Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Autor tematu
Drupi
550
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki
SB radjo w telefonie

Postautor: Drupi » niedziela, 7 lip 2019, 07:44

Witam. Ma ktoś z Was jakąś aplikację SB w telefonie.?? Próbowałem zainstalować " Zelo", ale nie poradziłem sobie z obsługą w praktyce. Chodzi mi o coś co by powiadamiało o niebezpieczeństwach, też o " suszarkach policyjnych" :silent: :) Pozdrawiam.
I like noble drinks.

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

PierwszyWolnyLogin
350
Status Alkoholowy: Drinker
Załączniki
Re: SB radjo w telefonie

Postautor: PierwszyWolnyLogin » niedziela, 7 lip 2019, 08:16

Yanosik. Powiadamia o suszarkach i nie tylko.

PWL

Awatar użytkownika

jatylkonachwile
200
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Kontakt:
Załączniki

Postautor: jatylkonachwile » niedziela, 7 lip 2019, 08:56

Przepisowa jazda i żadna suszarka nie straszna.

Awatar użytkownika

psotamt
500
Krótko o sobie: Lubię poeksperymentować, bo wszystko co nowe ciekawsze i przyjemniejsze
Ulubiony Alkohol: Teraz już własny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: psotamt » niedziela, 7 lip 2019, 09:31

Nie wiem czy zauważyłeś, że kolega Drupi suszarki wymienia jako jedno z ostrzeżeń, nie jedyne. Są różne niebezpieczne miejsca na drogach, korki, objazdy. A ostrzeżenie o suszarkach też może się przydać, by nie tyle przed nimi, ale w przypadku gdy kierowca zagapi się, miał świadomość by zdjąć nogę z gazu.
Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno ci krytykować.
Voltaire

Awatar użytkownika

lesgo58
4000
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: lesgo58 » niedziela, 7 lip 2019, 10:00

Ja poza trybem... :D
psotamt pisze:A ostrzeżenie o suszarkach też może się przydać, .

Ostrzeżenie o suszarkach przydaje się do jednego - do kombinowania i omijania przepisów.
Dzisiaj większość nawigacji ma sygnał dźwiękowy ostrzegający o przekroczeniu prędkości.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 10:02 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Drupi
550
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » niedziela, 7 lip 2019, 10:51

Na 33 lata jazdy zapłaciłem tylko 2 mandaty i nie mam żadnej kolizji. Na aplikacji Yanosik nie ma chyba możliwości bezpośredniej komunikacji głosowej z różnymi uczestnikami ruchu. Przykład : jadąc od Nadarzyna do Warszawy na ulicę powiedzmy : Urbanistów, wszystkie nawigację kierują na obwodnicę Warszawy, nie podoba mi się jeśli jadąc cały czas prosto jest łatwiej niż tą obwodnicą, i mniej stresująco dla obcego przybysza. To mi się nie podoba bo to też okrężną drogą.
Ps.
Jadąc z przepaloną w czasie jazdy żarówką, lepiej jak uczestnicy ruchu przez SB powiedzą niż policja. Nie zawsze SB służy do złego.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 11:06 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

chprzemo
500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: chprzemo » niedziela, 7 lip 2019, 13:58

W telefonie to technicznie nie ma takiej możliwości żeby nasłuchiwać pasmo CB lub inne z fal krótkich. Jedyna opcja to yanosik do ostrzegania przed wszystkim + oddzielne urządzenie. Za około 500 zł można kupić sprzęt krótkofalarski który ma możliwość nadawania na paśmie CB + potrafi nasłuchiwać wiele ciekawych pasm- posiadanie takiego sprzętu sprawia, ze właściciel jest ‚najlepiej poinformowanym gościem we wsi’ :)
Ewentualnie google maps, ja na tym jeżdżę- powiadamia o korkach, pokazuje alternatywne trasy wraz z oznaczeniem zysku czasu itp.

[edit]
Do słuchania CB i fajnych pasm wystarczy sprzęt za około 300 zł, około 500 zł kosztuje z opcją nadawania
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lip 2019, 14:38 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Wróć do „Po Godzinach”