rozrywek - Tak po sporym czasie

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy

Post autor: rozrywek »

Bez zbytniego zaśmiecania forum. A szczególnie że sam nie raz walczyłem z owym zaśmiecaniem.

Chciałbym się przywitać, zarówno z osobami które znam, ale również z nowymi osobami, dla mnie przynajmniej nowymi.

Chciałbym się podzielić z wami czymś co zawsze starałem się sugerować, mianowicie prostotę, tak prostotę. Jak oczywiście nie zamierzam negować, ani techniki, ani postępu. Jak nie raz stwierdzałem że dążenie do doskonałości wymaga nie tylko wiedzy, ale również czasu, czasem nawet więcej niż nam się wydawało.

Moim głównym przesłaniem była..........cierpliwość. Jak dobry alkohol dojrzewa to przecież nie można mu przeszkadzać. Żyję, mam się dobrze, byłem w odosobnieniu (na własne życzenie, nie w Argentyńskim więzieniu) :D i kochani, jak moim celem było dążenie do doskonałości, to dalej tym celem jest. Nie da się lat doświadczeń zamknąć w jednej butelce, tak samo jak nie da się ocenić co naprawdę się stworzyło.
Ja tego nie wiem, nikt tego tak naprawdę w tej chwili nie wie, ale wiem jedno, pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy.
I powiem wam kochani że to jednak zaowocowało, może nie tak jakbym chciał, bo tego nie dowiem się nigdy, za mało casu kruca bomba.
Dlatego kochani forumowicze, z prawdziwą przyjemnością chciałbym podzielić się z wami dobrą nowiną, mianowicie że cierpliwość popłaca. :ok:

Ps: kolego z małego r......Cu to jest dobry kierunek. I tego się dalej trzymaj :klaszcze:
A drugi Ps: Kochani pędźcie, ale nie musicie wcale nigdzie biec.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lis 2018, 09:59 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: Qba »

Witam, tak po czasie :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: radius »

Wita cię również kolega z małego "r" :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: JISKRA59 »

Witaj,fajnie będzie poczytać znowu twoje posty / takie z biglem/. Pozdro od wielbiciela cu. :)
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: lesgo58 »

:respect: :punk:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: rekinek »

Witam ponownie kolegę, z krainy białego niedźwiedzia.
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: inblue »

Cześć !
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: JanOkowita »

Cześć :klaszcze: :poklon;
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3804
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: Doody »

Witaj ponownie :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: Airacobrator »

Witam kolegę - będę śledził posty bo widać, że warto.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: rozrywek »

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i opowiem wam coś, coś co myślę że powinno was zainspirować, zainteresować, a nawet za-hobbić (nowe słowo)
Historia którą przeczytacie, odrobinę nieuczesana i chaotyczna mimo tego uważam że warto na nią chwilę poświęcić.

A oto ta historia:
Miał pewien człowiek pasję, hobby, poświęcił temu naprawdę kawał swojego życia, bardzo dużym kosztem, wyrzeczeń, rodziny. I ten oto jegomość dążył do swojego celu, a nie był to eliksir młodości, choć też eliksir. Dla niego samego.

Zaprojektował i sam i praktycznie od nowa zbudował auto, Forda Mustanga. Kupił okazyjnie rozbitego grata. W każdej śrubce było widać jak się starał , aby w najdrobniejszym szczególe wszystko było dopracowane, by nie mógł się powstydzić tego że ktoś mu powie…ale wiesz stary…tu się postarałeś a tu jednak poszedłeś na łatwiznę i odwaliłeś chałturę.

Brał tylko co najlepsze i montował, nie było mowy o tym aby pozwolił sobie na fuszerkę.
. I udało mu się. Zbudował Forda Mustanga. Piękna ostra szybka wspaniała maszyna. I był z niej super zadowolony. Przecudowna V8. W tych czasach jednak było takich sporo na rynku, robiły ogromne wrażenie, mimo tego nie robiły furory jak Ferrari.

Ale niestety koleje losu skierowały go na inny tor, musiał wyjechać i zostawić auto w garażu. I ono tam stało, wywoskowane, wypolerowane, nakryte plandeką.
Pieścił je czas, pielęgnowała perfekcyjność, a oryginalności dodawała pasja i serce. Tak to auto nabierało coraz więcej wartości i charakteru.

Wrócił po latach, usiadł wieczorem radując się jak jego dzieci szaleją z wnukami, wyjrzał przez okno, popatrzył na drzewa które sam zasadził, zjadł jabłko z tej gruszy :) którą sam przycinał i podlewał……i poszedł do garażu.

Wiedział doskonale że zbudował coś co było dobre, oczywiście z pasją, sercem, oddaniem, setek godzin spędzonych w garażu, gdzie spał, jadł, mieszkał ale pracował,poprawiał i udoskonalał.
Zdawał sobie sprawę że technika ostro przyśpieszyła, komputery, gotowe oprogramowania, technika kosztem logiki i kartki papieru z projektem i zdjął plandekę.

Przechodząc wzdłuż auta z przyjemnością dotykał karoserii smakując każdy milimetr jej jestestwa. A wtedy klepnął ją pobłażliwie w tyłek i powiedział: Dobra mała…zobaczymy……na co cię stać.

I odpalił silnik, i już po paru sekundach poczuł tę moc, ten smak, ten zapach, to jakże bogate wnętrze. Delektował się każdym momentem naciśnięcia gazu, i poczuł wtedy że warto było, te wszystkie noce, dni, godziny zabrane bliskim się opłaciły.
Na drugi dzień, wstał przechadzał się po złotym jesiennym ogrodzie i zakrzyknął,!!! dzieciaki jedziemy na lody!!!.

Wsiedli do auta i ruszyli na przejażdżkę po mieście, a najlepsze lody, takie prawdziwe dawali w centrum, na rynku.
Z piskiem opon wjechał na rynek, również z piskiem zahamował wysiedli z auta i się zaczęło….
Kierowcy w chujandajah i chujokijach, podchodzili i mówili…..o kurwa. Tak to było jedno stwierdzenie, nieważne że przy dzieciach, zwyczajowe niecenzuralne, ale jakże wymowne…o kurwa.

Zatrzymywali się specjalnie kierowcy w drogich, dobrych autach, ale niestety nie takich.
Z lubością wgryzając się w wafelek z każdym przejeżdżającym kijem, czy innym hiucośtam zdawał sobie sprawę, że jego auta nikt na złomie nie zobaczy prędko, a tych nowych już dawno nie będzie na drogach. Takie nowe marki pseudo aut.

Spojrzał na przechodzącego chłopca z gitarą który zapewne udawał się na lekcje gry, poznał po futerale klasyka do flamenco wtedy przypomniał sobie słowa, swojego jednego z ulubionych muzyków Al Di Meola który kiedyś powiedział „daj gitarę klasyczną jednemu z znanych muzyków i niech zagra..bez przesteru, wzmacniaczy i sztucznych efektów, zobaczysz że z wymiatacza na wiośle zrobi się brzdąkający grajek”

Jesienny piękny dzień, co chwilę zatrzymujące się osoby aby popatrzeć na coś co z takim mozołem tworzył, sam się do siebie uśmiechając wyszeptał: O kurwa, naprawdę było warto.

Niech kochani w każdym waszym garażu, piwnicy, strychu, stoi taki klasyk, niech czas dopieści go maksymalnie i abyście wy po jakimś czasie, sami uśmiechając się do siebie powiedzieli……o kurwa, warto było.

Ale nie 5 litrów jak ten Mustang, troszkę więcej, zdecydowanie więcej :D

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: psotamt »

rozrywek pisze:...cierpliwość popłaca. :ok:
Prawda to stara i słuszna, lecz nie każdemu dane jej doświadczyć. Ja doświadczyłem ;)
A post wyżej fajnie napisany i przesłanie czytelne :ok:
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Roman_Piotrowicz
50
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 23:04
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: Roman_Piotrowicz »

Witaj Panie, znam Cię tylko z Twoich postów ale miło, że będziesz znów aktywny :)
Niedługo dotrze do mnie sprzęt od Akasa więc im więcej osób do dręczenia tym lepiej!

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: prolog1975 »

No stary sie wzruszyłem :respect:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
online
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: rozrywek »

Roman_Piotrowicz pisze: Niedługo dotrze do mnie sprzęt od Akasa więc im więcej osób do dręczenia tym lepiej!
Hey
Do dręczenia powiadasz? Wyczuwam że tego dręczenia się domagasz co bardzo dobrze świadczy o twoim podejściu do zagadnienia. Czyli jesteś otwarty i potrafisz słuchać. I chcesz słuchać.

Nawet ostre, twarde i nieprzyjemne słowa miały jakiś sens, czyli przesłanie, ( a znany jestem z opi.....nia) zawsze przeważała jednak bardziej chęć pomocy tylko trochę inaczej. Taka motywacja do działania i odrobiny wysiłku.
Nie dawaj nikomu wódki, daj mu wędkę, niech sobie sam złowi....tę rybę.

Czekasz na sprzęt ? To dobrze. Już przynajmniej wiesz że dostaniesz klucze a Mustanga będziesz sobie klecił sam :D Tak w nawiązaniu do przesłań :)

Trochę żałuje że w swojej miernej porównawczej opowieści użyłem Mustanga.
A mógł być Sokół 1000.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: rozrywek - Tak po sporym czasie

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam serdecznie jako świeżak :D A za Sokoła zawsze piwko! A nawet krata schłodzonej okowity! :pije:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”