Regulator temperatury

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

aakk
1150
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:

Post autor: aakk »

To jest regulator za 10-20zł i nie ma go co porównywać do profesjonalnego urządzenia za cenę o wiele wyższą. Jednak to wcale nie wyklucza go z działania, ale trzeba trochę pogrzebać. To podane 4kW to jest przez jakiś mały okres czasu a nie do ciągłej pracy a może i nawet mniej niż 4kW.

Ja rozwiązałem to w ten sposób że kupiłem ten regulator z linku wyżej (5kW) do grzałki 4.5kW. Grzałkę mam podzieloną na dwie, ~3kW+~1.5kW. Regulatorem ustawiam sobie tą mocniejszą a pracuję zazwyczaj na mocy 2.5-2.6kW. Do rozgrzewania używam dodatkowo 1.5kW załączaną z dodatkowego włącznika. Przechodził już z 200kW i nadal działa..
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

STAN999
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 23 gru 2013, 23:21
Krótko o sobie: ciągle się kształcę w sztuce
Ulubiony Alkohol: KRUPNIK
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: płn.-wsch.Polska,gród nad Białą
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Regulator temperatury

Post autor: STAN999 »

Wesoly49 pisze:Ja kilka miesięcy temu kupiłem dwa podobne regulatory o których piszą koledzy, skusiła mnie cena. Ich jakość sprawiła, że już dawno leżą gdzieś na śmietnisku .......
A mi mimo ,iż chińszczyzna, działał aż dopóki na własne życzenie go nie przypiekłem(do 4kW z wentylatorem od komputera)-przysnąłem :D a że grzałem poprzez płaszcz wodny,woda wykipiała,z grzałki 3800W zostało 1800(8 płaskich grzałek po 475W każda download/file.php?id=16396) no i przy okazji regulator padł(zapewne dla fachowca jest do naprawy ale kosztowały dwa coś ok 15 zł.na e.... a triak do niego BTA41-14 zł. w sklepie) więc jak ktoś liczy pieniądze taki też sie sprawdzi a jak nie to kupuje SKN v.3 za 600 albo i cały zestaw za kilka tys.i nie zawraca sobie głowy problemami z regulatorem.Mój był samoróbką a'la Radius więc taki reg. wystarczał(sprzęt z drugim reg.przy przeprowadzce oddany w kolegi ręce).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”