Sfermentowana nalewka z winogron

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
Izaa
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:21

Post autor: Izaa »

Witam, może gdzieś ten temat już sie pojawił, jendak nie mogę go znaleźć. Zaczne od tego, że pierwszy raz próbuje robić nalewki. Pierwsza partia wyszła chyba ok. Ale druga.. Porażka.. Więc chodzi o to, że po nastawieniu winogrona z cukrem, przegapiłam moment wyjecia owoców i dodania alkoholu. Owoce zaczęły fermentować, wydaje mi się , że zrobiło się z nich wino. Pachnie jak wino, owoce się unoszą, i pojawia się jakaś piana. Owoców jest 7kg, cukru ok. 2 kg, ponieważ owoce były bardzo słodkie. I tu pojawia się pytanie, czy to "coś" nadaje się na wino? Jeżeli tak, to jak się do niego zabrać? Dodawać drożdże? Proszę o radę, bo żal to wyrzucić, a zapytać nie mam kogo..
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 paź 2018, 21:50 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Koniecznie poprawki (literówki).
Awatar użytkownika

zając_poziomka
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 16:57
Krótko o sobie: Fan broni, książek i alkoholu.
Ulubiony Alkohol: Smakuje mi wszystko, co sam zrobię.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: zając_poziomka »

Jak długo to fermentowało? Spróbuj jak smakuje. Jak zalejesz teraz alkoholem, to przerwiesz fermentacje, a w nalewce otrzymasz winne posmaki. Ja celowo wywołałem fermentację w wiśniówce. Już sam sok smakował mi bardzo, a sama nalewka pachnie wspaniale.

Autor tematu
Izaa
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:21
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: Izaa »

Z cukrem stoi ok. Tygodnia. Kiedy zaczęło fermentacje, nie wiem. Smakuje jak syrop o zapachu wina.
Awatar użytkownika

zając_poziomka
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 16:57
Krótko o sobie: Fan broni, książek i alkoholu.
Ulubiony Alkohol: Smakuje mi wszystko, co sam zrobię.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: zając_poziomka »

Jak Ci smakuje, to zalewaj alkoholem.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: wawaldek11 »

Ja wczoraj z premedytacją zrobiłem blenderowy miks ze słodkich winogron, zostawiłem go do podfermentowania i zaleję destylatem winogronowym. Zamarzyła mi się mistella.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
Izaa
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:21
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: Izaa »

Zalana, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za pomoc. :) :D

lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: lasso »

Wg mnie owoce powinno się zalewać alkoholem a następnie po odsączeniu płynu zasypać cukrem. Fermentacja owoców psuje smak nalewki. Spróbuj tej konfiguracji i przekonaj się, które lepsze:D
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: masterpaw2 »

@lasso, wszystko zależy od tego co, i z czego chcemy uzyskać, a to już wprost proporcjonalne do naszych gustów/owoców nad którymi się pochylamy.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

zając_poziomka
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 16:57
Krótko o sobie: Fan broni, książek i alkoholu.
Ulubiony Alkohol: Smakuje mi wszystko, co sam zrobię.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sfermentowana nalewka z winogron

Post autor: zając_poziomka »

lasso masz sporo racji z tym zalewaniem alkoholem. Jeśli ktoś nie życzy sobie owoców podfermentować, to zasypywanie ich i późniejsze zalewanie nie ma sensu(nie licząc przypadków, kiedy część tego syropu chcesz odlać, np. z pędów sosny). W smaku niczym się nie różni, a nasypanie cukru po odlaniu alkoholu pozwoli odzyskać jego większą ilość i kontrolować słodkość nalewki. Tym nie mniej, podfermentowanie owoców czasem przynosi korzyści. W tym roku część wiśni zasypałem cukrem i pozwoliłem im fermentować przez ponad tydzień. Już sam sok był pyszny, a nalewka wyszła smaczna i wyjątkowo aromatyczna. Z winogronami może być podobnie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lis 2018, 09:25 przez zając_poziomka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”