Czy warte kupna ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
gist
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 16 wrz 2013, 12:26
Krótko o sobie: Żyje i jest Oki.
Ulubiony Alkohol: Byle nie ze sklepu.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Południe Polski.
Podziękował: 1 raz

Post autor: gist »


moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Czy warte kupna ?

Post autor: moszeusz »

Jak dla mnie jakieś 300 zł za drogo. Poza tym - lepsza (bo niższa) byłaby głowica aabratek, do tego niskie ryzyko uszkodzenia głowicy nierdzewnej.
Chyba, że razem ze zbiornikiem jest ten regulator i grzałki, wtedy cena ok, ale i tak wolałbym aabratka.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sty 2021, 14:36 przez moszeusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
gist
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 16 wrz 2013, 12:26
Krótko o sobie: Żyje i jest Oki.
Ulubiony Alkohol: Byle nie ze sklepu.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Południe Polski.
Podziękował: 1 raz
Re: Czy warte kupna ?

Post autor: gist »

Zbiornik i bufor ile jest wart ?
Czy cena zbiornika i bufora jest do przyjęcia ?Ile finansowo musiałbym jeszcze włożyć ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sty 2021, 18:09 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Czy warte kupna ?

Post autor: moszeusz »

Mogę z własnego doświadczenia powiedzieć - zbiornik realne 55 L (62 L nominalnie) ocieplony w podobnej konfiguracji jak w tym ogłoszeniu - 650 zł, bufor do tego zbiornika - 400 zł, za głowicę dałem 320 zł, grzałki 2x2 kW - 130 zł, regulatora jako takiego nie mam, bo korzystam ze sterownika robert4you, ale koszt pewnie do 100 zł. Do tego oczywiście jeszcze kolumna jako taka, bo w ogłoszeniu jej nie ma, za swoją z OLM i katalizatorem na złączach tri clamp zapłaciłem 700 zł. Do tego termometry - jak sobie zrobisz prosty termometr na DSach z jednego z projektów na forum to może wyjdzie Cię 50 zł za pięciopunktowy termometr. Łącznie - ok. 2300 zł. Oczywiście - nie musisz od razu kupować np. OLM ale uważam, że to nie jest aż taki duży koszt. Nie doliczam tutaj kosztu wypełnienia, przy dobrych sprężynkach będzie to ok. 450 - 500 zł.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sty 2021, 19:10 przez moszeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Czy warte kupna ?

Post autor: .Gacek »

Sprzęt jest produkcji bardzo cenionego duetu konstruktorów akas/herbata666. Każdy z detali jest skrupulatnie wykonany i przemyślany.
Oczywiście możesz kupić taniej, ale do tego sprzętu to w sumie dokładasz kawałek rury z wypełnieniem lub kilka półek za 600 zł i masz porządny sprzęt na lata który trzyma wartość.
Jeżeli Ciebie stać na ten sprzęt to gwarantuję Ci, że nie będziesz żałował.
Pozdrawiam Gacek.

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Czy warte kupna ?

Post autor: Moskit81 »

Pochodzenie sprzętu robi cenę, tani nie jest ale z wyższej półki i pewny tak jak Gacek napisał. W zbiorniku są grzałki, regulatora nie ma na obecną chwilę, za jakiś czas będzie jeszcze SKN v3 do sprzedania.
Urok szkła jest taki że ja mogłem siedzieć i patrzeć na proces jak na dobry film, w metalu nie ma tego wrażenia.
Zbiornik się przydał jako magazyn na odpęd więc nie odnawiałem ogłoszenia na forum, niebawem wróci na targowisko.
Cenę możemy ponegocjować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”