Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
StruśPędziwiatr
30
Posty: 32
Rejestracja: środa, 9 wrz 2009, 19:59
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: StruśPędziwiatr »

http://www.palirna-stonava.cz/PL/index.php?page=4
Przeglądając tą stronkę trafiłem na zdanie: Ultradźwiękowe "starzenie" destylatu:
Ultradźwiękowy aparat w naszej gorzelni zmienia w przeciągu kilku minut świeżą gorzałkę w gorzałkę o walorach destylatu wieloletniego.

Czy ktoś spotkał się z tą metodą??

Ja, swoją drogą, stosuję metodę "pieczenia" butelek ;) . Znaczy się - już gotowy i zaprawiony bimberek wkładam do piekarnika o temp. 60*C na 3 dni. Efekty są ciekawe.

Pozdrawiam
Pędzę chociaż nigdzie się nie spieszę
alembiki

Kobi_89
10
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 19 gru 2009, 15:04
Re: Ultradźwiękowe starzenie destylatu

Post autor: Kobi_89 »

Bardzo ciekawa metoda z tymi ultradźwiękami. Jak dla mnie (zero, dosłownie zero cierpliwości) idealna.
Znalazłem coś takiego na google:
http://www.eioba.pl/a87868/ultradzwieko ... onale_wino

Trzeba by poszukać na anglojęzycznych stronach coś więcej na temat tego urządzenia. Przede wszystkim na jakich częstotliwościach pracuje, to można by spróbować coś skonstruować.

Dodane: Cholera, jest godz. 00:54. Jutro mam mechanikę gruntów (poprawka) zdawać, a tak mnie zaciekawił temat że go drążę dalej, zamiast się uczyć. Ciekawe czy takie urządzenie jak w powyższym linku może zastąpić zwykła myjka ultradźwiękowa. Wydaje mi sie, że tak. Zamiast wody nalać alkoholu i załączyć kilka razy cykl. Tylko, że pojemności tego małe ~(0,5-0,7l). Przykładowy link do myjki:
http://www.allegro.pl/item918959646_ag1 ... v_gsm.html

Obrazek

JanK
10
Posty: 12
Rejestracja: środa, 5 sie 2009, 17:37
Re: Ultradźwiękowe starzenie destylatu

Post autor: JanK »

Po myjce ultradźwiękowej nie spodziewajcie się cudów. Jednak dwa załączenia urządzenia na max czas pracy (myjka z lidla max. czas 480 sekund) i następnie przetrzymanie wyrobu w butelce ze dwa tygodnie. Zawsze powstawał mi osad na dnie butelki. Daje efekty zaskakujące. Osad ładnie przykleja się do dna butelki.
Powstawanie osadu kładę na karb wody używanej do rozrabiania spirytusu. Noszę się z zamiarem użycia wody destylowanej, może osadu nie będzie.
Należy pamiętać, że przed starzeniem ultradźwiękami należy produkt rozcięczyć do % odpowiednich do spożycia i dodać np: odrobinę cukru, chipsy z drewna. Celowo nie piszę chipsy dębowe bo można stosować też z innych gatunków drewna.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Ultradźwiękowe starzenie destylatu

Post autor: pokrec »

Kiedyś zaparzałem ultradźwiękowo herbatę zimną kranówą. Minuta, czy 2 i "napar" był czarny jak dobrze naciągnięta herbata. W smaku jednak - ohydny. W przypadku herbaty temperatura jednak swoje daje. jak to będzie z psotką - nie wiem. Jak dorobię się takiej płuczki, to spróbuję na winie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Ultradźwiękowe starzenie destylatu

Post autor: sverige2 »

Witam. Chciałbym zapytać czy przetwornik ultradźwięków o mocy 15w. i częstotliwości 22 000.Hz. obsługujący naczynie o pojemności do 10l. nadaje się do tego celu? Dodam że jest to przetwornik przenośny, można by rzec kieszonkowy, zanurzalny w dowolnym naczyniu i stworzony przez armie dla żołnierzy do np. prania czy zmywania. Pranie 1 kg.bielizny w kuble o poj 10 lit. zajmuje od 40mi. do 2 godz. w zależności od stopnia zabrudzenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
StruśPędziwiatr
30
Posty: 32
Rejestracja: środa, 9 wrz 2009, 19:59
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Ultradźwiękowe starzenie destylatu

Post autor: StruśPędziwiatr »

Witam. Chciałbym zapytać czy przetwornik ultradźwięków o mocy 15w. i częstotliwości 22 000.Hz. obsługujący naczynie o pojemności do 10l. nadaje się do tego celu? Dodam że jest to przetwornik przenośny, można by rzec kieszonkowy, zanurzalny w dowolnym naczyniu i stworzony przez armie dla żołnierzy do np. prania czy zmywania. Pranie 1 kg.bielizny w kuble o poj 10 lit. zajmuje od 40mi. do 2 godz. w zależności od stopnia zabrudzenia. Pozdrawiam
Nada się konkretnie. Wyczytałem w necie (praca dyplomowa na temat konserwowania żywności przy pomocy ultradźwięków), że częstotliwość 20 kHz sprawdza się najlepiej do tych celów.
Więc powodzenia :ok:
Pędzę chociaż nigdzie się nie spieszę

KUBA-1965
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 17:18
Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: KUBA-1965 »

;) Buszując po internecie wpadłem na stronkę pszczelarskiej braci borykających się z podobnymi problemami co sadownicy,a nawet działkowcy i sklepikarze owocowo-warzywni czyli karygodnym marnotrawstwem surowca owocowego. Polecam lekturę wszystkim zainteresowanym podnoszeniem jakości destylatu-- http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... .php?p=821 Jest tam mała wzmianka o traktowaniu destylatu ultradżwiekami który " w kilka minut zmienia świeżą gorzałkę w trunek trunek o walorach wieloletniego destylatu w Gorzelni Pod Zieloną Lipą - www.palirna-stonava.cz ( jest wersja polska ). Chciałbym uprzemie spytać szeroko jaśnieoświecone grono prześwietnych DESTYLATORÓW RZECZYPOSPOLITEJ którzy z bohaterskim powięceniem pogardzają edyktem carskim który w odwecie za powstanie narodowe odebrał polakom prawo palenia gorzałki w obrebie domostwa , oraz wszystkich którzy zwalczają czynem PLUGAWE MONOPOLE zniewalające naród przez całe dziesięciolecia PRL i PRL BIS. A w skrócie : ma ktoś jakąś wiedzę jak te ultradżwieki pomagają w poprawie destylatu. Acha na stronce WINO-HOBBY oferowany jest granulat mineralny i nie jestem specjalnie przekonany , a może nie kumam co z czym i do czego. I bardziej wygląda mi to na PLACEBO za dobra kasę , chyba że się mylę. Z destylacyjnym pozdrowieniem : CZUJ DUCH ! (po łacinie "spirytus").

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

Witam
Ponieważ istniejący sprzęt do traktowania cieczy spożywczych jest dość drogi (http://www.hielscher.com/pl/i500_p.htm) mam pytanie, czy ktoś z Was nie natknął się na tanią płuczkę ultradźwiękową o częstotliwości pracy około 20 kHz? Widziałem takie urządzenia, ale ceny oscylowały w okolicach 1 000 PLN, a to już moim zdanie przegięcie :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Zygmunt »

Szukaj na Allegro, są takie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

@Zygmunt, jakbyś mógł mi linka podrzucić, to będę wdzięczny... Znalazłem, ale bardzo drogie - dzięki z góry i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Zygmunt »

Popatrzyłem i rzeczywiście takich 20khz jest mało i mają wyższe ceny. Mój błąd...
Koniecznie musi być 20khz? Chętnie bym zobaczył tą pracę- Strusiu, czy mógłbyś podaj jakiś link? Są niedrogo takie, które osiągają 40, może też działa w naszym celu?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: drgranatt »

Masol, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/pluczka-ultradzwiekow ... 09363.html ; http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa- ... 47734.html ; http://allegro.pl/myjka-wanna-ultradzwi ... 62084.html. Wszystko to ma częstotliwość pracy 40 kHz.
Może to Cię zainteresuje.
Daj znać co o tym sądzisz. :)
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Winiarek5 »

Witam,
w Stonawie do "starzenia" destylatów używają prawdopodobnie wanny ultradżwiękowej wyprodukowanej w zakładzie J. HRADECKÝ, spol. s r.o. znajdującym się w miejscowości Pacov, na południe od Pragi, w kierunku na České Budéjovice.
Zakład ten produkuje wanny o pojemności od 1 litra do 40 litrów, w cenie od ok. 11 000,- Kč do 70 000,- Kč.
Według opisu ze strony tego zakładu częstotliwość ultradźwięków wynosi 40 kHz a czas "starzenia" 12 minut.

http://www.hradeckypacov.cz/ultrazvukove_cisticky.html

Pozdrawiam

Winiarek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Zygmunt »

http://allegro.pl/wanna-ultradzwiekowa- ... 87409.html
Za 2 stówki... Winiarku, byłeś może w Stonawie? Próbowałeś tak starzonego destylatu? Czuć różnice czy to "ściema"?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Roberts
50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2009, 11:34
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Unia Europejska
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Roberts »

http://www.mkdultrasonic.pl/myjkikatalogowe.pdf
Może te będą dobre. Ciekawe w jakiej cenie bo wyglądają fajnie.
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: Winiarek5 »

Zygmunt pisze:...Winiarku, byłeś może w Stonawie? Próbowałeś tak starzonego destylatu? Czuć różnice czy to "ściema"?
Eh, wybieram się do Stonawy co roku już od kilku lat. Raz już byłem bardzo blisko, w Zebrzydowicach po stronie Polskiej; do Stonawy już był tylko "rzut beretem"... i zabrakło czasu, trzeba było szybko wracać do domu.
Nie próbowałem ta starzonego destylatu ale wyobraźnia podpowiada mi, że powinno być czuć różnicę: podobnie dzieje się w trakcie wygrzewania destylatu czy też wina. W przypadku wina nazywa się ten proces maderyzacją ale można tak nazwać i wygrzewanie destylatu - tu i tu wygrzewamy alkohol w określonej temperaturze (40° C - 60° C) i w określonym czasie (od kilku dni do nawet kilku miesięcy).
Podgrzanie dostarcza alkoholowi pewną dawkę energii, która sprawia, że w roztworze cząsteczki silniej obijają się o siebie i łatwiej i szybciej zachodzą reakcje pożądane w trakcie starzenia.
Podobnie działają ultradźwięki - ich energia przekazana roztworowi powoduje podobny/taki sam/lepszy efekt i z tego co wyczytałem w dużo krótszym czasie - jednak jeszcze tego efektu ultradźwiękowego w praktyce nie sprawdziłem.
Sprawdziłem natomiast wygrzewanie: wygrzewałem na starym piecu kaflowym, przez całą zimę destylat owocowy z minimalnym dodatkiem płatków dębowych mocno opalonych i nieopalonych (po 2-3 płatki na 5-cio litrowy baniaczek) i efekt był rewelacyjny.
Obecnie mam ok. 30 litrów spirytusu ze śliwek węgierek (taki półprodukt pod kątem Wielkiej Bitwy Śliwkowej) i robię sobie na nim eksperymenty, tzn. na małych 5-cio litrowych partiach: ostatnio rozcieńczyłem ten spirytus, gorącą wodą źródlaną (80° C) ze źródła wypływającego z góry na skraju wsi, w której mieszkam.
Rozcieńczyłem do 55% i dodałem jedną śliwkę suszoną, trzy rodzynki sułtańskie, kilka płatków migdała, dwie łyżeczki cukru i trzy mocno palone płatki dębowe, wyciągnięte z innego destylatu owocowego - po trzech dniach dodatki wyciągnę i po przefiltrowaniu zostawię do leżakowania.
Równocześnie leżakować sobie będzie ten sam spirytus, rozcieńczony tak samo gorącą wodą źródlaną ale bez żadnych dodatków oraz kolejne 5 litrów podobnie rozcieńczone ale z dodatkiem 2 - 4 płatków dębowych o różnym stopniu przypalenia.
Mam też mocno przypalone płatki dębowe, które moczą się już chyba piąty rok w moim winie czerwonym z winogron ale jeszcze nie wiem do czego ich użyję.
Zachęcam do eksperymentów: im szybciej je zaczniemy tym lepiej bo na wyniki trzeba czekać, nieraz latami :cry:
A że lata lecą, to coraz bliżej mi do decyzji odwiedzenia miejscowości Pacov (do której mam dużo, dużo bliżej niż do Stonawy) w celu nabycia jakiejś wanny :idea:

Pozdrawiam

Winiarek

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

Witam
Chodziło mi o urządzenie o częstotliwości pracy około 20 kHz, bo czytałem, że właśnie takie ultradźwięki są najefektywniejsz. http://www.eioba.pl/a87868/ultrad_wi_ko ... ona_e_wino - to urządzonko w/g treści artykułu sprawdza się znakomicie i myślę, że taka płuczka ultradźwiękowa też sprawdziłaby się. Firma, do której podawałem link w poprzednim poście produkuje urządzenia do profesjonalnych zastosowań, które pracują właśnie w częstotliwości 20 kHz. Nawiasem mówiąc natknąłem się na artykuł http://kopalniawiedzy.pl/wino-postarzyc ... -6398.html o postarzaniu wina polem elektromagnetycznym. To też mnie zaciekawiło, tylko to napięcie 600V... nie bardzo mam jak wytworzyć takie napięcie i nie podają czy prąd jest zmienny czy stały... poza tym elektryk ze mnie słaby :( Dzięki za linki i pozdrawiam wszystkich.\
masol

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

Jestem po rozmowie telefonicznej z panem z MKD Ultrasonic i mam złe wieści :( najtańsza myjka kosztuje 900PLN netto :(
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
StruśPędziwiatr
30
Posty: 32
Rejestracja: środa, 9 wrz 2009, 19:59
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: StruśPędziwiatr »

Tu jest link z relatywnie tanimi myjkami. Nie znalazłem niestety częstotliwości, z jaką pracują.
http://www.multi-com.sk/index.php/pl_PL ... ories.html


A tutaj link do pracy dyplomowej na ten temat o co prosił kol. Zygmunt. Nie jest to niestety ta sama praca, na podstawie której oparłem moją wypowiedź. aczkolwiek wydaje mi się bliższa tematycznie ;)
http://ir.ptir.org/artykuly/pl/71/IR(71)_1442_pl.pdf
Pędzę chociaż nigdzie się nie spieszę

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

witam
temat odświeżam, bo kupiłem płuczkę ultradźwiękową w "Biedronce" i jestem mile zaskoczony rezultatem; młode smakówki, które musiałbym trzymać kilka miesięcy, żeby się ułożyły mogę praktycznie pić na drugi dzień - wystarczy 45 min. w płuczce i zapach oraz smak znacznie łagodnieją :)
pozdrawiam

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

Płuczak mi padła - przepracowała około parunastu godzin sumując :( oddam ją dzisiaj do reklamacji... Już się trochę do niej przyzwyczaiłem i będzie mi jej bardzo brakować :( mam nadzieję, że dadzą mi drugą, a nie oddadzą pieniądze, bo szczerze mówiąc nie wiem co kupić i gdzie w taki przypadku :(
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: drgranatt »

masol pisze:Płuczak mi padła
No to musiałeś nieźle na niej jechać :!: że aż bidulka padła. A tak na marginesie, Twoim zdaniem o ile lepsza jest wódeczka po wanience :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

maxlamop
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 23 kwie 2010, 05:49
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: maxlamop »

Od dwóch dni jestem posiadaczem myjki z „biedronki” zrobiłem trzy próby, ale na razie nie czuję się na siłach, aby oceniać muszę trochę dystansu nabrać i zasięgnąć drugiej opinii. Jednak coś w tym jest, co do jakości wyżej wymienionego produktu to nie ma się, co łudzić wątpliwa kupiłem z czystej ciekawości i nie ukrywam, że liczę na awarię, po której nastąpi zwrot kasy ;-) w wolnych chwilach szukam w necie przetwornika i jak znajdę coś za normalne pieniądze to może sklecę jakiś generator z gratów, które mam w domu.

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem mineralnym

Post autor: masol »

witam
moim zdaniem płuczka znacznie przyspiesza proces starzenia naszych wyrobów - to co osiągniesz przez kilka tygodnia a nawet miesięcy za pomocą płuczki można osiągnąć przez kilkadziesiąt minut - to jest moja subiektywna ocena; liczę na drugą płuczkę bo jak zrobię mój ulubiony koniaczek podlaski, to nie muszę czekać kilka tygodni aż się ułoży tylko wlewam do płuczki i po godzince "bzykania" mam ułożony delikatnie pachnący koniaczek :)
pozdrawiam
p.s. jak mi kasę oddadzą, to będę musiał poszukać czegoś w zastępstwie.... :(
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: pith »

Temat, choć wydaje się istotny, trochę zamarł.
Odświeżę więc trochę informacją, że 20 kHz można uzyskać dzięki zwykłemu głośnikowi piezo.
Jeszcze tylko jakiś generator i jesteśmy w domu.

Tak na półserio:
http://allegro.pl/odstraszacz-kretow-ba ... 36906.html

Do tego potrzebujemy destylat w naczyniu z szerokim wlewem.
Wkładamy "to to" w otwór podobnie jak rurkę fermentacyjną i wystawiamy na balkon, na słoneczko.
Załatwiamy w ten sposób dwie koncepcję - ultradźwiękową i wygrzewania.
A to wszystko napędzane energią kosmosu :-)

Pozdrawiam
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: masol »

mam swoją płuczkę :) w "karaluchu" była promocja i płuczki były po 30PLN - oddali mi kasę (moja kosztowała 79PLN) i kupiłem sobie drugą :) a 40PLN w kieszeni zostało :P ostatnio robiliśmy mała imprezkę (około 20 osób) i musiałem szybko coś zmajstrować; 2 dni wcześniej zrobiłem spirytus, a z niego literek pomarańczówki i literek wiśniówki z zagęszczonego soku wiśniowego; trunki postarzałem w płuczce po 30 min. każdy i przydałoby się jeszcze z drugie tyle, ale nie miałem więcej czasu :( tak czy siak wódeczki cieszyły się dużym powodzeniem i wódeczka sklepowa została szybciutko porzucona w kąt :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: pith »

Gdzie to takie biedrony sieją?
U mnie w Mysłowicach są cztery chyba. Bywam w dwóch regularnie i nie trafiłem na takie coś.
Muszę zapytać "kerowniczki" o ten sprzęt.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: Calyx »

Masol, zapodałbyś fotkę tej płuczki.
Może na alledrogo można taką dostać?
Ciekaw też jestem pojemności.
Ile psoty możesz przebzykać jednorazowo?
Zastanawiałem się też czy nie można by użyć
jako "poprawiacza" nawilżacza ultradźwiękowego?
Te maja pojemność ok 5L, tyle, że to total plastik.
Kiedyś miałem wanienkę ultradźwiękową do mycia
głowic w ploterze drukującym. To było takie małe
ustrojstwo, ze jak postawiłem litrową butelkę,
to nie miało siły najmniejszego bzyknięcia wydać :)

Pozdrawiam
Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: B14! »

Więc te z biedronki dają radę i faktycznie czuć różnicę między dwoma próbkami, przed i po? Niedawno byłem w stonce i coś takiego widziałem, ale jeśli opłaca się tym zawracać głowę to jutro pewnie pojawię się tam znowu 8-)

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: masol »

w płuczkę wchodzi 0,6L :( bzyka się 3x5min. i 10 min. przerwy :( dobrze jest przynajmniej 2 takie cykle zrobić - im więcej tym lepiej... zerknijcie na zaprzyjaźnione forum, tam chłopaki też już odkryli dobrodziejstwo ultradźwięków :) co do nawilżaczy to mają za dużą częstotliwość (z tego co pamiętam to nawet kilka MHz)
pozdrawiam
p.s. nie znalazłem w necie nic na temat tej płuczki, na alledrogo też jej nie ma :(

maxlamop
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 23 kwie 2010, 05:49
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: maxlamop »

Witam

Kolega słabo szuka nie wiem czy można tu zamieszczać linki jeśli nie to proszę moderatora o wykasowanie http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... wa&order=d a niech kolega wpisze jeśli łaska w szukajke myjka ultradźwiękowa ;-)

Pozdrawiam S
Awatar użytkownika

Lukstir
150
Posty: 157
Rejestracja: niedziela, 7 lis 2010, 01:59
Krótko o sobie: Dziękuje za to że są jeszcze psotnicy, którzy potrafią przekazać wiedzę potomnym. Pozdro dla Adminów i Braci psotniczej :-)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Piwo, Bimberek.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Irlandia
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: Lukstir »

Witam, Kolego Maxlamop, czy możesz podpowiedzieć której myjki osobiście używasz? Jest ich tam naprawdę sporo.

Pozdrawiam Lukstir
Psocić każdy może ;-), trochę lepiej lub trochę gorzej... :ok:
Pozdrawiam serdecznie, Lukstir

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: masol »

rzeczywiście są, jak kupowałem swoją, to nie mogłem znaleźć nic na allegro - cena w stonce jest atrakcyjna jak widać ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: Calyx »

Znalazłem taką jak w stonce na alledrogo za 45 zylków.
Linka nie podaję, bo i tak za jakiś czas wygaśnie.
To taka jak na fotce.

Pozdrawiam Calyx
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: pith »

Jest, mam.
Kupiłem dziś w Mysłowicach w biedronie na Słupnej.
Przecena. Jest za 30 zł.

Rosjanie i tak wpadli na to pierwsi :-)

http://allegro.pl/turystyczna-pralka-my ... 42071.html
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

gotiger
150
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 19 lis 2010, 01:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Scotch Whisky
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: gotiger »

Zygmunt, ja już czytałem ten temat z elektrody - może trzebaby zaznaczyć, iż to jest myjka, której nie należy kupować.
Ciekawi mnie tylko, jak sprawa wygląda w przypadku myjek promocyjnych z biedrony - co tam w środku piszczy ?
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: lucas070707 »

Ja swojej z biedro jeszcze nie próbowałem rozbierać i zaglądać do środka, ale zastanawia mnie fakt, że ją podczas pracy słychać. Pyrka tak dziwnie, a ultradźwięków nie powinienem przecież słyszeć. Jednak po włożeniu palca do wody podczas pracy czuć takie fajne, delikatne szczypanie i zakładam, że jest to coś chociaż zbliżonego do ultradźwięków :-)
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: szwistaq »

Pracuję w Anglii, a tam jak wiadomo BHP ostro przesadza, ale poinformowali mnie, że nie wolno wkładać kończyn do wanny ultradźwiękowej, gdyż potrafi ona zaburzyć coś tam we krwi. Sadząc po moich płynach, może chodzić o tlen, gdyż nawet jak w płynie go nie widać, wanna znajdzie i zbije w większą bańkę a potem wypłynie na powierzchnie.

Muszę kiedyś bimber tam wrzucić :)
Obrazek
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Poprawianie destylatu ultradżwiękami i granulatem minera

Post autor: lucas070707 »

Jeśli ultradźwięki mają coś z mieszaniną zrobić, to bardziej to rozbić niż zlepić, ale nigdy nie wiadomo jak zadziała na krew. Prawdą jest, że potrafi cząsteczki gazu uwalniać z roztworu, ale połączenie tlenu z hemoglobiną to chyba nie to co rozpuszczenie go w wodzie... Palucha wsadziłem raz dla sprawdzenia, z resztą przy takiej mocy... :D Niby to 50W, ale raczej tylko na papierze:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”