Keg 20L David

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
bartek2k9
10
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2015, 22:58
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: bartek2k9 »

Od dłuższego czasu planuję zakup kolumny, ale chciałbym zostać przy (jak dla mnie idealnym) rozmiarze kega czyli około 20l. Aktualnie pracuję na pot stillu i kegu od pepsi. Myślałem żeby jakoś go zmodyfikować pod kolumnę, poczytałem jak inni koledzy sobie z tym radzą, ale żaden z pomysłów mnie nie porwał, bo to albo wspawanie wieka, cięcie gumowych rączek i dospawanie kołnierza. No i znalazłem zbiornik, który na pierwszy rzut oka wydaje się być stworzony dla mnie i moją kolumnę, czyli keg david. Ma 20L, idealny kształt przez co jest poręczny i łatwo go schować w wąskiej piwniczce. Od razu dodam, że nie chodzi o ilość uzyskiwanego produktu. Na użytek domowy w zupełności wystarczy.
Kwestia montażu kolumny. W sieci brak jakiegokolwiek sensownego opisu, bo wszyscy posiadają kegi 30 czy 50 litrów. Czy któryś z szanownych kolegów działa lub działał na czymś takim? Ciekawi mnie sprawa szerokości wlewu, demontażu fittingu, gwintów no i wygody pracy na czymś takim.
Ostatnio zmieniony środa, 26 gru 2018, 14:39 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Keg 20L David

Post autor: wkg_1 »

Ja bym jednak przemyślał to 20L Odbierzesz przdegony, część alkoholu zostanie w KEG-u, z pół litra w kolumnie i z wsadu 18L*15% czyli z poniżej 3 litrów w zbiorniku zostanie nieco ponad litr. Spory odpad.

Autor tematu
bartek2k9
10
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2015, 22:58
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Keg 20L David

Post autor: bartek2k9 »

Przemyślałem. Zostaje 20L.

panmufinek
100
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 09:59
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Keg 20L David

Post autor: panmufinek »

Fiting, gwint jest taki sam jak w 30 czy też 50L , ale jest wysoki.
Celuj ale w 20 EURO lub DIN.
Na wysokośc jest taka jak DAWID ma średnice- mniej wiecej.
Moge pomierzyc bo mam oba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”