Czujnik ciśnienia

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy

Post autor: wawaldek11 »

Czy można sprawdzić za pomocą miernika uniwersalnego samochodowy czujnik ciśnienia w ukł. pneumatycznym?
Przysłano mi symbol: k105057 - są trzy nóżki.
Pozdrawiam,
Waldek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Czujnik ciśnienia

Post autor: dziad borowy »

Po nr katalogowym wychodzi że to czujnik ciśnienia powietrza osuszacza powietrza DAF. Jest temat na Elektrodzie że to bardzo awaryjny moduł, a i cena w związku z tym wysoka, o dostępności nie wspomnę.
Jeżeli chcesz użyć do innego projektu, to szukałbym czegoś bardziej popularnego.
Piny to zapewne zasilanie i CAN. Trudno mi powiedzieć czy zasilanie 5V czy 24V.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lut 2021, 08:40 przez dziad borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Czujnik ciśnienia

Post autor: kiwitom23 »

Jeżeli to od DAF-a, to na pewno 24V. Miałem kiedyś kilka sztuk i faktycznie ten moduł był kilka razy wymieniany z tego co pamiętam, tyle że pojazdy były leasingowane i naprawy robione były na gwarancji.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Czujnik ciśnienia

Post autor: wawaldek11 »

Tak, to jest czujnik z Dafa - elektroda przejrzana wcześniej :ok:
Mam mieć uszkodzony, to zobaczę co i jak.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”