mit, bo od parunastu lat mamy na rynku tylko paliwa bezołowiowe :) Poszukaj w Internecie- na 100% znajdziesz kilka opracowań w tym temacie, część może nawet po polsku. Szukaj przez wyszukiwarki uniwersyteckie, Google wszystkiego nie pokazuje.

Temat ciekawy, obserwuję :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kami
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2010, 20:10
Krótko o sobie: Jestem z charakteru melancholikiem i mam wyjątkowo słaby zmysł ekspresji. Mnie nie da się poznać ;]
Ulubiony Alkohol: Tanie winiacze z laurami konsumenta... joke jeszcze nie jestem smakoszem na tyle by coś wybrać
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Wpływ spalin na owoce

Post autor: Kami »

Ehh, googlałem to bardzo długo, nawet po angielsku, ale nie znalazłem żadnych naukowych wyjaśnień jak to wpływa na owoce i jaki to ma wpływ na moszcz/wino. Dowiedziałem się tylko że może przeszkadzać w fotosyntezie co odbija się na obfitości owoców i oczywiście wspominali o związkach ołowiu, ale za nic nie mogłem znaleźć wpływu na owoce i ludzi po konsumpcji.
Jutro przejdę się do oddziału głównego biblioteki miejskiej i sprawdzę czy mają jakieś książki w jakikolwiek sposób nawiązujące do tematu, potem w razie potrzeby pójdę do sanepidu i zapytam o to znajomą która tam pracuje.
Jestem wód(z/a) pędzący jeleń
Awatar użytkownika

baybronek
30
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 1 mar 2009, 21:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: niedługo się okaże
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wpływ spalin na owoce

Post autor: baybronek »

Witaj

Odpowiedz sobie na to pytanie sam. Jedne z najlepszych win wyrabiają włosi a większość winnic jest przy samych autostradach choćby A22 z Brenero do Verony autostrada A1 prowadząca do Rzymu i Neapolu oraz A4 z Wenecji do Neapolu kilometrami ciągną się winnice a także sady z jabłkami

Ps. Wiem bo jeżdżę jako kierowca ciężarówki na tych trasach

Pozdrawiam
polak nie wielbłąd...ale to już było i...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”