Pliki cookies jak wyłączyć.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Witam. Dziś w Panoramie mówili że poprzez niektóre aplikacje, które żeby dały się zainstalować wymagają naszej zgody na dostęp do zdjęć, kontaktów, itp. I tak naprawdę ciągle w ten sposób jesteśmy monitorowani, i nasze dane są udostępniane zgodą na wykorzystanie plików cookies. Wkurza mnie to bo żadnej strony nie otworze jak nie klikne zgody. Mam niezły telefon z Androidem 8.0 oreo, a nie umiem tego wyłączyć. Czy wam też się ciągle to wyświetla, i da się to wyłączyć ? I czy warto to wyłączać?
I like noble drinks.
alembiki

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Pliki cookies jak wyłączyć.

Post autor: Wojtek5 »

Przy instalowaniu aplikacji w telefonie wyrażasz różne zgody dając odpowiednie uprawnienia tym samym danej apce. Pliki cookies to co innego. To o czym piszesz to nie udzielanie zgody na monitoring i dostęp do telefonu tylko wyrażenie zgody na politykę prywatności stosowaną przez daną stronę. Strony muszą mieć te monity ponieważ wymaga tego prawo. Jak wejdziesz w taką politykę prywatności danej strony to powinno być dokładnie opisane co monitoruje i do czego używa plików cookies. W większości przypadków ciasteczka są nieszkodliwe i pomagają zapamiętać twojej przeglądarce np. w który link już klikałeś.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pliki cookies jak wyłączyć.

Post autor: Drupi »

Jakież było moje zdziwienie jak znalazłem w ustawieniach wyłączanie plików cookies. Jak to zrobiłem nie mogłem zalogować się na niektóre inne forum. Byłem jak zbanowany. Zarejestrować ponownie też nie mogłem, wszystkie moje zapisy automatycznie były odrzucane. Kurde nie wiedziałem co to za przyczyną że mnie banują aż przywróciłem w przeglądarce pliki i wszystko wróciło do normy.
I like noble drinks.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Pliki cookies jak wyłączyć.

Post autor: kondon »

Mieszasz dwie sprawy. Uprawnienia aplikacji w smartfonie i cookies w przeglądarce (w każdej zarówno na telefonie jak i w komputerze).

Musisz sobie poszukać w ustawieniach telefonu uprawnień aplikacji i sugeruję powyłączać wszystkie (poza najważniejszymi aplikacjami), sprawdzić, czy dana aplikacja działa i jeśli nie to albo dać jej wymagane uprawnienia, albo ją wywalić, jeśli nie uważasz za stosowne przydzielenie jej wymaganych możliwości. To już musisz sam ocenić w zależności jak bardzo Ci na niej zależy.

Jeśli przejmujesz się cookies, to sugeruję zaznaczyć w ustawieniach przeglądarek usuwanie ciasteczek podczas zamykania programu. Wyłączenie ich całkowicie będzie powodowało problemy. Do tego najważniejsze strony (jak banku) w trybie prywatnym i bez żadnych innych otwartych kart.
Nie wiem, czy coś to da, ale nie zaszkodzi ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”