Witam, peck19

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Peck19
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: środa, 27 sty 2021, 08:14

Post autor: Peck19 »

Witam wszystkich forumowiczów:) Mam na imię Paweł i mam 33 lata. Noszę się z zamiarem kupna destylatora dla mojego teścia który właśnie wybiera się na emeryturę. Teść ma już jakieś " doświadczenie" w temacie ale jest ono mocno amatorskie. Chciałbym kupić mu coś profesjonalnego a zarazem sam chciałbym podszkolić się w temacie. Wyroby jakie nas interesują to spirytus, bimberek czysty jak i smakowy. Whisky i pochodne. Budżet na ten cel to realnie 2-3 tys. Czy w tej cenie jest to wykonalne? Wolałbym kupić gotowy zestaw do złożenia niż składać go samemu krok po kroku. Jeśli znajdzie się jakaś osoba która poradziłaby w kierunku jakiej maszyny się składniać to będę wdzięczny. Pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę:)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Witam, peck19

Post autor: jakis1234 »

Witaj na forum
Przeczytaj sobie ten temat https://alkohole-domowe.com/forum/porad ... 21549.html
i zdecyduj co Ciebie interesuje.
Budżet około 3000 pozwala już myśleć o przyzwoitym sprzęcie, ale to już najlepiej pogadaj z producentami, doradzą i wyliczą koszt.
1 @ akas
2 @ herbata 666
3 @ Franzmaster
4 @Zygmunt
5. @kula
6.@aakk
i ewentualnie ich strony, to już sobie znajdziesz.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 sty 2021, 21:24 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Witam, peck19

Post autor: .Gacek »

Niestety nie ma oficjalnej listy producentów sprzętu do destylacji, ale zapewniam Cię, że w następnym tygodniu będzie stworzony nowy temat w tym "temacie"...
Ze swojej strony dodam jeszcze kolegę @sero, również ma odpowiedni warsztat i doświadczenie jeżeli chodzi o budowę sprzętu.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Witam, peck19

Post autor: kiwitom23 »

A kto oprócz Zygmunta robi w miedzi?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Witam, peck19

Post autor: MASaKrA_Domingo »

@radius
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”