Sadzonki Antonówki oraz Węgierki

Dział poświęcony uprawie owoców i roślin z przeznaczeniem na produkcję alkoholi ale nie tylko.
Awatar użytkownika

Autor tematu
KofiSzop
50
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 21 lut 2021, 18:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: KofiSzop »

Witam, nauczony doświadczeniem lat poprzednich, chciałbym zasięgnąć porady. 10 lat temu kupiłem złotą renetę oraz inne "stare" odmiany jabłoni/gruszek/śliwek. Jak się okazało wymagały oprysków :( Posiadam dostęp do 70 letniego sadu jabłoni z renetami i 40 letnimi węgierkami. Te drzewa owocują świetnie w cyklu co dwa lata i nie wymagają żadnych zabiegów poza przycinaniem co kilka lat. Może macie jakichś sprawdzonych sprzedawców np. jabłoni antonówki oraz węgierki na destylat :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 paź 2021, 23:33 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Sadzonki Antonówki oraz Węgierki

Post autor: kiwitom23 »

Też byłbym zainteresowany wszelkimi sadzonkami, zwłaszcza starych dobrych odmian. Jak ktoś ma informacje, to również poproszę.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Sadzonki Antonówki oraz Węgierki

Post autor: Zbyszek T »

Ja zakupiłem kilka jabłoni. Ale "stety" przez pomyłkę jedna przyszła całkiem inna, niż zamówiona. Odmiana NN. Natomiast jest to wspaniała jabłoń, daje co roku piekne, żółte jabłka. Słodkie i soczyste. I późne. Wiszą na drzewie do końca listopada, nie opadają wcale. Można całą jesień podchodzić i zrywać sobie.

Ale, w każdym razie - postanowiłem zrobić sobie z tego drzewa sadzonki.

Zakupiłem podkładki - 5 szt. Od kolegi, który zakupił od sadownika. Lub na allegro, OLX, lub trzeba popytać, poszukać.
Wiosną pobrałem gałązki z mojego drzewa.
Obejrzałem filmik na Youtube na temat szczepienia.
Zaszczepiłem, posadziłem - przyjęło się 5 na 5.
Ogólnie - bardzo prosty temat.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 paź 2021, 09:54 przez Zbyszek T, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Sadzonki Antonówki oraz Węgierki

Post autor: sero »

Zbyszek T pisze:Ja zakupiłem kilka jabłoni. Ale "stety" przez pomyłkę jedna przyszła całkiem inna, niż zamówiona. Odmiana NN. Natomiast jest to wspaniała jabłoń, daje co roku piekne, żółte jabłka.
Może to "golden delicious".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrodnictwo”