JakubCh

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
JakubCh
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2020, 20:00
Podziękował: 1 raz

Post autor: JakubCh »

Dzień dobry

Kiedy kalendarz wskazał trzecią dekadę mojego życia, zapadła decyzja o porzuceniu studenckich nawyków. W odstawkę poszły wódki "popularne", większość piw z najpopularniejszych browarów, których droga już wtedy była równią pochyłą w stronę jakość napoju porównywalnej z popłuczynami. I tak rozpocząłem drogę poprzez klasy premium, poszukiwania zacząłem od Whiskey, jednak szybko odkryłem, że "obce mi szkodzi", darowałem sobie eksplorację tych terytoriów smaku. Przebrnąłem przez wina, lecz była to droga mało przyjemna i również nie odnalazłem gustów w tym temacie.
Dotarłem do wódek... Ach, co to była za podróż! Odkryłem nowy świat smaków, gatunków, rodzajów i zwiedzam go od tamtej pory. Lubię o sobie mówić "Ambasador Polskiej Wódki" (APW), a znajomi zdają się cenić moje opinie i rady w tym temacie. Dobrnąłem jednak do miejsca, w którym odnalezienie nowych smaków jest trudne, a nawet kaplica sykstyńska przestaje być zadziwiająca kiedy odwiedza się ją trzydziesty raz.

Moja wycieczka w świat Polskiej Wódki pokryła się z okresem w moim życiu, w którym zainteresowałem się wyrobami domowymi. Odnajduję ogromną przyjemność w gotowaniu, pieczeniu, przyrządzaniu soków, dżemów, konfitur i tego typu rzeczy. Jak świetnie to zainteresowanie pokryło się z powołaniem APW. Pieczenie, gulasze, kiszonki, produkty marynowane, smażone, soki, syropy odnalazły swoje miejsce na stole tuż obok mojego ulubionego trunku. Wraz z bratem uznaliśmy, że inna forma spożywania alkoholu jest mało satysfakcjonująca i stworzyliśmy kodeks o nazwie Kultura Picia Wódki (KPW) - może przyjdzie czas, że podzielę się nim na tym forum.

Obuty w APW i KPW zacząłem rozmyślać o trunku idealnym, niedostępnym nigdzie indziej, moim. Zaopatrzywszy się w odpowiednią literaturę, rozpocząłem produkcję nalewek i wódek na bazie spirytusów kupnych. Choć wyniki były zadowalające i nabrałem doświadczenia w produkcji takich wyrobów, poszukiwanie trunku idealnego zawiodły mnie na tę ciemną stronę. Chcę zawładnąć umiejętnością tworzenia od początku, od sadzonki drzewa które posadzę przez owoc który wyrośnie do butelki w której znajdę ten jeden napój który całkowicie pokryje moje oczekiwania. Choć droga przede mną długa i na pewno wyboista, jestem gotowy w nią wyruszyć. Mam nadzieję w jej trakcie poznać wiele osób podążających tą samą ścieżką.

Witajcie towarzysze podróży
promocja
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: JakubCh

Post autor: rozrywek »

Panie WER. ( Wódczany Easy Rider).
Może z tego ziarnka wyrośnie kiedyś przepiękny Baobab, ty pod nim będziesz nauczał MSSW jako WWW. CZYLI Wielki Wódczany Wezyr. :D



Bardzo iImprezowa Multikulturowa Bezkonkurencyjnie Ekologiczna Rozkosz.

MSSS to Misterium sztuki spożywania wódki. :ok:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
JakubCh
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2020, 20:00
Podziękował: 1 raz
Re: JakubCh

Post autor: JakubCh »

rozrywek pisze:Wielki Wódczany Wezyr
podoba mi się to, taki polski Budda - pokażę Ci ścieżkę do nirwany, proszę tu masz kieliszek :)

Dzisiaj degustuje nową wódkę, "Dwór Polski", zastanowię się nad tym przydomkiem
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: JakubCh

Post autor: Doody »

Witaj Kuba i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: JakubCh

Post autor: JanOkowita »

Zacne, z poszanowaniem i dbające o temat przywitanie. Będzie mi bardzo miło czytać Twoje opowieści z podróży w świat domowych trunków.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

wingdragon
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2020, 09:12
Krótko o sobie: Lubie dobrych ludzi
Ulubiony Alkohol: burbon
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Re: JakubCh

Post autor: wingdragon »

Barrrdzo sympatycznie witaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”