Który sterownik wybrać

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie pomóżcie mi wybrać sterownik z regulatorem mocy grzania. Mój sprzęt, to aabratek z buforem i OVM, bez żadnej automatyki(MZ, EZ) wybór padł na Termometr Boleckiego MSR + MSR-W oraz Pamel PRD3W+
Zaleta Pamela, to taka:
-niższa cena od Boleckiego
-rozwojowy, gdyby w przyszłości przyszło mi do głowy montować moto zawór, zawór wody.
-zintegrowany z regulatorem mocy(w jednym pudle)
-regulator do 5,5kW

Wady
-wygląd
-prawdopodobnie jakość. Dlaczego prawdopodobnie, ano dlatego, że posiadałem jeden z wcześniejszych sterowników Pamela PRD-2. Po jego zrypaniu otworzyłem obudowę, to co tam zobaczyłem, to tragedia, jedna wielka prowizorka montowana na glutach.

Zalety Boleckiego
-Wygląd
-jakość

Wady
-osobny panel sterowania
-osobny moduł wykonawczy
-mniejsza moc regulatora 3,5kW
-nie rozwojowy, chociaż na dzień dzisiejszy dla mnie wystarczający.

Chyba, że macie inne propozycje.

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Który sterownik wybrać

Post autor: Szlumf »

Pamel ma regulację fazową a Bolecki grupową. Może się to okazać ważne jeżeli masz kiepskie zasilanie z sieci. U mnie Bolecki powodował uciążliwe mrużenie światła. Kolega mający Boleckiego czeka z pędzeniem na nieobecność wrogiego sąsiada bo ostro mruga nie tylko u kolegi ale też u sąsiada.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Który sterownik wybrać

Post autor: użytkownik usunięty »

Pamel daje możliwość wybrania, albo regulacji grupowej, lub fazowej, jednak dla mnie nie ma to znaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”