Woda przegotowana czy nie?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Virandell
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 30 sie 2017, 11:37

Post autor: Virandell »

Witam odrazu na poczatku chce przeprosic moderatorow nie mam znakow polskich I prosze nie usuwac tego postu jesli jest mozliwosc..

Takze do rzeczy, od zawsze gotuje wode z kranu do win jednak zajmuje to duzo czasu na gotowanie czajnikiem, pozniejsze wystudzenie itd zastanawiam sie czy woda prosto z kranu bylaby ok ? Nie zakazila by mi wina ? Zyje w Szkocji I jakosc wody jest Tu bardzo dobra
Pozdrawiam
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Woda przegotowana czy nie?

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Rozmawialiśmy na czacie w tej sprawie ale skoro jest temat, pomóc trzeba.
Gotowanie wody pod nastaw, nie jest złym rozwiązaniem ale żeby całkowicie usunąć chlor z wody, przypuszczam, że musiałbyś ją gotować przez kilkanaście minut. Poza tym pamiętać musisz, że gotowanie w znacznym stopniu usuwa również tlen z wody, co nie jest bez znaczenia dla drożdży, co nie oznacza, że nie da się jej z powrotem natlenić. Sądzę, że lepszym rozwiązaniem mógłby okazać się filtr odwróconej osmozy. Ale to rzecz do dyskusji. Jeśli masz wodę dobrej jakości, nie musisz jej gotować ale jeśli obawiasz się chloru, wodę do beczki lej z pewnej wysokości w stanie rozpylonym (prysznic). Rozpylenie pomaga usunąć chlor z wody i przy okazji doskonale ją natlenia. Dodatkowo wodę pod nastaw można pozostawić na kilkadziesiąt godzin w celu odstania.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Woda przegotowana czy nie?

Post autor: rozrywek »

W Skotlandzie w większości jest woda doskonała.
Nie gotuj jej.
Ja gotuję, ale do cukrówki i kompletnie w innym celu. Do rozrobienia cukru. Nie do całego nastawu. Chodzi o inwertowanie cukru.
Do wina jak wyżej. Możesz odstawić na jakiś czas i zamieszać czasem. Ale nie musisz.
Lej normalnie i będzie ok.

Jak to nie masz Polskich znaków? Wszystkie w kratkę?
Ad jest tak skonstruowane że ma słownik wbudowany i podpowiada na czerwono które słowo jest źle. Autokorekta. Jak Tezaurus w wordzie.
Oczywiście to zależy czy to z kompa czy z telefonu piszesz. Ale tu ktoś z mod ci podpowie lepiej zapewne.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 lip 2020, 11:48 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Furtillo
100
Posty: 112
Rejestracja: środa, 4 lis 2020, 15:36
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Forum alkohole-domowe
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Woda przegotowana czy nie?

Post autor: Furtillo »

Mieszkam w UK i nigdy nie gotowałem wody, chyba że do zrobienia naparu lub syropu cukrowego. Ciągnę prosto z kranu, gdybyś chciał możesz użyć filtra węglowego do oczyszczenia wody. :)
Pozdrawiam :piwo:

Temat własny: :czytaj:
Treść ukryta:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”