Bufor stabilizujący [projekt]

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Bzymek80 »

Witam serdecznie,
po dłuższej nieobecności an forum chciałbym zapytać koleżanki i kolegow czy ktoś z Państwa nie dysponuje projektem Bufora jak w temacie. Mam możliwość wykonania tego samodzielnie co nie ukrywam jest dle mnie również ciekawe natomiast bardzo prosiłbym o informację odnośnie projektu lub rys.. Czy bufor instalujemy przed czy za katalizatorem?
Obecnie działam na aabratku katalizator 240[mm] wypełnienie sprężynki miedź., rura 2'' wypełnienie spreż nierdz. keg 30 i 50 [dm3] ogrzewane gazowo.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam w oczekiwaniu an odpowiedź
Przemek
Ostatnio zmieniony środa, 23 paź 2019, 11:25 przez Bzymek80, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

shantel88
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 paź 2015, 14:13
Podziękował: 17 razy
Re: Bufor stabilizujący [projekt]

Post autor: shantel88 »

Bufor montujemy do zbiornika. Katalizator może być w buforze, nad buforem lub katalizator można pominąć w zależności od konstrukcji.
Proponuję zmianę ogrzewania na elektryczne i docieplenie zbiornika.
Bufor pojemności 2-2,5 litra. Rura wewnętrzna w buforze taka sama jak średnica kolumny lecz z moich doświadczeń lepsza większa średnica.
Najważniejsze w poprawnej pracy bufora to jego dobre dogrzanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”