Duża dawka siarki przed butelkowaniem

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Maches
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2019, 13:27

Post autor: Maches »

Witam
Dzisiaj butelkowalem moje wino z czarnej porzeczki i wiśni z lata zeszłego roku. Przed zlewaniem do butelek dodałem zbyt duża dawkę siarki, ok 12g na 15l, bo miałem napisane na miarkach 0.33 , 0.5 i 0.75 i myślałem, że jest to dawka w gramach a okazało się, że jest to dawka do dodawania cukru dla danych butelkach przed butelkowaniem piwa.. W rzeczywistości było to odpowiednio 2, 4 i 6g...

Czy moge bezpiecznie mimo wszystko spożyć te wino? czy z czasem poziom siarki nie zmniejszy się w butelkach?
Jest To bardzo słodkie wino, robione na drożdżach enovini, ok 17%.

Będę wdzięczny za każda poradę
alembiki

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Duża dawka siarki przed butelkowaniem

Post autor: Woodworm »

NIe dasz rady tego spożyć...
Powinno być maksymalnie 1,3 gr ty masz 10x więcej

http://winodomowedwazero.blogspot.com/2 ... ki_31.html
Ostatnio zmieniony sobota, 9 mar 2019, 17:04 przez Woodworm, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Maches
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2019, 13:27
Re: Duża dawka siarki przed butelkowaniem

Post autor: Maches »

A jakbym te wino wylal z powrotem do pojemnika fermentacyjnego i dolal resztę 25l, które mi zostało? Ta całą dawka rozłożyła by się na 40 litrów więc było by ok? Czy lepiej wylać te wino A w tych 25 litrach już prawidłowo odmierzyc te 2g na bale 25l i by starczyło, żeby znowu nie przesadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”