Szklana kolumna VM

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
kompustelnik92
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2020, 23:54

Post autor: kompustelnik92 »

Witajcie!

Nie przedstawiam się, ponieważ parę latek temu już się wypowiadałem na forum pod pseudonimem podstawka :punk:

Sprowadza mnie do Was koncepcja jaka zrodziła się w mojej głowie. Mianowicie pomyślałem aby zamówić sobie szklaną
kolumnę z jakiegoś sklepu laboratoryjnego wg. "mojego"/"Waszego" projektu. Dodam, że wstępnie wzorowałem się na kolumnie
zaprojektowanej na tym forum pod nazwą RW5.

Jednak zbierając wszystkie myśli, opierając się o wiedzę, jaką nabyłem studiując forum wnioskuję (?), że ów kolumna działa
w systemie CM (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę). Biorąc pod uwagę plusy kolumny VM https://alkohole-domowe.com/destylat/po ... pu-vm.html naskrobałem w Paint'cie takie ustrojstwo:
kolumna szklana VM.png
[/center] Wybaczcie prostotę rysunku, nadmienię jeszcze raz, że posługiwałem się Paint'em na szybko ;) W tym miejscu zwracam się do Was z uprzejmą prośbą, o pomoc w doborze wymiarów szkiełka. Zakładając, że ów kolumna
nie będzie przekraczać 1200mm x 56mm.

Pytania techniczne:
1) O ile poniżej chłodnicy powinien znajdować się wylot skroplin?
2) Czy powinien on być pod jakimś kątem względem kolumny?
3) Jaka powinna być optymalna ilość zwojów chłodnicy w odniesieniu do zakładanej długości kolumny?

Może macie jeszcze jakieś spostrzeżenia?

Oczywiście zobowiązuję się do sporządzenia konkretnego projektu graficznego po wszelkich konsultacjach, aby można było
wysłać go do wytwórni.

Pomożecie? :piwo:

Pozdrawiam! ;)

kompustelnik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”