mistyczny_wonsz

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
mistyczny_wonsz
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2021, 21:59

Post autor: mistyczny_wonsz »

Witam wszystkich na forum! :) Zauważyłem, że to miejsce jest jednym z lepszych miejsc do czerpania wiedzy nt produkcji własnych alkoholi dlatego sam w końcu postanowiłem dołączyć do społeczności. Krótko o mnie: głównie param się do produkcji nalewek, jakoś dwa lata temu załapałem bakcyla od teściów po tym jak przy każdej wizycie częstowali jakimś magicznym trunkiem :D Stąd postanowiłem, że sam spróbuję, szczególnie że na działce rośnie trochę owoców :) W tym roku poszalałem i już się maceruje nalewka z czerwonej porzeczki w dwoch wariantach(jedna same owoce druga z kardamonem i wanilią), czereśniówka z cynamonem i goździkami, nalewka z pędów sosny, wiśniówka z wanilią i miodem(do tej pory chyba moja ulubiona!), truskawkówka, malinówka oraz jeżynówka :) Na nalewkach pewnie się nie skończy, w przyszłym roku pewnie wleci jakieś pierwsze wino własnej produkcji i niewykluczone, że jakieś piwo, wierzę że znajdę tutaj sporo wiedzy na ten temat :)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: mistyczny_wonsz

Post autor: rozrywek »

Witaj mistyczny wonszu (nie ogrodowy wonsz zapewne).

Jak już załapałeś bakcyla to super.
Jeszcze jeden bakcyl jest do załapania:
Robienie nalewek na bazie własnego domowego alkoholu. Takie najlepsze.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: mistyczny_wonsz

Post autor: Skir »

Cześć. jak już pisałem, nalewki tylko przy okazji, ale polecam, żebyś mógł zaskoczyc teścia :):
- nalewka farmaceutów (pół litra spirytusu, pół litra mleka i dwie cytryny)
- nalewka na hyćce (owoce czarnego bzu) ale uwaga: najpierw zagotuj owoce
- krupnik staropolski
- maliny - zdecydowanie ulubiony owoc.
Powodzenia
I love the smell of bimber in the morning.

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: mistyczny_wonsz

Post autor: HeniekStarr »

Witaj mistyczny_wonszu!
Tak jak kolega wyżej pisze- nalewka nie z Polmosu, ale na własnym. Cała potrzebna wiedza jest zgromadzona tutaj. A i chętnych do pomocy świeżakom też nie brak.
Wystarczy się uśmiechnąć i ładnie poprosić :)
Nawet próbki do testów przyjmą :P
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 452 razy
Re: mistyczny_wonsz

Post autor: jakis1234 »

Witaj
Lubię nalewki i robię ich sporo.
Do owoców nie dodaję na ogół przypraw, wolę czysty smak surowca.
A jeżeli już, to robię inaczej, maceruję przyprawy (wanilia, kardamon, goździki itp.) w niewielkiej ilości spirytusu nalewkowego i potem dodaję do nalewek.
Pozwala to regulować smak dodatków. Kiedyś zepsułem kilka litrów nalewki przez nadmierny dodatek goździków.
- nalewka na hyćce (owoce czarnego bzu) ale uwaga: najpierw zagotuj owoce
Owoce można wyprażyć w piekarniku, chodzi o to, żeby je poddać działaniu wysokiej temperatury.
A ja jeszcze polecam nalewkę na kwiatach czarnego bzu - bardzo aromatyczna i lubiana zwłaszcza przez panie.
No, ale to już w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
mistyczny_wonsz
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2021, 21:59
Re: mistyczny_wonsz

Post autor: mistyczny_wonsz »

Dzięki za wszelkie sugestie! :D Na czarny bez myślę, że na pewno się skuszę już w przyszłym sezonie, a na alkohol własnej produkcji pewnie też kiedyś przyjdzie pora, dobrze wiedzieć na przyszłość że tutaj znajdę od tego ekspertów :) ciekaw jestem jak te maliny wyjdą, bo pierwszy raz robię i jeszcze wyciągam sok z owoców - ale sam zapach esencji już powala z nóg :D Maceracja przypraw to też ciekawa sugestia, faktycznie jak wrzucałem czy to goździki czy to kardamon to trochę na oko, a szczególnie z tym drugim chyba łatwo jest przesadzić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”