Kolumna miedziana LM/VM/OVM czy inna

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Rewa
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 3 cze 2015, 22:57
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Rewa »

Witam

Rozważam zakup pierwszej aparatury, chciałbym robić zarówno destylaty owocowe smakowe jak i spirytus.
Zastanawiam się nad kolumną miedzianą Elite LM/VM/OVM bo podobno jest uniwersalna.
Czy może lepiej kupic prostego miedzianego PS i osobno kolumnę z KO do cukrówek?
Czy spirytus wyjdzie lepszy na kolumnie z KO z wypełnieniem czy na miedzianej?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Kolumna miedziana LM/VM/OVM czy inna

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Witaj,
Dobrze, że pytasz przed zakupem.
Jeśli chodzi o kolumny Elite od destylatorówmiedzianych.pl, to jest to producent znany na tym forum i szeroko polecany. To raz.

Dwa - do cukrówek, jeśli nie chcesz bimbru a czysty spirytus, to musi to być kolumna z wypełnieniem. Zaletą kolumny miedzianej jest to, że nie musisz stosować katalizatora, bo cała kolumna miedziana jest katalizatorem, ale i tak będzie wypełniona sprężynkami KO.
Jeśli kolumnę masz dzieloną, to spokojnie możesz na niej zrobić smakówki - opis tutaj:
https://alkohole-domowe.com/forum/sposo ... t9301.html

Chociaż ja osobiście wolałbym OLM zamiast OVM, to w przypadku kolumny zasypowej duży nacisk położyłbym na to, aby wziąć ją razem z buforem. Ma niebanalne zastosowanie przy cukrówkach i dla niektórych ( np ja ) przy zbożach. Przyśpiesza pracę i ładnie wycina pogony.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”