patrzal

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Post autor: patrzal »

Dzień dobry wszystkim i wesołych świąt!

Zaglądam na to forum z zainteresowaniem już od ładnych kilku lat, ale dopiero teraz odważyłem się zaangażować bardziej ;)

Z trunkami do tej pory miałem bardziej do czynienia od strony spożywczej niż produkcyjnej, co może niedługo się zmieni :D Wina własnej produkcji wychodziły skwaśniałe, nalewki niesmaczne (orzechówka to delikatnie mówiąc politura, a o piołunówce litościwie nic nie powiem), tym razem może uda się zachować rygory i wyprodukować coś godnego uwagi.

Temat destylacji chodzi mi po głowie od dawna, ale że moje zabieranie się do czegoś przypomina tempem procesy geologiczne, okresowością pojawy supernowych (przez miesiąc najjaśniejszy obiekt na niebie, potem setki lat pustki), a średni czas skupienia uwagi jest porównywalny z wiewiórką na amfetaminie, to... ten, no nie wydarzyło się za dużo na razie ;) Ale! Ostatnio znowu destylacja nie daje mi spać po nocach, więc postanowiłem w końcu zrobić coś z tym za małym hascevherem. W związku z tym zacząłem intensywnie przeglądać forum w poszukiwaniu informacji, oglądać zdjęcia i schematy, itp. Proszę się zatem niedługo spodziewać tematu(-ów) z moimi naiwnymi pytaniami :)

Na zdrowie!
alembiki
Awatar użytkownika

michalbrzeski2
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 6 sty 2019, 12:43
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódeczka smakowa
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: patrzal

Post autor: michalbrzeski2 »

Witam serdecznie ;)
Owe forum to istna kopalnia wiedzy , Pozdrawiam
:poklon;
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: patrzal

Post autor: czamnian »

Chętnie odpowiemy by rozwiać twoje wątpliwości:) z drugiej strony można aż tak skopać nalewkę żeby nie móc jej wypić? Nie noo w takim razie wal śmiało przyjacielu :ok:

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: patrzal

Post autor: patrzal »

Owszem, można ;) nastaw na zielonych orzechach - do barwienia drewna jak znalazł, do picia nie bardzo. Ale mam w planie "odzyskać" procenty z niej; a kto wie, czy przy destylacji nie nabierze jakichś ciekawych właściwości?
Podobny los spotka piołunówkę (również nastawiana na państwowym spirytusie, dlatego szkoda mi zmarnowanych procentów), może wyjdzie z niej jakiś przyzwoity absynt. Tu przynajmniej wiem, jakie trzy rzeczy skopałem - za stary piołun (rwany w sierpniu, zamiast przed kwitnieniem), w zbyt dużej ilości i za długo macerowany. Z pięć lat leży już, czas nie pomógł, więc trzeba się chwycić bardziej drastycznych środków :D

majsterkowicz
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 5 sie 2016, 13:56
Re: patrzal

Post autor: majsterkowicz »

Orzechówkę wystarczy rozcieńczyć może lekko dosłodzić i lekarstwo na problemy żołądkowe jak znalazł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: patrzal

Post autor: patrzal »

@majsterkowicz - uwierz mi - nie wystarczy. Poza tym to miał być trunek do spożycia, a nie ersatz kropli żołądkowych.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: patrzal

Post autor: chprzemo »

Od kilku lat ja i moja żona orzechówkę stosujemy jako lekarstwo, według mnie to ciężkie przestępstwo nalewkarza barwić drewno Lub redestylowac prawdopodobnie dobrą za żołądek nalewką... Przemyśl to jeszcze raz zanim wrzucisz nalewkę na orzechu do kotła:)

Przy cyrku żołądkowym wypij 2x50 tej nalewki i od razu zmienisz plany:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”