Bloku

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Bloku
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 22 sty 2019, 20:41
Podziękował: 1 raz

Post autor: Bloku »

Witam Szanowną brać psotniczą :D

Moja przygoda z produkcją alkoholi rozpoczęła się gdy miałem lat 15. Będąc na wakacjach u Dziadka i Babci miałem okazję pomóc dziadkowi w przygotowaniu nastawu na wino. Tak mnie to zafascynowało, że postanowiłem sam w domu spróbować. Padło na jabłkowe (którego ostatnią, 8 letnią, butelkę trzymam do dziś na pamiątkę :D ). Oczywiście najpierw musiałem zapewnić rodziców, że nie będę próbował swoich wyrobów do ukończenia 18 roku życia :D Gdy piwniczka zapełniła się różnymi rodzajami win, zajęcie te powoli zaczęło mnie nudzić. Wtedy usłyszałem od kolegi o domowej produkcji whisky. A że whisky to dla mnie trunek numer jeden, postanowiłem spróbować swoich sił w tym kierunku. I tak trafiłem na forum alkohole-domowe. Od tego czasu (już ponad rok), śledzę uważnie różne wątki i nabywam doświadczenia. Początkowo pracowałem na Pot-stillu (którego zamierzam w dalszym ciągu używać przy destylacji zacierów zbożowych na whisky). Od 2 tygodni natomiast jestem posiadaczem kolumny CM z zimnymi palcami (bez znienawidzonych odstojników! :D ), przy pomocy której planuję rektyfikować cukrówki na spirytus do nalewek. Przed zakupem prześledziłem wszystkie wątki na forum, a mój wybór kolumny CM był podyktowany jej gabarytami (Rodzice nie są do końca przychylni mojemu hobby i celowałem raczej w kolumnę nie przekraczającą 60 cm wysokości, a nie znalazłem nigdzie Aabratka o wysokości do 60 cm).
koncentraty wina

szunaj6o
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 14 lip 2019, 16:07
Podziękował: 1 raz
Re: Bloku

Post autor: szunaj6o »

Moja przygoda z alkoholem zaczęła się gdy miałem 8 l i zbierałem " chaber" do butelki z wodą i cukrem (chaber to takie zioło co rośnie w zbożu )po tygodniu się to piło. Do dzisiaj pamiętam ten smak.Czysty alkohol posmakowałem po zawodach sportowych w ZSRR gdy miałem 30 l . Zacząłem degustować swój wyrób w wieku 65 l ale jest spoko , owocówki są lepsze niż cukrówki, przynajmniej głowa nie boli. Do owocówek nie dodaję żadnych drożdży tylko i wyłącznie obierki z jabłek , rodzynki,żurawinę kilka owoców.
Alkohol można zrobić ze wszystkiego nawet ze starej miotły .
Ostatnio zmieniony środa, 17 lip 2019, 07:50 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Bloku

Post autor: Qba »

Witamy na forum :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”