Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Panowie, nie rozumiem, czemu tak jedziecie po kiwitomie. Może ktoś rzeczywiście odebrał to tak, że się chwali. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie ( jak i podejrzewam dla niego ) większym powodem do chwalenia się będą córki ( mam nadzieję, że wszystko dobrze i życzę powodzenia im w życiu! ), niż komputer. OK, wydał 25 kafli, ale czy ktoś tutaj nie przeznaczył "nieco więcej" na sprzęt do destylacji, grzybki i inne, niż planował? Oczywiście, że tak.

Poza tym - a co, że jest / był prezesem? Ktoś być musi. Tak samo, jak ktoś musi być lekarzem, sprzątaczką, rzeźnikiem. Żadna praca nie hańbi, żadna praca nie wywyższa. Mam wrażenie Panowie, że to w Was odzywa się zazdrość. Zazdrość o marne pieniądze. No i co z nich?

OK, rozrywek potrzebuje sprzęt za mniejsze pieniądze, ale zauważcie analogię - przychodzi gość na forum i mówi "potrzebuję destylator do absolutnie wszystkiego, max 1500zł". I co? Ano to, że zaraz każdy wspomina "chłopie, dołóż jeszcze tylko 5000zł i będziesz miał super sprzęt". No nie jest tak?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Oczywiście że tak.
Ja wiem ze założona kwota i tak będzie wyższa.
Ja po Kiwitomie nie jeżdże i nie mam zamiaru.

Masakra masz rację z tym destylatorem. Dobry przykład. Lwpiej dołożyć parę stówek i mieć lepszy.
Ja właśnie też zaznaczyłwm że z 3k mogę zrobić i 5. Ale nie więcek. Bo go zwyczsjnie nie wykorzysta. Nie renderuje filmów nie projektuje w Cad. To dzieciak przecież.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: JanOkowita »

rastro pisze: Ale tak prezesik nie pierwszy raz się spuszcza na forum... ile to on nie wydał, cóż chyba kocha żonę bo nie poleciał na dwudziestki ;)
@rastro - jaki fajny tolerancyjny tekst. Wkurzył Cię sprzęt na biurku kolegi?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

użytkownik usunięty
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: użytkownik usunięty »

https://images.app.goo.gl/m1p8GEiDyfgtsg3h9
To zrobiło na mnie wrażenie :problem:
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: kiwitom23 »

MASaKrA_Domingo pisze:Panowie, nie rozumiem, czemu tak jedziecie po kiwitomie.
Dziękuję @MASaKrA_Domingo, może to faktycznie źle wyszło z mojej strony, ale jak czytałem takie porady:
mirek-swirek pisze:Mojemu w podobnym wieku kupiłem:
- Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3200MHz
- OBUDOWA KRUX LEDA TEMPERED GLASS RGB RAINBOW 4x120
- Dysk SSD Samsung 970 Evo M2 500GB
- Zasilacz Chieftec 750W BDF-750C
- Procesor AMD Ryzen 5 3600 3.6-4.2 GHz AM4 6C/12T
- Płyta główna ASUS Tuf Gaming B550-Plus
- Karta Asus ROG Strix GTX 1070Ti Gaming ADV 8GB (powystawowa, bo nowa kosztowała więcej niż 15-letni Fiat w bardzo dobrym stanie.
czy takie:
defacto pisze:Serwus, Jeśli miałby to być komputer dla gracza, karta graficzna szybka być musi. Do tego płyta główna z prockiem, dyskami twardym, (najlepiejSSd) i odpowiednim ram' em. Zasilanie, chłodzenie etc.
i takie:
kwik44 pisze:Taki zestaw kupiłem dla gracza we wrześniu za ok 5300zł.
Nikogo jakoś hejt nie oblał. Może powinienem dopisać, że kompletowałem części do tego kompa ponad rok, bo tak było, czyli jakbym sobie go na raty rozłożył, może wtedy kolega @defacto, który sam doradzał ponadbudżetowe rozwiązania, czy kolega @rastro nie wylali by pomyj....

Nie dyskutuję, nie wchodzę w polemikę w takich przypadkach, znam mentalność własnego narodu. Tyle, że ja niczego, nigdy po nikim nie odziedziczyłem, ani nie dostałem, ani po rodzicach, ani po teściach, nawet złotówki - do wszystkiego zawsze dochodziłem sam, własną pracą. A jako, że odsiedziałem jako młody człek w komunie prawie 2 lata, jako że ta komuna zmusiła mnie do wyjazdu z kraju, jako że pracowałem jako rozładowacz worków w porcie i jako tragarz fortepianów w Niemczech, co teraz uniemożliwia mi po części poruszanie (kręgosłup), jako że byłem ponad rok w Dżibuti jako żołnierz Legii Cudzoziemskiej bo sytuacja mnie zmusiła, jako że jeździłem z konwojami pomocy humanitarnej do Sarajewa w czasie wojny i dostałem kulkę w płuco i gdyby nie defibrylator to.... hmm, jako że zaczynałem w wieku 40 lat życie od początku z jedną walizką i 1000$ na końcu świata w Nowej Zelandii, po pewnych perturbacjach w moim życiu itd itp co powiedź mi proszę, co mnie może ruszać? No naprawdę, co może mnie ruszyć??? Nic!!! Za stary już jestem.

Jako prezesik, jak to pisze kolega @rastro właściwie utrzymywałem 2 domy dziecka i 3 schroniska dla zwierząt w okolicach Krakowa, gdzie wartość tego komputera nie stanowi nawet ułamka promila kwot, które zostały przeznaczone na te placówki w przeciągu 10 lat, a przy sprzedaży firmy 3 lata temu zobowiązałem notarialnie kupujących do minimum 5 letniego dalszego wsparcia tych placówek w niezmienionych kwotach.

Czy ktoś naprawdę myśli, że ja chcę się pochwalić komputerem????? Jeżeli tak, to nie będę go wyprowadzał z błędu....

Pozdrawiam wszystkich łącznie z kolegami @defacto i @rastro bardzo serdecznie.

A teraz możecie się wyżyć na mnie, takiej okazji jak powyższy post nikt dawno wam nie dał :D . Jazda z tym koksem...czekam, ale komentować, wybaczcie już nie będę.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

JanOkowita pisze:
rastro pisze: Ale tak prezesik nie pierwszy raz się spuszcza na forum... ile to on nie wydał, cóż chyba kocha żonę bo nie poleciał na dwudziestki ;)
@rastro - jaki fajny tolerancyjny tekst. Wkurzył Cię sprzęt na biurku kolegi?
Widzisz Janku, znowu jesteś w błędzie, to nie ma nic wspólnego z tolerancją - to jest zwykłą diagnoza. Ja nie muszę się spuszczać na publicznym forum ile to forsy na to czy na tamto wydałem, bo to moja prywatna sprawa. Bo jak inaczej można potraktować gościa, który w odpowiedzi na pytanie jaki sprzęt kupić do 3000zł opowiada że ma taki za 25000zł i jest zadowolony i że nie ma sensu kupować tanio. Wiesz byli tacy co powiedzieli że ta trójka to trochę mało i dobrze by było dołożyć z tysiak czy dwa i to jest całkiem ok. Tutaj koleżka ewidentnie chciał się pochwalić i tyle.

@defacto - ale wiesz śp. Kulczyk, ani jego córka nie łazi po forach internetowych i nie opowiada jaki to ma jacht żeby się podniecić ;) akurat w ich przypadku podniecają się pismaki. To zupełnie inny poziom. Pisanie na takim czy innym forum publicznym ile to się wydało na to czy na tamto jest sygnałem że czas najwyższy zwrócić się do kogoś o pomoc, bo w najlepszym przypadku to jest kryzys wieku średniego, a w nieco gorszym jedno z zaburzeń osobowości.

kiwitom23 pisze:
Nikogo jakoś hejt nie oblał. Może powinienem dopisać, że kompletowałem części do tego kompa ponad rok, bo tak było, czyli jakbym sobie go na raty rozłożył, może wtedy kolega @defacto, który sam doradzał ponadbudżetowe rozwiązania, czy kolega @rastro nie wylali by pomyj....
To nie hejt... ja widzę wołanie o pomoc... to że kompletowałeś rok nie zmienia faktu że zechciałeś się pochwalić kompem za 25000, kiedy pytający ma budżet w wysokości trzech tysięcy. To chyba nie była porada jaki sprzęt wybrać. Inni potrafią nagiąć budżet, ale nie przekraczają 100%
kiwitom23 pisze: Nie dyskutuję, nie wchodzę w polemikę w takich przypadkach, znam mentalność własnego narodu. [cut] Za stary już jestem.
Gratulacje... tylko po co się tym chwalić publicznie?
kiwitom23 pisze: Jako prezesik, jak to pisze kolega @rastro właściwie utrzymywałem 2 domy dziecka i 3 schroniska dla zwierząt w okolicach Krakowa, gdzie wartość tego komputera nie stanowi nawet ułamka promila kwot, które zostały przeznaczone na te placówki w przeciągu 10 lat, a przy sprzedaży firmy 3 lata temu zobowiązałem notarialnie kupujących do minimum 5 letniego dalszego wsparcia tych placówek w niezmienionych kwotach.
U kolejny przykład... to wygląda jak wołanie o pomoc. Moja rada jest taka że za ułamek kwoty wydanej na kompa należało by się skontaktować z jakimś psychologiem.

Dalej nie zamierzam ciągnąć tego tematu bo zaczynamy odjeżdżać za bardzo w off-topic.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 mar 2021, 20:58 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Moskit81 »

Nie lubi się włączać w takie dyskusje bo to nie ma sensu. Nie rozumiem ile w ludziach jest negatywnych emocji. Wydawało mi się że na takim forum nie będzie takiego hejtu jak na innych forach. Wydawało mi się że tu stanowimy jakąś wspólną brać i jeden drugiemu chce pomóc a nie sprawić przykrość. Jeżeli ktoś chce leczyć kompleksy,( mi się tak nie wydaje, za krótko jestem na forum żeby osądzać) to nie lepiej bić mu brawo żeby poczuł się dowartościowany jak mu tego brakuje a nie wylewać mu w twarz wiadro pomyj? Za ekranem każdy kozak i twardziel.
Jak mi by ktoś cisnął to bym to olał, ale jak ktoś obraża moją rodzinę to już co innego. Nie zdziwiłbym się jak by za to normalnie po staropolsku ktoś dostał w ryjek, to już duży nietakt.
Nie lepiej pisać dobre słowa, a złe pozostawić dla siebie?....
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Wiecie co?
Ja to piepszę. Ja pierdole.
Nie bedzie kompa.
Kupie mu klocki lego.

Czy wszyscy zrozumieli ukryte przeslanie zawarte powyżej?

Ja tylko w miarę dobry komp dziecku chcialem kupić. Nie super. Ale nie badziew.
Średni.

Zakładam nowy temat: gdzie byśmy byli gdyby nie....zainspirowany postami obydwu panów którzy tu wyrazili wzajemne opinie. Poznamy się bliżej. Powspominamy. I może rszem potem wspólnie tego kompa się kupi ok?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

E tam nastolatki to tak średnio z klockami lego. Paru kolegów dało naprawdę fajne zestawy nie przekraczające 200% założonego budżetu, nie poddawaj się rozrywku ;P.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Rastro dzienx.
Budżet był wstępny. Liczyłem się z tym zadając pytanie że może sporo się zmienić.
Jak z remontem mieszkania. Policzyłem wstępnie koszta. Acha.. a potem jak już robię kuchnię to zrobię to dokupię tamto. I szlo z portwela jak woda.

A temat który zaproponowalem może być ciekawy naprawdę. Naskrobię sam coś jako pierwszy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

Ja tam wyraziłem swoją opinię... i jak by mi odwaliło na tyle żebym wypisywał na forach jaki to nie jestem och ach itp, albo nie daj boże zacznę rozglądać się za osiemnastkami to wolał bym żeby ktoś jednak wylał mi na głupi łeb wiadro pomyj zamiast poklepywać mnie po ramieniu. Wiadro pomyj zapewne zmusiło by mnie do jakiejkolwiek refleksji a poklepywanie raczej tylko utwierdzi w przekonaniu że tak jest OK. Ale wiadomo to moje subiektywne zdanie.

No i trochę smuci mnie kiedy ktoś myli tolerancję z czymkolwiek innym...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 mar 2021, 22:11 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

WojtekS. Ten sprzęt co podałem to minimum by śmigal spokojnie z Władkiem (Wiedzmin 3), Cyberpunkiem nie mówiąc o LOL czy innych grach. Dlaczego podaje Windows 8.1 bo lepiej chodzi. Niestety te najnowsze gry to windows 10. Ale sporo zabawy by w miarę działał. Polecam forum winclub.
Karta nVidia firmy x kontra firmowa to jak zimne palce kontra abratek. Owszem na zwykłych programach klasy biurowej nie zobaczy się roznicy ale... Dobra klasa pamięć RAM i procesor pozwalaja podkręcic komputer. I widać różnicę. Nawet zwykły zjadacz chleba podkreci w dzisiejszych czasach.
Komputer marketowy kontra zlozony samemu to w marketowym siedzi najczęściej byle jaki zasilacz, chłodzenie, dysk i najtańszy ram. Różnica to samemu złożyć mozna w tej samej cenie ale z mocniejszymi bebechami. Obecnie czy to z-komp czy morele mają usługę złożenia komputera. Koszt ok 200zl.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

@michal278 tak piszę z pewnym zastanowieniem czy warto pisać, bo nie chciałbym by z tego wyszła kolejna utarczka, pyskówka itd. Nadal niestety widzę pewną niespójność u Ciebie, bo albo optymalny, albo minimalny, bo jak optymalny to niestety jak pisałem wyżej taki nie jest, jak minimalny to jak najbardziej się zgodzę.
Może inaczej:
Nie wiem, co dla kolegi rozrywka w efekcie końcowym będzie optymalne, ale napiszę jako rodzic też 12 latka i jednocześnie bankomat co byłoby dla mnie optymalne. Myślę, że jago dziecko nie będzie się różniło bardzo on mojego, albo odwrotnie, bo to i tak będzie dziecko w podobnym wieku.
- Jako rodzic i zarabiający kasę che wydać jak najmniej
- Kupując coś dla dziecka chciałbym by to działało - czyli dziecko byłoby zadowolone - taki komputer będzie się nieco różnił niż dla dorosłego, bo dziecko nie będzie się zastanawiało ile ma w autostarcie nawalonych programów i w każdej grze dostrajało ustawienia, tylko to ma działać i już.
Dziecko:
- Koledzy mają najnowszą grę. Tato kupisz, kupię i ona ma działać. Nie synku nie kupię bo ona może nie dać rady - wtedy dla mnie byłby to całkowicie wywalone pieniądze
Wracając do mnie:
Zastanawiając się nad komputerem dla syna od stycznia, bo taki miałem zamiar kupić. Też zaczynałem rozglądanie się od opcji za ok. 2200-2500 bo tyle byłoby dla mnie optymalnie wydać, ale czy to byłyby dobrze wydane pieniądze - raczej nie.

Osobiście by spełnić oczekiwania dziecka, których sam nigdy nie postawił bo nawet o tym nie wiedział, a zarazem sensownie wydać pieniądze: cena do oczekiwań założyłem:
Komputer ma działać min 3-5 lata bez inwestowania
Po ok 3-5 latach możliwa wymiana grafiki, dołożenie pamięci i tyle tak by całość nadal była na akceptowalnym poziomie przez kolejne 2-3 lata
zatrzymałem się na sprzęcie za ok 4100, to był jeden z kilku wybranych, które zaproponowałem koledze (nie wiem czemu teraz stoi za 4,5).
Kupując komputer który spełniłby tylko obecne wymagania, to za dwa lata bym stanął przed tym samym dylematem kupna kolejnego i co wtedy wywalam kolejne pieniądze.

Zaproponowałem zestaw z dobrą płytą główną obsługującą najnowszą linię procesorów, dość mocny procesor najnowszej generacji który za 3-5 lat nadal będzie a przynajmniej jest większa szansa, że będzie aktualny osiągami niż na stracie 3 letni a za kilka lat już stary. Dobrą kartę grafiki tańszej firmy - miałem niegdyś całkowicie nieznaną kartę Palita, Gainward i nigdy nie odczułem dyskomfortu w grach - jak jeszcze grałem

Masz rację składając samemu ma się pełną kontrolę, ale jak pisałem nie wszystko musi być górnej półki, nie wszystko najlepsze jest adekwatne wzrostem osiągów do wydanej ceny - dla niektórych może będzie to tandeciarstwo, ale dla mnie jest to kompromis między ceną a osiągami, gdzie mogę mieć nieco wyżej za to samo lub niewiele więcej.

Co do Windy 10, to wiem, że budzi pewne emocje szczególnie i chyba tylko u osób które długo pracowały na XP, 7ce - bo bardziej ograniczony, ale to akurat jest zaletą. Dziecko nie ma bezpośredniego dostępu do ustawień, system jest aktualny i sam się ogarnia, a co ważne nic się nie wysypuje jak to bywało w poprzednich.

Jeśli chodzi o znanych sprzedawców jak x-kom, morele - dla mnie to drogie firmy. Sam szukam na allegro ze względu na ilość i szerokość oferty w jednym miejscu. Nie muszę kupić przez Allegro, bo sklep danego sprzedawcy można znaleźć w sieci, choć odnoszę wrażenie z własnych doświadczeń, że jest bezpieczniej na Allegro potem coś wyegzekwować jak coś pójdzie nie tak - to takie moje przemyślenia.

Wojtek5 nie 4 nie S
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Ja naprawdę pójdę sobie do parku.
Krzyżówkę porozwiązuje.
Kaczki pokarmię. Ziarnem. Nie bułką.
Co mi do tego durnego łba strzeliło aby grzecznie i kulturalnie zapytać.



Czytając podpowiedzi wyżej. Na klocki lego za mały jest.
AK47. To mu kupię raczej. Zabawa przednia. I na świeżym powietrzu. Polatamy sobie razem.

Rastro...dalej się nie poddaję...ale witki opadają.

Panowie. Dziecko ma się uczyć. Być kreatywne. Ma myśleć. Ma MYŚLEĆ.
Ma mieć szacunek do tego co ma. A nie dostawać następne.

Nie sztuka kupić następny bo ten zapchałał grami.

Naucz się. Poczyść rejestr. Zrób coś.
Tak to działać nie zamierzam.

Masz ulepić bałwana. To skrobnij mamie marchewkę. Sąsiadowi łopatę. Z komórki węgielek.

To nie tak ma być. Tato kupi nowy. Nie kupi.

Rozbierz. Napraw. Wymień część.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 mar 2021, 20:54 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

Takie coś w sam raz w budżet trafia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga ... dd-monitor.
Albo to: https://allegrolokalnie.pl/oferta/atari ... uk-4mb-ram + https://allegro.pl/oferta/atari-st-ultr ... 8442519126
Trochę z internetem a szczególnie z youtube będzie ciężko, ale nie traci na wartości. :hahaha: :mrgreen: :hahaha:

A i zapomniał bym monitor do zestawu: https://allegro.pl/oferta/monitor-commo ... 0498100473
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 mar 2021, 21:47 przez rastro, łącznie zmieniany 3 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

Wojtek po 3-5 latach komputer nadaje się do używania jako stacja do offica. W dzisiejszych czasach, szczególnie dla graczy to góra dwa lata. Technika idzie strasznie szybko, coraz szybciej. Co do Windowsa 10 to polecam naprawdę poczytać, miesiąc bez latki to stracony miesiąc wg Microsoft. Windows 7 był i jest najlepiej dopracowanym systemem i są sztuczki by nawet dx12 odpalić. Pzdr

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

Widzisz mamy dwa różne, a nawet wręcz skrajne podejście do tego samego. Jak napisałem nie chce utarczek bo są tu chyba już najmniej potrzebne. Rozumiem po części podejście do przywiązania do poprzednich systemów, ale to nie zmienia faktu że to już przeszłość, która nie wróci. Co mogłem opisać jak ja to widzę to zrobiłem, czy pomogłem czy, nie tego nie wiem. Osobiście uważam, że można kupić w podobnym budżecie komputer, który wytrzyma z powodzeniem 3-5 lat, a do office nada się i z przed 10 może wolniej ale da radę.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Michał278 i Wojtek5. Czy ja jeszcze jestem w czymś potrzebny? To sobię pójdę. Nie będę przeszkadzał.


Nie jest to sprzęt konfigurowany do gier. Ale do pracy i nauki.
Liczę się z tym że może z 3k dojść do 5k. Ale nie więcej.

Rozumiem że macie większe pojęcie ode mnie w tej materii. Tak jak i ja mam zapewne większe pojęcie od was w materii.destylacji.

Ja wiem że wszystko jest w trakcie produkcji przestarzałe.

Ja wam chętnie pomogę w jednym. A wy mi pomóżcie w tym. Dobra?

Konfiguracja w ramie cenowej od 3k do maksymalnie 5.

Ps: rastro ale trafiłeś w moniotor. Ja mam Samsunga 940mw. Działa do tej pory.
Ostatnio zmieniony środa, 17 mar 2021, 11:00 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

Widzisz, to musisz się określić dokładniej do czego chcesz, bo jak do pracy i nauki to laptop ze zintegrowaną za 2200 wystarczy a z blaszaków dobrą, a nawet bardzo dobrą propozycją może okazać się propozycja kolegi Michał278 i też sobie pogra a jednocześnie wyrobisz się w budżecie początkowym a nawet poniżej. Jeśli bardziej pod rozrywkę i na przyszłość to ze wszystkich już zaprezentowanych propozycji proponowałbym kolegi kwik44 lub moją - w zasadzie są podobne, ale to już w górnej części budżetu (tego zwiększonego). Fajny też zestaw zaproponował kolega mirek-swirek - nie wiem tylko ile kosztuje.
Tak czy inaczej można pochylić się nad konkretnymi podzespołami czy droższe, czy tańsze, ale wydaje mi się,że i tak będzie się kręciło z grubsza wg tego co już tu padło.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Wojtku5.
Kwik44 fajna mi podała propozycję.
Ty też. Nie chcę przerostu formy nad treścią.

Ja nie chcę aby grał. Dlatego stawiam na średnią grafikę.

Dlaczego podałem 3k. Bo wiedziałem że dojdzie do 5. Jakbym podał 5 to wyszło by 8.

5k to jest kwota nieprzekraczalna.

A tak w tej cenie to i tak będzie wypas.
Z dyskiem to już wiem. Bedzie 500. Wystarczy.

Sam złożyłem swoj pierwszy komputer. Sam. I działal.

Co do systemu to niestety stanie na 10-ce.

Ja mam 7kę. A najchętniej bym wrócił do xp.

Laptopa ma. Calkiem dobrego.
Chce stacjonarny.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

Kup dwa dyski ssd i talerzowy. Ssd na system i talerzowy 1tb do danych. Grafikę to 1050ti i będziesz pan zadowolony.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: jakis1234 »

rozrywek, chyba nie sądziłeś, że tak prosty temat i pytanie rozrośnie się do dyskusji na pięciu stronach forum :)
Pomogły Ci chociaż w wyborze sprzętu?
Powodzenia Tobie przy wyborze i Twojemu bajtlowi przy używaniu :)
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Jakiś1234
Dalej jestem w dupce.
Aleś pomógł. Szok.
Jaja sobie rób dalej.
Wiem co zrobię.
Dam dzieciakowi kasę niech sobie sam kupi.

Nabijać się możesz dalej.
Też cię lubię.

Zamiast się wkurzuć to ja rozbawiony jestem.

Jakiś...ty ty tyniedobry ty.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: użytkownik usunięty »

Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Defacto. Bardzo ciekawy link.
Dziękuję.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

Obejrzałem to zestawienie i masakra. Uparci na ssd 1tb, drogi ram, drogie zasilacze, obudowy i płyty główne przy czym ta grafika to nadaje się do oglądania YouTube ni nic więcej. . . W czym można szukać oszczędności. Dysk ssd 500gb wystarczy, grafika to jak pisałem obecnie gtx1050ti lub od czerwonych rtx760 to minimum by chodziło płynnie w 4k, procesor Ryzen 5. Twardy dysk na dane talerzowy 1tb. Ram 2x 8gb płyta główna b450. Zasilacz firmowy 650w - silentium Pc lub lepszy. . Obudowa do 120zl naprawdę są ładne. Wiatrak Fortis 3 - mega polecamy jako jeden z najlepszych. Przez kolejne dwa lata będzie można na tym sprzęcie powalczyć i z grami, i z lepszą grafiką i używać do prac domowych.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Michał278.

Zrób zestawienie sam.
W ramach od 4 do maksymalnie 5k.

Konkret. Konkret. Dane. Dasz radę?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

aakk
1150
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: aakk »

@michal278 dlaczego nie ssd na dane? Dyski ssd już tak staniały że nie ma co pakować hdd do obudowy. Moim zdaniem taka konfiguracja dysków:
System - ssd ~120/250gb
Dane - ssd 500/1000
Backup poza obudową - hdd - x tb

Dobór pojemności w zależności od zapotrzebowania, budżetu.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

Mało na dane, dla dziecka 2-4TB na jednej partycji by nie musiało kombinować, max 2 partycjach
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

A co ten dwunastolatek będzie trzymał za dane że potrzeba mu terabajty... no chyba że to youtuber, ale to wtedy ja bym szedł w apple ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

jedna gra pobrana na dysk to średnio 120-250GB, ile gier potrzebuje 12 latek? niewiele, ale z czasem się uzbiera. Komputer za 4-5 koła kupiony i kombinowanie bo wejdzie tylko 4-6 gier to trochę słabo, zwłaszcza że te dyski nie kosztują już teraz wiele.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 18:54 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rastro »

Ale od początku wątku było że to nie ma być komputer z głównym przeznaczeniem do grania... ale co ja tam wiem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

za 4-5 koła komputer nie do gier dla 12 latka - pobożne życzenia
do obsługi Teamsa na zdalnym?
bądźmy realistami - już pierwszego dnia jak go rozpakuje będzie jazda czy tak dobrze kręci jak świeci obudowa :)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 19:06 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

wilkołek
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 16 cze 2016, 09:35
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: wilkołek »

Chyba nie pomogę, ale w rodzinie tylko Maków używamy... Nie gramy, ale montaż filmów, muzyki i ogólnie prostota obsługi nie pozwala mi wrócić do Windowsów
"Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie"

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

Rozrywek napisałem już co polecam.

Aak. Sam sobie odpowiedziałes. Po co kupować kieszeń i robić bkup, to kolejny koszt. Dyski ssd potrafiłą się uwalić. A koszt odzyskania danych jeśli w ogóle jest możliwy to grube pieniądze. Dlatego dane trzyma się na talerzowym, a system i inne pierdoly typu gry na ssd. Fakt współczesne gry zajmują dużo. Dlatego też nie za duży dysk zmusi dziecko do grania max 1 grę.. :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 21:29 przez michal278, łącznie zmieniany 2 razy.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

aakk
1150
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: aakk »

Nigdy bym już nie wpakował talerzowego do obudowy, gdy ceny dysków SSD na prawdę poszły w dół w przeciągu ostatnich lat. Talerzowy służy mi tylko do kopii zapasowej, stoi sobie grzecznie pod biurkiem. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Mnie stać. Stać aby synowi kupić top end.

Nie chodzi o kasę.
Wyjaśnię zatem.
Koszt ma być taki a nie inny. Dlaczego?
Bo to ma być narzędzie a nie zabawka.

Do pracy i nauki

Pograć sobie może ale trochę..jak odrobi lekcje.
Ma mieć dobry sprzęt. Ale nie po to aby się nim chwalić. Po to aby sprawnie działał.

Nie po to aby koledzy przychodzili i mu zapchali system durnymi grami.
I jeden dysk będzie mało.
Ma szanować to co ma. A jak dostanie coś średniego to mimo woli będzie musiał to szanować. Kasować pierdoły i zostawiać ważne.

Takie było moje pytanie i prośba o drobną pomoc.

Zmieści się tylko jedna gra? To trudno.
Kombinuj.
Szanował nie będzie jak dostanie full. A tak to będzie musiał.

To ma być do pracy..a pograć...w wolnej chwili. Wyjaśniłem?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: michal278 »

AAKK wiem że są ssd tanie, ale widzisz jednak robisz bkup na dysku talerzowym.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: rozrywek »

Panowie potrzebuję fachowej pomocy.

Opiszę problem:
Reinstalowałem system w laptopie Hp530. Wiem że to trup. Nieważne.

Reinstalowałem system ponieważ występował błąd, explorator zamykał i otwierał pliki jakbym klikał w strzałkę cofnij i przywróć bardzo szybko.

Format c i reinstalacja. Z win7 na win7, czyli bez zmian.

Poszło dobrze, następnie instalacja sterowników. Sterownik i uruchom ponownie i tak z 3 razy, było dobrze.

Za czwartym system się nie uruchomił i czany ekran bez żadnej reakcji.

Dodam że sterowniki miałem na dysku d w folderze i instalowałem dokładnie te które były wcześniej, nie inne z neta.

Wiatrak działa i tyle, nie mogę się dostać do biosu.

Wszystkie klawisze f już próbowałem, zero reakcji. Trup jak laska po litrze wódy.

Wyciągałem nawet baterie z płyty, i czekałem dzień aby założyć nową.

Czy poszła płyta czy bios nie wiem.

Teraz pytanie:
Czy dysk z lapka można podpiąć jako zewnętrzny do stacjonarnego i czy zobaczy dysk D.
Na D mam folder z arcyważnymi dokumentami, potrzebuję 3 min na skopiowanie plików.
Już nie wiem co jebło, laptop i tak jest na śmietnik, potrzebuję tylko danych z niego.

Podpinałem również pod normalny monitor. Też zero reakcji.

Aa system który był instalowany, mam na innym komputerze, dokładnie z tego samego nośnika.
Są jakieś kable aby go spiąć jako zewnetrzny dysk?
Dysk z płyty jest łatwo wyjmowany, tylko tam nie ma kabli. Wpina się w slot bezpośrednio w płytę.
Coś mogę zrobić oprócz walnięcia o ścianę?
Tylko proszę konkretnie o fachowość, a nie...ja się nie znam ale wydaje mi się.Help.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pomoc w doborze komputera stacjonarnego

Post autor: Wojtek5 »

jeśli jest to dysk SATA to podepniesz go bez problemu do stacjonarki, jeśli ma inną złączkę będziesz musiał dokupić przejściówkę w jakimś sklepie komputerowym. Komputer będzie widział wszystkie partycje i pliki, o ile dysk nie poszedł na spacer. Jak poszedł to odzyskiwanie danych w jakiejś firmie świadczącej takie usługi. Wbrew pozorom nie są drogie.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”