Czujnik zalania kolumny

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Mazii80
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 17:14

Post autor: Mazii80 »

Witam.
Mam pytanie odnośnie czujnika zalania kolumny do sterownika SKN v3.Po montażu czujnika pokazywało wartość 6 przez kilka procesów i wszystko było dobrze do wczoraj gdzie po włączeniu pojawiła się wartość 0.Pytanie dlaczego nagle czujnik zalania kolumny zmienił wartość z takiej jaka powinna być na wartość 0?
Wyłączenie i włączenie sterownika nic nie daje nadal pozostaje wartość 0.Dodam jeszcze ze zmieniłem próg zalania z 50 na 30 ale raczej to chyba nie ma nic do tego.Dodaje zdjecie.
I jeszcze jedna kwestia jaka jest optymalna temperatura chłodnicy tzn jaką najlepiej mieć ja mam ustawiony tak przepływ wody że temp jest miedzy 17 a 19 stopni.Pytanie czy nie za niska czy czasem nie ustawić mniejszego przepływu żeby było np 21 stopni?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

użytkownik usunięty
Re: Czujnik zalania kolumny

Post autor: użytkownik usunięty »

Czujnik reaguje, gdy dotkniesz opaski palcem? Sprawdź podłączenie przewodów we wtyczce, ja tak miałem, gdy środkowy przewód z niej wypadł.

Autor tematu
Mazii80
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 17:14
Re: Czujnik zalania kolumny

Post autor: Mazii80 »

Tak reaguje.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego wartość która powinna być na 6 i była nagle zmieniła się na 0 sama.Kable sprawdzone i wszystko jest dobrze chociaz przy trzecim zalewaniu musiałem mu pomoc palcem bo nie osiągnął progu zalania 30 chociaż był grzany taką samą mocą jak przy pierwszym i drugim zalewaniu.
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czujnik zalania kolumny

Post autor: Pablito »

A wypełnienie nie obniżyło swojego poziomu?
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

Autor tematu
Mazii80
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 17:14
Re: Czujnik zalania kolumny

Post autor: Mazii80 »

Opanowane.
Obniżyłem czujnik o pół centymetra niżej i wróciła magiczna 6 na wyświetlaczu.
Dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Czujnik zalania kolumny

Post autor: bolecki »

Trochę to nie ma znaczenia na jakiej wysokości jest ten czujnik, 6 powinno być w każdej pozycji. To jest zaszłość po jego testowaniu i daje widok w którą stronę lecą (zamiast 0, +, -). Nie wiem co tu doradzić, nie przypominam sobie takiej sytuacji. Postawił bym na złym podłączeniu, ale to wykluczasz.
Pamiętajcie że czujnik się kalibruje po każdym włączeniu zasilania, jeśli zrobi się to na mokrym szkle i odpowiednio wysoki próg zalania to może go nie wykryć. Rzadko się to robi, ale jeśli już to sugeruje poczekać nawet z minutę po takim wyłączeniu.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”