E-ARC wybór regulatora + kilka pytań

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:

Post autor: aakk »

Trzy nie zdecydował bym się gdyby koszta były większe ale taki 1/4 cala na ali 55zł więc skusiłem się
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
koncentraty wina

audilhr
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 sie 2018, 11:29
Re: E-ARC wybór regulatora + kilka pytań

Post autor: audilhr »

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie elektrozaworu. Posiadam elektrozawór i sterownik do niego i teraz prowadzę odbiór temp. Skacze na 10 o 0.2st zawór się zamyka następuje stabilizacja i powrót do temp. dnia zawór się otwiera i teraz gdzie ten urobek ma iść dalej do serducha czy już w inne naczynie

Autor tematu
aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: E-ARC wybór regulatora + kilka pytań

Post autor: aakk »

@audilhr nie zauważyłem Twojego pytania. Ja bym lał do tego samego naczynia. 0.2*C to tak naprawdę sygnał do przykręcenia odbioru a urobek nadal jest ok :)

Przyszły mi dwa elektrozawory ( do bufora i lm ), niestety sklep z "gratami" był zamknięty i nie kupiłem nypla dwustronnego 1/4' aby zamontować jeden w głowicy :scratch:

Elektrozawór przy buforze zamknął się tak jak zaprogramowałem ( sygnał poszedł ale przyszedł mi uszkodzony przekaźnik i zawór był zamknięty cały czas :P ). Elektrozawór przy ovm zamknął się po osiągnięciu określonej temperatury w buforze.

Pokłony dla osoby która wymyśliła bufor.. genialna sprawa :respect:
Screenshot_20191101-162651.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: E-ARC wybór regulatora + kilka pytań

Post autor: aakk »

Minęło troszkę czasu od ostatniego wpisu, jeszcze nieco godzin spędziłem nad kodem i chyba na obecną chwilę do cukrówek taki sterowniczek kolumny zasypowej mi wystarczy Obrazek

Od momentu ruszenia par w górę przechodzę ręcznie na moc roboczą i do końca procesu nic mnie nie muszę robić. Dodatkowo w aplikacji mam ustawione alarmy np.: gdy temperatura wody przekroczy 75*C, gdy temperatura na 10 półce podskoczy itp.

Nie jest idealny, wiem że kilka rzeczy mógł bym zrobić lepiej ale jeszcze muszę opanować lepiej arduino Obrazek
mimo wszystko satysfakcja ogromna. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”