Płatki dębu mętnieją

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
Grzegi
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 21 cze 2018, 18:11

Post autor: Grzegi »

Witam
mam problem i potrzebuje rady otóż kupiłem nowe płatki dębowe i gdy zalewam ciągle powstaje mi mętny produkt którego nie da się niczym przefiltrować razem ze zwykłymi płatkami kupiłem też płatki wiśni z których produkt jest idealnie klarowny czego to może być wina samych płatków (opłukiwane) i czym można to wyklarować o ile w ogóle da się.
promocja

użytkownik usunięty
Re: Płatki dębu mętnieją

Post autor: użytkownik usunięty »

Miałem to samo z płatkami dębowymi nie palonymi-naturalnymi i z kostką dębową z beczki po bourbonie. Nawet po przepłukaniu pod bieżąca wodą, zawsze mętniało. Postanowiłem wygrzać płatki w piekarniku i pomogło ale kostka jest już jednej strony galancie wypalona więc wypiekanie jej nie ma sensu raczej. Urobek choć lekko mętny, dobrze smakuje. Próbowałem to przefiltrować przez podwójny filtr (2x wacik kosmetyczny w filtrze do kawy)- bez sukcesu. Co może powodować mętnienie?... taniny, garbniki ? HGW
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Płatki dębu mętnieją

Post autor: Góral bagienny »

Też tak miałem ;) zostawić nie ruszać osad siądzie na dnie :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”