pierwszy destylator - potstill od Emaks

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
doktor who
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 cze 2019, 00:13

Post autor: doktor who »

Witam braci psotników i jednocześnie bardzo proszę was o pomoc. W najbliższym czasie mam zamiar pokusić się o wyprodukowanie pierwszej psoty, w związku z tym chciałbym zakupić destylator. Upatrzyłem już sobie jeden, lecz jak wiadomo dobra rada cenniejsza od złota. W związku z tym wstawiam zdjęcie i proszę o rade doświadczonych psotników. Czy jak dla takiego amatora jak ja nada się na pierwszy raz?


Obrazek

https://emaks.pl/Destylator-30l/4035
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lip 2019, 08:31 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
alembiki
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: pierwszy destylator

Post autor: .Gacek »

Witaj.
W sprzęcie, który pokazałeś jest piękny uniwersalny garnek i bardzo ładny kompaktowy wygląd... to wszystko. Ja swoją przygodę zaczynałem od podobnych zastawów, grzałem gazem na kuchence i cieszyłem się, że wszędzie mogę to schować.
Szybko doczytałem, że do nastawów owocowych lub zbożowych najlepszy byłby miedziany potstill lub alembik a do spirytusu tylko kolumna rektyfikacyjna...
Napisz nam co lubisz i w jakie trunki chciałbyś uderzyć. Przydałaby się też wiedza czy w grę wchodzi tylko grzanie na kuchence czy na podłodze również ☺ Masz jakiś konkretny budżet przeznaczony na ten cel?
Pozdrawiam Gacek.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: pierwszy destylator

Post autor: arTii »

Do powyższych pytań jeszcze dwa bym dodał:
- jakim budżetem dysponujesz i dlaczego tak mało? ;)
- czy nie dopuszczasz grzania prądem (grzałka elektryczna w zbiorniku) które jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne

Wszystko co teraz kupisz "bo tanio", to jeśli złapiesz bakcyla, będzie w przyszłości zbędnie wydaną kasą.
Na dodatek takie "tanie graty" później ciężko odsprzedać. Łatwiej już znaleźć kupca na przyzwoitą/droższą aparaturę jeśli się okaże że to hobby jednak nie pasuje :)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: pierwszy destylator

Post autor: lesgo58 »

Gdyby wprowadzić drobne modyfikacje tj. połączyć zawór do spuszczania flegmy bezpośrednio z deklem. Zawór oczywiście wyrzucić. I obie rury wypełnić zmywakami to otrzymalibyśmy niezły pot-stiil. Do owocówek i bimbru.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: pierwszy destylator

Post autor: arTii »

@lesgo58 - a jak zapobiec przedostawaniu się par do odstojnika? Zawór zwrotny?
Połączenie z deklem jest niestety trochę "do bani" z tego powodu. Z odstojnika musiało by być połączenie (wężyk silikonowy) prawie do dna garnka...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: pierwszy destylator

Post autor: Szlumf »

Artii.
Zamiast termometru tarczowego trójnik z długim ramieniem pionowo. W pionowe ramię sonda termometru tablicowego uszczelniona wężykiem silikonowym. W poziome ramię zasyfonowany wężyk silikonowy do spustu. Syfon z wężyka być może będzie musiał zwisać poza garem ale nie dopuści par.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: pierwszy destylator

Post autor: Drupi »

Ten sprzęt że zdjęcia to produkcja podłego bimbru, z posmakiem benzyny. Byle co inne co by miało trochę sprężynek będzie lepsze. Albo normalny aabratek za 1600 nawet na spółkę z rodziną i tak zaspokoi wszystkich kuzynów wystarczającą ilością i smakiem po dzieleniu frakcji.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”