Spawarka inwertorowa

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Post autor: lesgo58 »

Szybkie pytanie. I prośba o pomoc w wyborze spawarki jak w tytule. Nie mają kosztować majątku (tak maks. 400-500zł) , ale też nie mają być jakości spawarek marketowych.
Czy te na które trafiłem są warte grzechu?
Te są tej samej firmy.
https://www.eltrex.net.pl/spawarka-inwe ... d2774.html
https://www.eltrex.net.pl/spawarka-inwe ... d2775.html
I ta innej:
https://www.eltrex.net.pl/spawarka-mma- ... d2682.html
A może zaproponujecie coś od siebie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
promocja

matot2
50
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2019, 10:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: matot2 »

Ja mam Kraftdela z linku. No średnica elektrody 5mm to przesada ale 4mm to jakoś to idzie. Za ten budżet ciężko o coś lepszego. Ja zmieniłem zdanie o narzędziach warsztatowych po przejrzeniu strony alibaba com wszystko o różnicy 100-200zl to to samo tylko w innym opakowaniu...

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: Pablito »

Ostatnią spawarkę odrzuciłbym z automatu, bo 330A to przy zasilaniu 400V tylko da się uzyskać.
A z tych dwóch pierwszych to wybrałbym mocniejszą i ma lepszy cykl pracy.
Osobiście mam Magnum Snake 200PS i sobie chwalę.
Zajrzyj na http://www.hurtowniaspawarek.pl, sam z tam kupowałem i szajsu nie oferują
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 gru 2020, 20:40 przez Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

matot2
50
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2019, 10:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: matot2 »

Ja najlepsze wspomnienia mam z ta firma i myślę że oferta rozsądna https://www.centrumspawalnicze.pl/spawa ... cesoriow_2
Napisz do czego ma ci służyć bo tak trochę trudno coś podsunać. Lincoln Electric odradzam strasznie awaryjne. O magnumie też nic dobrego powiedzieć nie mogę, w moich przypadkach to ciągła gwarancja.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: lesgo58 »

matot2 pisze:...
Napisz do czego ma ci służyć bo tak trochę trudno coś podsunać....
Tak naprawdę do domowego/amatorskiego użytku. Żeby się ciągle nie prosić o pomoc. Zespawanie jakiegoś kątownika, pręta. Blachy. Itp.
Oglądałem też taką...
https://www.eltrex.net.pl/polautomat-sp ... d2595.html
Fakt podwaja mój budżet, który zamierzałem przeznaczyć na ten cel. Ale ma już w komplecie przyłbicę i inne akcesoria, które i tak musiałbym dokupić.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

maniek2939
150
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: maniek2939 »

Leszku a chcesz spawać tylko czarne, bez alu czy nierdzewki ? Jeśli chodzi ci o maga to szukaj na olx w okolicy używanego bestera, na pewno lepszy bester spod szyldu lincolnaj niż chińczyk

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

matot2
50
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2019, 10:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: matot2 »

Miałem Ci to proponować Ale budżet dużo przekraczalo. Wierz albo nie ale ja tym 3 lata dzień w dzień robiłem i to nie mało bo miesięcznie średnio 20 kg drutu 0.8 wyspawywałem i to dalej działa. Teraz jest w rezerwie za lincolna który się dość często psuje.
Tu masz bogatszy zestaw ale trochę drożej https://www.centrumspawalnicze.pl/spawa ... cesoriow_2

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 gru 2020, 22:34 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: johnex »

Sam przymierzam się do zakupu półautomatu spawalniczego i wybór padł na Ideala. W tym zestawie zaproponowanym wyżej brakuje jeszcze butli z gazem czyli trzeba doliczyć jakieś 250 zł.
Co do spawarek inwertorowych MMA to ja mogę polecić spawarki Dedra. Ładnych kilka lat temu kupiłem do domowego/amatorskiego użytku Dedrę Desi200 200A. Nie miałem z nią żadnych problemów a czasami dostawała wymagające zadania np. upalanie elektrodą 4mm i 200A słupów ogrodzeniowych aż przedłużacz zrobił się gorący.
Przy wyborze spawarki według mnie powinieneś porównywać jakie cykle pracy mają. Jednymi pospawasz chwilę a później będziesz czekał aż się urządzenie schłodzi, a innymi będziesz pracował ciągle bez robienia przerw.
Druga sprawa to jaką automatykę posiadają. Dedra ma Anti Stick i Hot Start - po prostu przykładasz elektrodę i spawasz. Raz musiałem pożyczyć spawarkę od kolegi (jakąś inną marketową) i mimo że według specyfikacji też miała Anti Stick i Hot Start to tymi samymi elektrodami nie dało się spawać - cały czas się kleiły jak przy zwykłej spawarce transformatorowej.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

matot2
50
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2019, 10:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: matot2 »

Na stronie która podałem wystarczy zmienić pakiet i jest butla;)

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: lesgo58 »

Dzięki wszystkim za udział w pomocy.
Zacząłem dobrze (500zł) a skończyło się jak zwykle. :D ...
Wybrałem propozycję kol. matot2 - w dodatku z 4 pakietem... :odlot:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

maniek2939
150
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: maniek2939 »

Będziesz zadowolony, tylko pamiętaj o spawaniu w osłonie CO2. Są druty, że można spawać bez, ale są drogie i w dodatku spawy takim drutem to nie to co w osłonie gazowej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 2 gru 2020, 13:31 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: michal278 »

johnex pisze:Sam przymierzam się do zakupu półautomatu spawalniczego i wybór padł na Ideala. W tym zestawie zaproponowanym wyżej brakuje jeszcze butli z gazem czyli trzeba doliczyć jakieś 250 zł.
Co do spawarek inwertorowych MMA to ja mogę polecić spawarki Dedra. Ładnych kilka lat temu kupiłem do domowego/amatorskiego użytku Dedrę Desi200 200A. Nie miałem z nią żadnych problemów a czasami dostawała wymagające zadania np. upalanie elektrodą 4mm i 200A słupów ogrodzeniowych aż przedłużacz zrobił się gorący.
Przy wyborze spawarki według mnie powinieneś porównywać jakie cykle pracy mają. Jednymi pospawasz chwilę a później będziesz czekał aż się urządzenie schłodzi, a innymi będziesz pracował ciągle bez robienia przerw.
Druga sprawa to jaką automatykę posiadają. Dedra ma Anti Stick i Hot Start - po prostu przykładasz elektrodę i spawasz. Raz musiałem pożyczyć spawarkę od kolegi (jakąś inną marketową) i mimo że według specyfikacji też miała Anti Stick i Hot Start to tymi samymi elektrodami nie dało się spawać - cały czas się kleiły jak przy zwykłej spawarce transformatorowej.
Się kleiły bo pewnie były plusowe a na racce był minus. Dobrą mma pospawa się wszystko. Ważny jak największy prąd spawania, cykl pracy powyżej 60% i możliwość zmiany polaryzacji. MMA spawac można wszystko. Np w Anglii mało nierdzewki spawa się tig tylko używa się właśnie mma. Jak Leszku nie będziesz spawac dużo to polecam mma. Tego miga odradzam. To tani chińczyk. Jak padnie płyta główna to szukaj wiatru w polu. Mam znajomego co zajeździł kilka takich spawarek. Sam jedną taką załatwiłem. Na gwarancji nie potrafili naprawić i po dziś dzień czekam na części. To jest podróba podróby. Do tego brak rolki na drut 1.2.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 2 gru 2020, 09:42 przez michal278, łącznie zmieniany 2 razy.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: lesgo58 »

https://www.centrumspawalnicze.pl/spawa ... cesoriow_4
matot2 pisze:... ja tym 3 lata dzień w dzień robiłem i to nie mało bo miesięcznie średnio 20 kg drutu 0.8 wyspawywałem i to dalej działa.
michal278 pisze:Jak Leszku nie będziesz spawac dużo to polecam mma. Tego miga odradzam. To tani chińczyk....To jest podróba podróby.
:scratch:
Czyja racja jest bardziej mojsza...?
No to jaki model Ty polecasz?
Ostatnio zmieniony środa, 2 gru 2020, 11:15 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: wolan »

Hej ja do domu to poleciłbym jednak inwerter, sam od lat używam dedry z tigiem. Co prawda do spawania kolumn używam już czegoś innego ale jako podręczna spawarka przydomowa jest używana do tej pory.
Bardzo fajnie działa się też tym https://allegro.pl/oferta/spawarka-tig- ... 8100185654
Ja bardziej patrzę na to pod względem tiga , wbrew pozorom w domu często tiga używam bo często jakaś cienizna wymaga naprawy i MMA się tego nie zrobi.
Szukając sprzętu do domu to MMA jest niezastąpione.
Brudne, zardzewiałe ,trochę farby pójdzie wszystko :D
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Spawarka inwertorowa

Post autor: michal278 »

Dokładnie mma jest niezastąpione, aby tylko dobre elektrody ewentualnie IGHB i można szaleć. A dobra spawarka mig to koszt powyżej 3000 zł. Ja używam obecnie Magnum bez pulsu, ale bardzo mało spawam, nie używam mma bo nie dam rady z swoimi rękoma. Ale aby nie było tak różowo, pożyczam znajomemu do katowania i już była w serwisie. Magnum to podróba Esab, a te inne chińczyki to podroby Magnum. Widziałem identycznie wyglądające chyba z 20 firm, wszystko jak lincoln albo Esab. Jeśli szukasz miga to ważny amperaz, aby miała regulacje: posuwu, napięcia, upalenia drutu i dobrze też indukcyjności. Ja jestem laikiem w tych sprawach ale mam pod ręką slusarza i nauczyciela spawania z zawodówki. Ważne też są rolki by były na 0.8 i 1.2 i najlepiej dwie. Drutem 0.6 to raczej używa się gun do spawania blach w samochodzie. No i mieszanka na początek lepsza cargon niż same CO2, przy dwutlenku potrzebny podgrzewacz. Na koniec najlepiej jak znajomy jakiś ustawi w miarę miga na słuch, potem pod siebie drobną korektę zrobisz. Widzisz że spawanie mig wcale nie jest takie proste. W mma tak naprawdę to tylko ustawić prąd, dobrać odpowiednie elektrody no i spawamy. Na koniec warto zawsze sprawdzić gdzie jest plus miernikiem. Sam się przekonałem że może być wesoło. Na początek ta Dedra jest naprawdę ok, tylko ich elektrody dużo do życzenia zostawiają. Lepsze są rutylowe spaw met.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”