Zmywaki Browin

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
colek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 5 gru 2019, 07:45

Post autor: colek »

Hej. Testował ktoś zmywaki od Browinu? Wiem, że cena mała to i pewnie jakość słaba, ale chwilowo do Browinu mi najbardziej po drodze i się nad nimi zastanawiam..
https://browin.pl/sklep/produkt/341901/ ... wne-12-szt
Przeszukałem forum i nie mogę nic o nich znaleźć, więc pytam.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: jakis1234 »

Jak najdalej od Browinu, było sporo głosów o słabej jakości ich produktów.
Akurat tych zmywaków nie używałem, ale jeżeli firma generalnie nie dba o jakość, to trudno podejrzewać, że akurat w tym przypadku będzie dobra.
Pozdrawiam z opolskiego.

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: T-rex »

Wszystko z browimu to kibel moim zdaniem. Nie podoba mi się tez cena za 12 zmywaków. Podejrzewam ze będzie to taki zmywak jak ze sklepu. Osobiście kiedyś kupiłem zmywaki z Lidla poupychałem je w mini stillu. Całkiem nieźle się sprawowały potem kupiłem sprężynki od plipka okazało się ze jakości produktu nie miałem co porównywać. Jak tak człowiek kupi i ponapycha to tez wcale tanio nie wychodzi. Uważam ze wypełnienie to serce maszyny nie ma co oszczędzać i tak je kupisz i tak je kupisz. Lepiej teraz poczekać odłożyć. A tak to zmywaki które kupisz później i tak wywalasz.

Autor tematu
colek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 5 gru 2019, 07:45
Re: Zmywaki Browin

Post autor: colek »

Dzięki Panowie. Widzę że wszyscy o Browinie mają kiepskie zdanie. Chyba poszukam jednak czegoś lepszego, ale i tak jak znajdę chwilę to podjadę i zobaczę te zmywaki. Może kupię jedną paczkę i zrobię na nich jakieś testy, czy rdzewieją, itp.
Jeszcze raz dzięki i miłego dnia.
Ostatnio zmieniony środa, 29 wrz 2021, 13:43 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: T-rex »

A w co chcesz upchnąć zmywaki?

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: rastro »

Jak już chcesz robić sobie zachód ze zmywakami to sugeruje udać się do Lidla czy innej Biedronki... ten sam "szajs" masz za połowę ceny. Ja bym z tym Browinem/Biowinem nie dramatyzował... zdarzyło mi się trafić na ich produkty - co prawda dupy nie urywa, ale też można trafić na gorszych dostawców...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
colek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 5 gru 2019, 07:45
Re: Zmywaki Browin

Post autor: colek »

T-rex pisze:A w co chcesz upchnąć zmywaki?
W aabratka.
rastro pisze:Jak już chcesz robić sobie zachód ze zmywakami to sugeruje udać się do Lidla czy innej Biedronki... ten sam "szajs" masz za połowę ceny
Myślałem o Lidlowych bo czytałem, że niektórzy polecali, ale przeszukałem dwa lidle w okolicy i nie było.

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: T-rex »

A jaka średnica i wysokość wypełnienia?
Teraz kolumna ma jakieś wypełnienie czy to nowy projekt?

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: rastro »

Generalnie do kolumny nie pchał bym się w zmywaki... szczególnie takie drogie zmywaki...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
colek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 5 gru 2019, 07:45
Re: Zmywaki Browin

Post autor: colek »

T-rex pisze:A jaka średnica i wysokość wypełnienia?
Teraz kolumna ma jakieś wypełnienie czy to nowy projekt?
Wysokość rury około 120cm. Średnica 60,3mm.
Kolumna ma od dołu katalizator wypełniony sprężynkami miedzianymi około 20cm i później około 120cm zmywakami..
Powiem tak, ostatnio zachciało mi się wymyć porządnie stare druciaki i wrzuciłem je do wiadra z wodą i płynem do mycia naczyń i zacząłem mieszać, ugniatać, itp, itd... Teraz 20 zmywaków mam połączone w jeden wielki zmywak. Wszystko się poplątało. Zdenerwowałem się sam na siebie i troszkę je porozrywałem i wszystko to jedna wielka ,,kupa" a ręce całe pocięte od ,,ciągnięcia druta" dlatego szukam, czegoś w zamian. No i wiadomo, że chce zaoszczędzić jak najwięcej grosza, ale wiem, że i tak czeka mnie wydatek na jakieś porządne wypełnienie. Doświadczenie mam małe.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: rastro »

Idź w sprężynki... porządne będą kosztować 90zł za litr (potrzebujesz ok 3l). Zmywaków wepchniesz pewnie nie mniej jak 15 pewnie bliżej 20 w cenie 9zł za sztukę to gra nie warta świeczki... dokładasz 90 dych i masz dobre bezproblemowe wypełnienie...
Ostatnio zmieniony środa, 29 wrz 2021, 20:33 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: T-rex »

Tam cena chyba była za opakowanie 12szt.
Ale i tak się to nie opłaca. Jak Ci teraz szkoda kasy to rozłącz zmywaki albo potnij na mniejsze. Coś wykombinujesz. Odłóż sobie na sprężynki.
Proces już znasz, bawisz się w to. Wiec nie ma sensu na tym oszczędzać.

I uwierz mi po pierwszym procesie na sprężynkach wrócisz tu i odpiszesz ze mieliśmy racje.
Pisze to jako osoba która chciała zaoszczędzić grosza i pracowałem na zmywakach.
Ostatnio zmieniony środa, 29 wrz 2021, 20:56 przez T-rex, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor tematu
colek
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 5 gru 2019, 07:45
Re: Zmywaki Browin

Post autor: colek »

Panowie. Tak zrobię. Przez jakiś czas pokombinuje jeszcze na moich zmywakach i odłożę grosza, bo już wiem że chcę mieć sprężynki... :D
Dzięki za rady.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: rastro »

A faktycznie... to wyjedzie trzy dychy za komplet przy zalecanym upakowaniu 260g/litr ale upchnąć też trzeba dobrze - w przypadku niepowodzenia znowu się poplątają... dla mnie gra nie warta świeczki.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Zmywaki Browin

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Zmywaki w kolumnie to trochę jak Ferrari z silnikiem od kosiarki. Niby wygląda fajnie, ale nie spełnia swoich założeń...
Wypełnienie kupujesz raz na całe życie(kolumny).
Kup dobre sprężynki i na tym nie oszczędzaj.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

użytkownik usunięty
Re: Zmywaki Browin

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Nadmienić należy, że nawet silnik Ferrari również kiedyś awarii ulegnie. Podobnie jest z jest z wypełnieniem. Przecież ono pracuje w rurze. Sprężyny są nierzadko splątane, ocierają się o siebie w ograniczonej przestrzeni i pewnym ścisku. Nie wspominam, w jakim środowisku ono pracuje. W końcu pękają i tracą swoje właściwości. Wymieniałem sprężyny i widziałem jak wyglądają po (5lat)stosunkowo nie dużym przebiegu. Kolumna się korkowała na wskutek mało przewiewnego wypełnienia i dochodziło do lokalnych zalań, co skutkowało wzrostami temperatury i utratą kontroli nad procesem. Tak myślę. Dlatego też uważam, że nawet najlepsze sprężynki trzeba kiedyś wymienić a określenie, że "wystarczą do końca życia kolumny" , jest moim zdaniem nieco na wyrost. Niemniej jednak, jako wypełnienie dla naszych celów jest to ciągle No.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”