krolewicz89

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
krolewicz89
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2019, 14:04

Post autor: krolewicz89 »

Witam. Niedawno dostałem w spadku po sąsiedzie aparat. Jestem zielony tych sprawach ale brat mi trochę pomógł i udało mi się zrobić pierwszy bimberek że śliwek. Sprowadza mnie do was chęć dowiedzenia się czegoś więcej o destylacji jak również pomoc w modernizacji sprzętu. Pozdrawiam wszystkich.
alembiki
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: krolewicz89

Post autor: orzeszek87 »

Witaj kolego! Co tam w tym spadku dostałeś, pochwal się nam.
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
krolewicz89
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2019, 14:04
Re: krolewicz89

Post autor: krolewicz89 »

Jestem nowy więc z góry przepraszam za słownictwo.
Keg 30 litrów z 2 grzałkami ale nie wiem jakiej mocy.
Tuba 1 metr o średnicy 52 mm. Jak ją dostałem była zasypana tylko szkłem. Szkło zastąpiłem sprężynkami miedzianymi oraz nierdzewnymi.
Dalej jest 12 palców rozmieszczone 6 na 6.
Następnie chłodnica spiralna.
Chłodzenie jest podpięte pod chłodnicę następnie przechodzi na palce od góry do dołu.
Niestety nie mam zdjęć a aparat mam rozłożony.
Obecnie wiem, że jest problem z grzaniem mianowicie wydaje mi się że jest zbyt wysoka temperatura z kotle. Sąsiad za życia grzał dwiema grzałkami, a potem zostawiał jedną. Próbowałem tą metodą i pod koniec poleciało mi dużo śmierdziucha i popsułem sobie to co już było w naczyniu.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: krolewicz89

Post autor: PETER29 »

Super że zmieniłeś wypełnienie na sprezynki. Teraz podepnij osobny obieg na palce i osobny na chłodnice. Przeczytaj temat @aronii jak otrzymywać spirytus Lux na zimnych palcach. Jak przeczytasz odpal maszynę i powinno z tego wyjść coś pijalnego.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
krolewicz89
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2019, 14:04
Re: krolewicz89

Post autor: krolewicz89 »

Jeszcze pozostaje jeden problem grzanie. A dokładniej jaki zamontować termostat do grzałk żeby utrzymywać około 80 stopni w kotle. I na jakiej wysikosci zamontować czujnik temperatury.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: krolewicz89

Post autor: wawaldek11 »

Termostatu nie zakłada się do grzałek tylko regulator mocy np. taki https://allegro.pl/oferta/regulator-moc ... 7736463757
Temperatura w kotle będzie rosnąć w miarę ubywania alkoholu - nie zatrzymasz jej. No chyba, że przestanie kapać.
Tyle na razie psotniku. A tytułu nie zmieniłeś :hammer:
Ostatnio zmieniony środa, 23 sty 2019, 09:00 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: krolewicz89

Post autor: .Gacek »

Jeżeli wymieniłeś szkło na sprężynki to stara metoda na dwie grzałki odpada.
Konieczny regulator abyś mógł regulować moc i nie zalewał częściowo kolumny. Polecam Ci kupno prostego taniego wtyczkowego watomierza firmy ORNO. Koszt około 40 zł a bardzo pomaga, nawet się dowiesz jakie masz grzałki ☺
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
krolewicz89
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2019, 14:04
Re: krolewicz89

Post autor: krolewicz89 »

A na jaką moc ustawiać ten regulator?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”