dziadek999

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
dziadek999
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 19 sty 2019, 15:08
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: dziadek999 »

Witam Wszystkich
Na 61-sze urodziny postanowiłem nabyć drogą kupna abratka u Franzmastera. Kolumienka zaiste przednia: z OLMem, zasypana sprężynkami. Dołożyłem jeszcze sterownik z regulatorem mocy MSR, a niedawno dokupiłem bufor. Od pół roku czytam regularnie forum i staram się czerpać z przebogatej skarbnicy Waszej wiedzy. Jesienią uczyniłem śliwowicę (pierwsze koty za płoty), a zimą kilka razy rektyfikowałem cukrówkę na różnych drożdżach. I doszedłem do wniosku, że najbardziej mi smakuje z drożdży Babuni. Jak to ktoś z Was napisał trafnie, że najważniejsze by twórcy smakowało. „De gustibus non est disputandum” czyli po naszemu „jeden woli ogórki, drugi gospodarza córki”.
Jaki jestem? Lubię wesołe towarzystwo, wolę mieć przyjaciół aniżeli wrogów, mam duży dystans w stosunku do siebie, stąd niełatwo mnie obrazić i zdenerwować, w dyskusjach polemizuję zawsze tylko z poglądami interlokutorów szanując ich jako osoby.
A tak na marginesie, jak ogromnie poszedł sprzęt do przodu. W czasie stanu wojennego robiliśmy z sąsiadami nastaw 1410, a sprzęt to była bańka na mleko i chłodnica z rurek z łazienkowego piecyka gazowego. Nie patrzyło się na przedgony i pogony. Ciągnęliśmy od A do Z. Nie oślepliśmy. Nie mieliśmy alkoholomierza, więc w grę wchodziły tylko próby smakowe (o zapachu nie wspomnę). A jak wesoło było. Oczywiście wesoło tylko przy produkcji, bo w tym okresie rzeczywistość za oknem tak wesoło nie wyglądała.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona. I już dzisiaj proszę o wybaczenie, jeśli moje ewentualne problemy wydadzą się Wam trywialne.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: dziadek999

Post autor: JanOkowita »

Miło witam! :klaszcze:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: dziadek999

Post autor: Doody »

Witaj dziadku i powodzenia życzę :ok:
Pozdrawiam
Darek

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: dziadek999

Post autor: PETER29 »

Witamy na forum. Sprzęt masz pierwsza klasa to i urobek smakuje. Powodzenia :klaszcze:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”