Calisto

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
calisto
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 cze 2019, 16:21

Post autor: calisto »

Witam. Po kilku latach studiowania tegoż forum jako kompendium wiedzy winiarskiej, nadszedł czas na zakup sprzętu do wyższych % ( który mam nadzieję już w najbliższym czasie sobie sprawić ) . Fakt , że studiuję fora nt C2H5OH już od ponad pół roku wcale nie przybliżył Mnie do sedna tematu ( a wręcz przeciwnie ) - więc będę pytał , dużo pytał , ale opcja szukaj nie jest Mi obca.

reszta później
pzdr Mateusz

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Calisto

Post autor: mardok »

Witamy, polecamy sprzęt o nazwie aabratek i forumowych producentów :)
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...

Autor tematu
calisto
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 cze 2019, 16:21
Re: Calisto

Post autor: calisto »

Mógłbyś kogoś polecić ? Żeby nie było krypciochy może być na prv .
pzdr M.
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Calisto

Post autor: Góral bagienny »

Jak już kilka lat studiujesz forum to powinieneś znać speców od aparatur ;)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

FRUTTI
100
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 11 lis 2018, 10:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem;)
Ulubiony Alkohol: koniak/calvados
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Calisto

Post autor: FRUTTI »

Zależy czego oczekujesz od sprzętu ?
Tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie , dopiero wtedy szukać. Pozdrawiam z krainy dżemów!

Autor tematu
calisto
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 cze 2019, 16:21
Re: Calisto

Post autor: calisto »

Cze . Czego oczekuję ? Tego co wszyscy - ma być śliczny, superwydajny , bardzo szybki , bezobsługowy i energooszczędny ( heheheeee ) . Wiem , że tak się nie da , budżet do 2k pln to jest niewiele , ale jakiś przyzwoity aabratek z obniżonym odbiorem ? Kto wie ?
Mam około 300 l dobrego wina ( dobrego - nic nie dolega ) , ale zaszalałem i ostatnie kilka nastawów robiłem na złych drożdżach i nie chcą się za cholerę " ubić " , a nie będę siarkował - robię dla siebie . Wino które nie chodzi od pół roku , pięknie sklarowane w butelkach zaczyna " szampanić " . Więc zlałem to na razie w petkegi i czeka na przepędzenie . Achhh drożdże Bayanus G995 . Później " wino z buraka cukrowego " - może z czasem , coś gęściejszego , ale to chyba najtaniej będzie wtedy dokupić KEGa z innymi grzałkami lub płaszczem.
Wracając do destylatora myślę o beczce 50l , grzałki 2x2kW lub większe, jakiś regulator mocy , w/w odbiór boczny , jeśli wystarczy kasy to kolumna 76mm , jakiś termoregulator i elektrozaworki ( to już później we własnym zakresie ) .
Tak się roztacza Moja wizja - co zeń pozostanie - wielka niewiadoma . Na razie dałem sobie trochę czasu , bo przeznaczoną kasę wypożyczyłem komuś na 2-3 tyg. :D
Co będzie lepsze OLM czy OMV ? Może jakaś hybryda ? Ilu fachowców tyle zdań.
Pozostaje też jeszcze ograniczenie w postaci wysokości piwnicy - 2.35 m.
pozdrawiam M.

Mod.
Nie rób spacji przed znakami przestankowymi.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lip 2019, 06:23 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Calisto

Post autor: mardok »

Daj ogłoszenie w dziale targowisko, a producenci sami się odezwą, może ktoś akurat będzie chciał sprzedać swój używany sprzęt. Forumowi producenci to np. Kula, herbata666 razem z akasem, 33Cezary, Ks2507, Franzmaster, a jak chcesz z miedzi to odezwij się do Zygmunta. Kolumna 76 mm jest za duża do kega 50 l. Ale to już Ci producenci odpowiednią dobiorą i wszystko ładnie pięknie wytłumaczą.
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...

Autor tematu
calisto
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 cze 2019, 16:21
Re: Calisto

Post autor: calisto »

dzięki , dobrego dnia .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”