Wódka truskawkowa

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Witam,
Chciałbym się z Wami podzielić przepisem, który wyszedł przypadkowo.
Po zrobieniu nalewki truskawkowej w tamtym roku zostały mi owoce. Ok 2kg. Na próbę zalalem je już po maceracji raz jeszcze 40 proc wódka. Powtarzam, były to już owoce po maceracji, więc nie świeże. Przez pierwsze 3tyg koloru ani smaku nie było, ale finalnie zostawiłem w dużym słoju w piwnicy i zostawiłem. Po ok pół roku sobie o tym przypomniałem i pamiętając słaby smak, zabrałem celem przepuszczenia przez rurki. Okazało się jednak, że smak jest naprawdę niezły. Truskawka wyraźna ale nie jest mocna jak w nalewce, słodycz lekka, więc na wódkę idealna, kolor czerwoniutki jak z nalewki. Bardzo łagodna wódka w smaku, idealna jako zamiennik wiśniówki. Jako że sezon na truskawki w pełni, łapcie pomysł na przygotowanie wódki smakowej. Owoce po nalewce warto wykorzystać, nie tylko do ciasta lub spiryt.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
promocja

użytkownik usunięty
Re: Wódka truskawkowa

Post autor: użytkownik usunięty »

:ok:Dziękuję
Będę pamiętał przy wiśniówce. :read:

acurlydrug
300
Posty: 325
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 14:51
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Wódka truskawkowa

Post autor: acurlydrug »

W zeszłym roku robiłam tak z kilkoma owocami pozostałymi po wyciśnięciu na prasie (każdy owoc osobno). Zalanie tych resztek trzymałam ok. 2 miesiące, wystarczyło. Wiśnie zdażyło mi się zalać ponownie, ale trzeba było trzymać już znacznie dłużej by wydobyć smak.
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Wódka truskawkowa

Post autor: Kasko »

Podobnie robię za każdym razem z owocami z nalewek. Nalewki dla kobitek a ja wolę właśnie taką wódkę o smaku owoca nie za słodką ale wyrażną. Gdy brakuje owoców a popyt na taką wódkę coraz większy to dodaje niewielkiej ilości nalewki do czystej i efekt podobny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”