Nalewka na soku - pomoc dla amatora

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
Marecki00
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 cze 2020, 07:56

Post autor: Marecki00 »

Witam serdecznie.

Mam pare litrów soku z malin, 100% bez cukru itd, czyste maliny. Czy mogę z tego zrobić dobrą nalewkę ?

Muaddib
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 25 kwie 2020, 21:22
Podziękował: 6 razy
Re: Nalewka na soku - pomoc dla amatora

Post autor: Muaddib »

Kilka lat temu miałam okazję zrobić nalewkę z soku z jeżyn. Sok był z cukrem wyszedł wyśmienity. Niestety borykałem się z problemem proporcji. Poradziłem sobie sprawdzając co dwa tygodnie intensywność smaku. Słodkość profilaktycznie zmniejszyłem sokiem z cytryny i aromatem skórki.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 cze 2020, 14:47 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Nalewka na soku - pomoc dla amatora

Post autor: masterpaw2 »

@Marecki00, jasne, że możesz. Musisz tylko odpowiedno dobrać proporcje alko w zależności od tego jak mocną chcesz uzyskać nalewkę. Jeśli chcesz np. 35% łączysz w stosunku 1:1 sok z alko o mocy 70%, analogicznie nalewka 40%, alko 80%. Jeśli nie wiesz jak precyzyjnie rozcieńczyć spirytusu do żądanego stężenia
wygoogluj sobie kalkulator rozcieńczania etanolu.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Marecki00
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 cze 2020, 07:56
Re: Nalewka na soku - pomoc dla amatora

Post autor: Marecki00 »

Dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi.
Mam natomiast jeszcze jedno - słodzenie.

1.Jako doświadczeni, powiecie ile cukru wsypać do soku ? Tzn musi być to dla mnie słodkie czy względem alkoholu musi być jakiś konkretny stopień zacukrzenia ?

2. Po posłodzeniu soku, odstawić go na jakiś czas ( jaki ?) Czy wymieszać i zalewać alkoholem ?
Ostatnio zmieniony piątek, 5 cze 2020, 19:34 przez Marecki00, łącznie zmieniany 1 raz.

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nalewka na soku - pomoc dla amatora

Post autor: mocho »

1. zależnie od preferencji, ma smakować
2. możesz mieszać od razu z alko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”