DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pieta1982
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2020, 17:56

Post autor: pieta1982 »

Witam wszystkich :kumple:

Zacznę od tego że jestem dzieckiem który stawia pierwsze kroki w kierunku wytwarzania alkoholu w destylatorze
Ogarnąłem podstawy wytwarzania alkoholu fora - lektury - filmy :read:
Więc nadszedł czas aby w końcu nabyć jakiś dobry destylator :pije:
I tu pytanie do specjalistów o poradę który ze sprzętów będzie lepszy :hammer:
Czy OVM wraz z OLM Czy samym OLM ?
Z Którym będę miał więcej problemów ?
Przeczytałem że produkt końcowy z OVM jest produktem ciut lepszym i można używać od razu papugi z alkoholomierzem
Odczyt jest wtedy bardziej wiarygodny i prowadzony destylat jest chłodniejszy nie pachnie tak alkoholem w pomieszczeniu jak ma to miejsce w przypadku odprowadzania z OLM ;/
Chce w tym wytwarzać destylaty cukrowe i owocowe

Podaje linki do aukcji :
http://archi.inosak.org/imgdb/item9110768579_1.html
http://archi.inosak.org/imgdb/item6764183671_1.html

Jak czegoś jeszcze zapomniałem dopisać to proszę o uwagi które edytuje
promocja

aakk
1150
Posty: 1166
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: aakk »

Cześć, miło że czytasz i pogłębiasz swoją wiedzę. Co do obniżonego odbioru bocznego, tu przewagę ma OLM. Łatwiejszy w obsłudze a także sama jakość produktu jest troszeczkę lepsza. Z ciepłym destylatem też można sobie poradzić montując za zaworkiem precyzyjnym małą chłodniczkę. Jak nabierzesz wprawy to przy cukrówkach nie będziesz musiał mierzyć alkoholomierzem, pilnując temperatur będziesz miał pewność że masz zachowany odpowiedni RR (reflux ratio) a co za tym idzie pełną moc produktu. Do nastawów owocowych papuga będzie niezbędnym narzędziem.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

Autor tematu
pieta1982
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2020, 17:56
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: pieta1982 »

ziękuje za poradę skorzystam z niej i zamówię destylator tylko z odbiorem bocznym OLM A z czasem do inwestuję w chłodniczkę do OLM Mam tylko jeszcze jedne pytanie czy chłodnica Liebiega będzie dobrym pomysłem do tego zestawu z samym OLM ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
pieta1982
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2020, 17:56
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: pieta1982 »

No i już na starcie popełniłem błąd którego nikt nie zauważył. Chodzi o to ze pytałem sie który system jest lepszy OVM czy OLM a przecież w linku który podałem destylatory które zamierzałem kupić nie ma w nich OLM tylko LM oraz OVM wraz z LM i tu za błąd chciałem przeprosić i teraz prawidłowe pytanie brzmi . Jaka jest różnica między OLM a LM czy różnica w smaku zapachu bedzie duża. Zależy mi na osiągniecie dobrego trunku w smaku . I który zestaw destylatorów który podałem wyżej bedzie lepszy . Czy warto rozejrzeć sie za czymś innym ? Cena do 1800 Jeszcze raz sorki za za zamieszanie ale jak to ktoś powiedział Błądzić jest rzeczą ludzką.

użytkownik usunięty
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: użytkownik usunięty »

pieta1982 pisze:Jaka jest różnica między OLM a LM czy różnica w smaku zapachu bedzie duża. .
Różnice są odczuwalne i znaczące :ok:
https://alkohole-domowe.com/forum/post78355.html#p78355 :czytaj:
Jeśli miałbym wybierać i żadnej innej alternatywy bym nie miał, zdecydowałbym się na link nr1.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pieta1982
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2020, 17:56
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: pieta1982 »

System VM służy wyłącznie do otrzymywania spirytusu i nie da się na nim produkować trunków smakowych- daje za to doskonale oczyszczony i zimny spirytus 96% Czy to prawda ? Jak ktoś może zaproponować mi destylator lepszy od tych co podałem w linkach to prosił bym o jakieś propozycje link do dobrego sprzętu z którego naprawdę będę zadowolony
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: DESTYLATOR 30 50 L AABRATEK ELEKTRYCZNY SZKŁO OVM

Post autor: jakis1234 »

Poczytaj o OVM i OLM :)
Jak chcesz być zadowolony, to skontaktuj się z producentami polecanymi na forum: @akas, @kula, @herbata 666, @Franzmaster, @Zygmunt,
Doradzą i zrobią porządny sprzęt. Niektórzy mają sklepy w internecie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 paź 2020, 13:24 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”