Wymiary

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
gist
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 16 wrz 2013, 12:26
Krótko o sobie: Żyje i jest Oki.
Ulubiony Alkohol: Byle nie ze sklepu.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Południe Polski.
Podziękował: 1 raz

Post autor: gist »

Witam.Mam parę pytań odnośnie zbiornika z płaszczem.Jakiej wysokości powinien być stożek dekla,gdzie umiejscowić wlew na medium,jaka jest przerwa pomiędzy zbiornikami na dnie,płynowskaz pokazuje poziom medium,glizę na termometr umieścić w górnym deklu ?
promocja
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wymiary

Post autor: Doody »

Jak robisz zbiornik od podstaw, to przesuń sobie wyjście na kolumnę z osi na bok, a w osi zbiornika umieść mieszadło do gęstych zacierów.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Wymiary

Post autor: Kòpôcz »

Potrzebujesz jasnych informacji, a sam sobie wprowadzasz chaos. Już jeden taki temat założyłeś: https://alkohole-domowe.com/forum/topic24083.html
Myślę, że:
- zastanów się najpierw jaka pojemność. Zaczynałeś od 20l, rozważałeś 30l, a w sąsiednim temacie już jest 50l.
- rodzaj zbiornika/medium. Od tego w dużej mierze zależy ilość przyłączy i ich rozmieszczenie. To kluczowe, czy ma to być zbiornik ciśnieniowy (woda), czy bezciśnieniowy (olej, gliceryna, glikol). I już nie pytaj jakie medium wybrać - każde jest dobre, wybór to kwestia własnych priorytetów.
- stożek dekla powinien Ci obliczyć spawacz znajac obciążenia. Płaski to wiotka konstrukcja i bujanie się kolumny. Zbiornik możesz polożyć (tzw. świnia).
- przyłącza dla termometrów to kwestia Twojej wizji i przyzwyczajeń spawacza. Jeden lubi port termometru z boku, inny wprowadzać długą glizę z góry.
- przerwa między dnami ma być... taka, żeby zmieścić grzałkę i nie dotykać zbiornika. Już Cii na pw pisalem - możesz mieć spust centralny i np. zrobić skos grzałce, albo spust jak namoim rysunku w sąsiednim wątku - wtedy grzałka może iść w linii średnicy.

Póki sam sobie nie uporządkujesz wizji tego kotła, to dostaniesz rady, które spawacz wziąłwszy na warsztat pospawa Ci... maszynę do lodów.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Wymiary

Post autor: wolan »

A najlepiej jakby napisał do kolegów o których napisałem mu w prywatnej wiadomości.
Bo ktoś może mieć jakaś wizję a najlepiej zamówić zbiornik u kogoś kto ich kilka zrobił :) i działają.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
gist
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 16 wrz 2013, 12:26
Krótko o sobie: Żyje i jest Oki.
Ulubiony Alkohol: Byle nie ze sklepu.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Południe Polski.
Podziękował: 1 raz
Re: Wymiary

Post autor: gist »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”